Tiekas ar jaunlaiceniešiem 6

Vai mūsu skola pastāvēs? Kad pagastā sakārtos apkures sistēmu un ūdenssaimniecību? Vai Alūksnes novadā ir skaidrība par to, kas nākotnē atradīsies pagastos? Tādi bija svarīgākie jautājumi, kas otrdien izskanēja iedzīvotāju tikšanās laikā ar Alūksnes novada pašvaldības pārstāvjiem Jaunlaicenē.

Jaunlaicenes tautas nama zāle atnākušos iedzīvotājus, kuru nebija mazums, vismaz 50, un atbraukušos viesus sagaidīja ledus auksta, par ko sapulces laikā tika izteikti arī pārmetumi pagasta pārvaldes vadībai un panākta vienošanās, ka turpmāk tautas namu tomēr apkurinās. Arī daudzi iedzīvotāju uzdotie jautājumi deputātiem bija ikdienišķi, kas jārisina uz vietas pagasta pārvaldē, bet tas netiek darīts, jo, kā vairākkārt uzsvēra arī sapulces laikā gan paši iedzīvotāji, gan deputāti – Jaunlaicenes pagasta pārvaldē nav kārtīga saimnieka un trūkst komunikācijas ar iedzīvotājiem.

Nemierā ar vadītāju
Iedzīvotāji interesējās, kas un kā par pagasta pārvaldes vadītāju apstiprināja Daigu Rēdeli un vai ir iespējams viņu no amata atstādināt, jo ar saviem pienākumiem netiekot galā. Novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova atzīst - tikai decembrī uzzinājusi, ka D.Rēdele līdztekus strādā arī Gaujienas internātpamatskolā. “No D.Rēdeles ir saņemts paskaidrojums par amatu savienošanu. Izveidojot novadu, visi pagastu priekšsēdētāji izteica vēlmi strādāt par pārvaldes vadītājiem, to novads arī apstiprināja,” saka J.Čugunova. Uzņēmējs Artūrs Dukulis iebilda, ka vasarā novada domes pozīcijas lēmums bija atstāt šādu modeli spēkā līdz šā gada janvārim. “Līdz janvārim solīja izstrādāt jaunu struktūras modeli, ko ieviestu šogad, bet joprojām tā nav. Vai novadā vispār ir skaidrs, kas atradīsies katrā pagastā, kas būs prioritātes, kāds būs pagasta budžets? Jaunās novada domes lielākā kļūda bija apņemšanās līdz šā gada 1.janvārim dzīvot draudzīgi un tad skatīties, kas notiks. Uzskatu, ka pārvaldes vadītājus vajadzēja pieņemt darbā konkursa kārtībā,” saka A.Dukulis.  

Deputāts Ainars Melders norāda – līdzšinējos vadītājus pagastā atstāja uz laiku. Domes priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Sīpols atzīst, ka bija paredzēts vadītāju nomainīt, ja saņem sūdzības par viņa darbu. “Konkrēti par Jaunlaiceni – ja ir iedzīvotāju sūdzības, tad, protams, vadītājs ir jānomaina,” saka L.Sīpols.

Skola būs

Jaunlaicenieši interesējās, vai pagastā būs lauksaimniecības konsultants. J.Čugunova norāda, ka pašlaik novadā ir viens šāds speciālists uz vairākiem pagastiem, ko apmaksā valsts, bet jaunajā novada struktūrā būs vēl trīs šādas štata vietas – arī uz vairākiem pagastiem viens, lai iedzīvotāji saņemtu aktuālāko informāciju.

Tika jautāts, kāds liktenis gaida viņu skolas nākotni. Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča uzsver, ka pašlaik Jaunlaicenes pamatskolas pastāvēšana nav apdraudēta. “Demogrāfiskā situācija liecina, ka Jaunlaicenes skolā 1.līdz 9.klasē tuvāko piecu gadu laikā nebūs vairāk kā 50 bērnu. Šobrīd novadā par mazām uzskatām visas skolas, kur ir mazāk par 81 bērnu. Mazākā skola novadā ir Jaunannā ar 54 bērniem. Lai skola pastāvētu, svarīgs ir skolēnu skaits, izmaksas uz vienu skolēnu, skolas darba kvalitātes vērtējums, kur Jaunlaicenei nav slikti rādītāji,” saka G.Kupča. Iedzīvotāji varēja gūt informāciju arī par sociālajiem jautājumiem.

Gaida risinājumu apkurei

Jaunlaicenieši arī interesējās, vai novada deputāti viņiem var palīdzēt sakārtot jautājumu par centra māju apkuri – uz trim mājām esot divas kurtuves ar septiņu cilvēku štatu, turklāt vēl atsevišķi tiekot algots grāmatvedis, viņa darbu apmaksā no māju īres un apsaimniekošanas maksas. Iedzīvotāji uzskata, ka pagastā apzināti nesakārto šo jautājumu. Attīstības nodaļas vadītāja Valda Zeltiņa norāda, ka pašlaik prioritāri ir energoefektivitātes projekti ģimnāzijā, Alūksnes vidusskolā un bērnudārzos, bet arī šim jaunlaiceniešu projektam var atrast iespēju finansējuma piesaistei. Savukārt ūdenssaimniecības sakārtošanai Jaunlaicenē tehniski ekonomisko pamatojumu gatavoja kāda Rēzeknes firma, turklāt nekvalitatīvi, tādēļ tas būs jāpārstrādā, lai iesaistītos projektā rudens pusē.

A.Melders uzskata – ja kādā pagastā ir problēmas, piemēram, kā ar apkuri Jaunlaicenē, novadam jābrauc un tās jārisina, vajadzības gadījumā jānomaina pārvaldes vadītājs. “Savukārt ūdenssaimniecību, manuprāt, būtu jāatdod apsaimniekot SIA “Rūpe” visā novadā, jo viņi var to izdarīt. Kas tagad atdos Rēzeknes firmas iztērēto naudu?” jautā A.Melders.

Komentāri 6

pičuks

Rēdele ir sīkums, salīdzinot ar mūsu zilo vali. Viņš kad grib ierodas, kad plosts vai pohas nerādās (pēdējā laikā gan nekautrējas plītēt uz vietas veikalā). Kam tas būtu jākontrolē? Sūdzēties ir nedomā - tad pagastā vari nerādīties - apēdīs bez sāls. Un vispār - par bijušajiem padomju priekšsēdētājiem saprotams, bet kā izvēlējās tos, kuri nebija priekšnieki? Mūsu gadījumā ir iznācis sivēns maisā

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 16:29

interesents

Sapulcē gan novada vadība, gan deputāti viennozīmīgi konstatēja un atzina, ka Jaunlaicenes pārvaldes vadītāja netiek galā ar pienākumiem. Vai no tā tiks izdarīti secinājumi un tālāk attiecīga darbība? Nu nav šim cilvēkams Dieviņš devis tik daudz, lai viņa varētu būt vadītājs !

pirms 11 gadiem, 2010.01.09 11:51

es

Kaut nu viss notiktu! Varbūt beidzot novada vadītājiem atvērās acis!

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 18:14

es

Kaut nu viss notiktu! Varbūt beidzot novada vadītājiem atvērās acis!

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 18:14

vēlētājs

Ja atmiņa neviļ. tad līdzšinējie pārvaldes vadītāji darbā (atstāti vietās) tika pieņemti līdz 2010.gada 1. janvārim. Vai līdz šim laikam domei netka skaidrs, ka Rēdele un vēl daži ''vadītāji''nespēj ar darbu tikt galā? Cik ilgi ar šiem ''mutes bajārie'' auklēsies? Kāpēc nodokļu maksātājiem jāuztur tādas rēdeles?

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 15:53

melders prot tikai runāt.vai viņš saprot,kas notiek laukos.

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 13:45

Vietējās ziņas