Tiekas interešu kopībā

Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas ikgadējo saietu – konferenču lielākā vērtība slēpjas vienotības sajūtā, ko rada visu reģiona bibliotekāru kopā sanākšana, pasākuma norisei izvēlētās vietas iepazīšana, dalīšanās pieredzē un iespēja uzzināt vairāk par kādu aktuālāko tēmu bibliotēkas nozarē.

Tā šī pasākuma nozīmi raksturo biedrības Vidzemes nodaļas priekšsēdētāja Gunta Romanovska. Šogad par saieta – konferences norises vietu izvēlēta Alūksne, kur trešdien pulcējās apmēram 100 Vidzemes reģiona bibliotekāri no 20 novadiem. Šoreiz pasākumam dots nosaukums “Sirsnībā un interešu kopībā jau 13.reizi”.

Iepazīstina ar biblioterapiju
Šogad par pasākuma konferences galvenajiem pieturas punktiem izvētētas divas tēmas: autordarbu izvietošana un izmantošana internetā, kā arī biblioterapija. Izvēle izdarīta, uzklausot pašu bibliotekāru ieteikumus un atsaucoties uz aktualitātēm bibliotēku darbā.
“Ar katru dienu nozīmīgāks kļūst jautājums par autordarbu izvietošanu un izmantošanu internetā. Visiem šobrīd ir datori, savas mājas lapas. Ļoti plaši interneta piedāvātās iespējas izmanto bibliotēku darbinieki, tāpēc likās būtiski, lai mēs zinātu, ko no visiem materiāliem drīkstam vai nedrīkstam izmantot savu mājas lapu veidošanā un, ja to darām, kas jāņem vērā,” skaidro G.Romanovska.
Tikpat nozīmīga likusies tēma par biblioterapiju, kas pagaidām vēl ir maz zināma lieta. “Iespējams, ikvienam no mums ir gadījušies brīži, kad grāmata palīdzējusi tikt skaidrībā pašam ar sevi vai savām problēmām. Parasti tas notiek spontāni, tomēr, ja bibliotekāri apgūtu šīs terapijas pamatprincipus un izprastu tās būtību, mēs ne tikai spētu vairāk palīdzēt saviem lasītājiem, bet vienlaikus arī paplašinātu grāmatu lasītāju loku,” apgalvo biedrības Vidzemes nodaļas vadītāja.

Gaida tikšanos Vecgulbenes muižā
“Gandrīz visu konferences laiku telpa bija piepildīta un brīvu sēdvietu nebija. Manuprāt, tas ir starp galvenajiem kritērijiem, kas apliecina izvēlēto tēmu interesantumu,” spriež viena no tālākajām pasākuma viešņām – Ogres Centrālās bibliotēkas direktore Maruta Jēkabsone. Kopā ar kolēģi Ogres Centrālās bibliotēkas galveno bibliotekāri Āriju Murāni viņa sajūsminās par pilsētas sakoptību un skaisto dabu, ko sanācis baudīt konferences starplaikos.
Novērtēts tiek arī organizatoru ieguldītais darbs, kas kārtējo reizi apliecinājis, cik rūpīgi tiek veidots katrs ikgadējais pasākums. “Tas rada sajūtu, ka esam gaidīti viesi. Šī sajūta ir tikpat svarīga, cik apziņa par bibliotekāru īpašo misiju un savstarpējo pleca sajūtu, kas vienmēr rodas saieta izskaņā,” atzīst Ā.Murāne. Ne velti G.Romanovska uzsver nepacietību, ar kādu tiek gaidīts katrs nākamais saiets. Nākamajā gadā bibliotekāri uz ikgadējo saietu – konferenci pulcēsies Gulbenes novada Vecgulbenes muižā.
Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas ikgadējos saietos – konferencēs tiek apvienotas mācības ar atpūtu. Atpūtas daļā visi tika aicināti iepazīt alūksniešu kultūras un atpūtas piedāvājumu: apmeklēt dabas muzeju “Vides labirints”, noklausīties Pededzes folkloras kopas “Labā oma” un Eglīšu ģimenes koncertu, kā arī izmantot lauku tūrisma un atpūtas centra “Jaunsētas” piedāvājumu.

Vietējās ziņas