Tiesneša slimības dēļ joprojām nav pieejams spriedums lietā par Karvas HES būvatļauju 3

Administratīvajā apgabaltiesā šodien nebūs pieejams spriedums Vides aizsardzības kluba (VAK), Latvijas Makšķernieku asociācijas un makšķernieku kluba "Fario" prasībā, kurā apstrīdēta savulaik Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsniegtā un vairākus gadus pagarinātā Karvas hidroelektrostacijas (HES) būvatļauja.

Kā aģentūru LETA informēja apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Trubiņa, spriedums šodien nebūs pieejams tiesneša slimības dēļ, līdz ar to pagaidām nav zināms jauns sprieduma sagatavošanas datums.

Jau ziņots, ka spriedumam lietā bija jābūt arī februāra beigās, bet lietas sarežģītības dēļ par sprieduma pieejamības datumu tika noteikta šodiena, 27.marts.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā Karvas HES būvatļauja tika atzīta par nelikumīgu, tomēr šo nolēmumu pārsūdzēja gan HES būvnieks "Patina", gan LAD.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Jau ziņots, ka saistībā ar Karvas HES Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku tika atstādināts no amata. Savukārt pirms pāris nedēļām Antonovs atbrīvots no šī amata.

Valdība 11.martā atbalstīja Antonova atbrīvošanu no amata saistībā ar pieļautajiem pārkāpumiem, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu Karvas HES projektam, lai gan iepriekš finansējums ticis noraidīts projekta neatbilstības dēļ. Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija secinājusi, ka Antonovs pārkāpumus izdarījis apzināti, zinot rīcības prettiesiskumu.

Antonovs lēmumu par finansējuma piešķiršanu bija pieņēmis vienpersoniski, nesaskaņojot to ar nevienu citu ministrijas atbildīgo amatpersonu. Viņš arī vienpersoniski esot pārvērtējis Vides investīciju fonda lēmumu finansējumu nepiešķirt, kas arī esot vērtējama kā apzināta rīcība. Turklāt līdz šim šāda satura vienpersoniska lēmuma sagatavošana un pieņemšana nav bijusi Antonova profesionālās darbības pieredzē, teikts atzinumā. Dokumentā arī apgalvots, ka Antonovs apzināti vēlējies panākt, lai viņa rezolūcija par finansējuma piešķiršanu tiktu izpildīta.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot Vides investīciju fonda lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides sagandēšanā, īpašnieks to pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

Antonovs pēc valdības sēdē pieņemtā lēmuma par viņa atbrīvošanu no amata žurnālistiem sacīja, ka noteikti vērsīsies tiesā par bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) rīkojumu atbrīvot viņu no amata.

Komentāri 3

Aivars Melderis

antonovam sanemtais sturiska OTKATS bus jaatmaksa atpakal Valsts kase?

pirms 7 gadiem, 2014.03.28 13:06

SS

A, to simulantu varbūt viekāršāk būtu nošaut, Karvai būtu mazāk problēmu ?

pirms 7 gadiem, 2014.03.28 20:05

Nikolajs

kaut atrak to noziedznieku sturishku ieliktu cietuma, ka tads nelietis var astaigat uz brivam kajam???!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.29 12:14

Vietējās ziņas