Tikai Apē iebrauks retro tehnika 1

Apē svētki turpināsies arī pēc Jāņiem. Tur nebūs vis sukas, kā dzied teātra izrādē "Skroderdienas Silmačos", bet nebijis starptautisks pasākums. Rīt, 25.jūnijā, no pulksten 12.00 Apē iebrauks Igaunijas retro tehnikas kluba "Avantis" apmēram 200 spēkrati.

"Atbraucējus sagaidīs Kaspara Raipala retro bobiks jeb "GAZ 69" no 1954.gada, kurā būs Latvijas un Igaunijas karogi, un divi viņa motorriteņi "Rīga". Retro automašīnas ir vairākiem apeniešiem, bet nav reģistrētas CSDD, tāpēc ar tām nav atļauts braukt pa ceļiem un ielām. Arī no citām Latvijas pilsētām neaicinājām seno braucamrīku īpašniekus, jo igauņu braucēju jau tā būs ļoti daudz - pieteiktas 200 retro tehnikas vienības ar apmēram 500 cilvēkiem, kuri brauc gan motociklos, gan mašīnās, gan autobusos, gan kravas un ugunsdzēsēju mašīnās," stāsta Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre.


Retro tehnikas klubs "Avanti" šādus braucienus pa Igauniju rīko ik pēc 5 gadiem Jāņu svētku laikā. Šovasar brauciens "Pa Jāņu ugunskuru ceļu" notiek no 23. līdz 27.jūnijam. Retro transporta līdzekļi brauc no Veriem uz Hānju un pa šoseju Veclaicene - Rīga uz Api. Apenieši cer, ka viņu pilsētas iekļaušana braucienos kļūs par tradīciju.

"Ar retro tehniku būs pilns ne tikai tirgus laukums, mašīnu stāvlaukums, bet arī skeitparka laukums, Pasta un Stacijas iela, autoostas laukums. Tiesa, visi neiebrauks uzreiz, bet sākot no pulksten 12.00 pa grupām. Tad spēlēs jautrais retro ugunsdzēsēju pūtēju orķestris. Retro braucamie būs apskatāmi, kamēr tehnikas parādes dalībnieki pusdienos. .Jūtams, ka interese ir liela. Skatītāji brauks no tuvākām un tālākām vietām," norāda I.Sāre.

No Apes caur Valgu parādes dalībnieki brauks atpakaļ uz Igauniju un Tallinu.

Komentāri 1

Vietējās ziņas