Tikšanos atceras kā pasaku

No piektdien Rīgas pilī notikušās tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un viņa kundzi Lilitu Apes attīstības atbalsta kluba pārstāves atgriezušās ar pozitīvām un gaišām emocijām.

Tikšanās aizritējusi brīvā un nepiespiestā atmosfērā, gaisā virmojot mīļumam un sirsnībai.

„Sarunas risinājās ļoti raiti, taču, ja man vajadzētu nosaukt kādu noteiktu tēmu, par ko mēs runājām, diez vai es to varētu,” atzīst Apes attīstības atbalsta kluba vadītāja Laura Pope. Viņa atklāj, ka sarunas laikā daudzi jautājumi attiekušies uz prezidenta dzīvi un darbu pilī, tajā pašā laikā neaizskarot viņa privātās lietas. Gan viesi, gan to uzņēmēji dalījušies iespaidos par Ziemassvētkiem. Tāpat apspriesta prezidenta vizīte Apē un tas, kā vēlāk tā atspoguļota masu medijos. „Nonācām pie kopīga secinājuma, ka masu medijus maz interesē pozitīvās lietas – galvenais, lai būtu kāda intriga. Arī televīzijā toreiz parādīja to sliktāko par mums, lai gan bija daudz labu lietu, kas tur notika,” ar prezidentu notikušo sarunu atstāsta L.Pope.

Kā pozitīvu niansi viņa min to, ka prezidents, sasveicinoties ar atbraukušajām viešņām, tās visas atcerējies no savas vizītes Apē. Tāpat viņš atminējies mazpilsētas gardos našķus, tāpēc priecājies par sarūpēto cienastu - dažādām kūciņām, ko pagatavojusi Apes attīstības atbalsta kluba dalībniece Gunita Grauda. Bez sarunām viešņām piedāvāta ekskursija pa pili, iepazīstinot ar tās telpām. Klubiņa pārstāves varējušas ielūkoties ne tikai prezidenta pieņemšanas kabinetos, bet arī viņam pasniegto dāvanu zālē. Tikšanās ar Valsts prezidentu nebija ilga, un par skaistu nobeigumu dienai kļuva Latvijas Nacionālajā operā apmeklētā baleta izrāde „Riekstkodis”. „Jutāmies tiešām kā pasakā,” dienas emocijas raksturo L.Pope, piebilstot, ka savu atbalstu šim braucienam sniegusi arī novada pašvaldība.

Vietējās ziņas