Top jaunais budžets un algas 7

Alūksnes novada pašvaldībā turpinās darbs pie 2010.gada budžeta un jaunā struktūras modeļa izveides, ko skatīs kopā ar budžetu. Par struktūru deputāti diskutēja arī jau decembra apvienotajā Tautsaimniecības un teritoriālajā komitejā, bet vienojās, ka vēl ir daudz nepilnību un nepieciešams to pārstrādāt.

Pārrēķinās algas
Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova uzsver, ka no šā gada valsts un pašvaldību institūcijās ir izsludināta vienota atalgojuma sistēma, tādēļ arī Alūksnes novadā būs jauna un vienota atalgojuma sistēma. “Šo likumu mēs vēl neesam redzējuši, jo tajā nemitīgi notiek labojumi. Jaunajai atalgojuma sistēmai jāsāk darbs ar šā gada 1.aprīli. Aprēķinot algu, tiks ņemts vērā gan iedzīvotāju skaits, pagasta iestādes, gan darbinieku skaits. Būs valstī noteikti vienoti koeficienti, pēc kuriem turpmāk aprēķinās atalgojumu,” skaidro J.Čugunova.

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz iedalīt darbinieku mēnešalgas četrās kategorijās. Pirmajā kategorijā ir pašvaldību deputāti un ministri, kuriem noteikts koeficients vai fiksēta summa, ko nedrīkstēs pārsniegt. Bet pašvaldību darbinieki ir trešajā kategorijā, kuriem pašiem ir tiesības noteikt sev algu, nepārsniedzot noteikto algu skalu.

Mazākajiem jākooperējas

Alūksnes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Sīpols norāda – lai arī novada pagasti ir ļoti atšķirīgi, pakalpojumus visi iedzīvotāji saņems vienādus.

“2010.gadā novadā būs centralizēts budžets, kas sadalīsies pa pagastiem un iestādēm. Ir ieplānoti līdzekļi novada kopējo lietu uzturēšanai: kredītsaistību atmaksai, kopējo iestāžu - Sociālais dienests, bāriņtiesa, novada administrācija  – uzturēšanai. Pagastiem budžetu iedalīs pēc iedzīvotāju skaita. Mazākiem pagastiem ir jāapvienojas kopēju funkciju veikšanā, piemēram, ir viens lauksaimniecības konsultants. Kad ir zināms, cik šiem mērķiem vajag naudas, jāizvērtē, cik līdzekļu atliek un no tiem jāparedz līdzekļi izglītībai, saimnieciskajiem izdevumiem un citām ikdienas vajadzībām. Manuprāt, šāgada budžeta prioritātes ir sociālā joma un izglītība,” viņš saka.

L.Sīpols uzsver, ka Finanšu nodaļā veiks aprēķinus, cik katram pagastam ir lielas kredītsaistības uz vienu iedzīvotāju, bet nebūšot tā, ka nabadzīgākie dzīvo uz bagātāko rēķina. “Pagasti, kuri jau līdz šim aktīvi ir piesaistījuši projektu līdzekļus, ir attīstītāki par pārējiem. Šobrīd novads īsteno tos projektus, kas pašvaldībās jau bija iesākti - novads nevar uzņemties vainu par to, ka kāds pagasts projektus nav iesniedzis vispār,” viņš uzsver.

Pārvaldnieku – katrā pagastā

L.Sīpols pauž, ka pusgada - gada laikā novads nesakārtos katru pagastu – pagasta pārvaldes vadītājam jāinteresējas par līdzekļu piesaisti caur projektiem, turklāt katram pagastam ir sava attīstības programma, pēc kuras jāvadās. Arī turpmāk katrā pagasta pārvaldē būšot sekretārs – lietvedis – kasieris, kas pieņems iedzīvotāju iesniegumus un maksājumus, izsniegs izziņas. Būs bibliotēka, tautas nams, darbosies pašdarbības kolektīvi.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins uzskata, ka katrā pagastā uz vietas jābūt pārvaldes vadītājam un sekretāram. “Tas noņems sociālo spriedzi. Turklāt pārvaldes vadītājam ir jābūt ar savu redzējumu par pagastu. Ir rūgta pieredze ar Annu un Kalncempjiem, kur ir viens pārvaldnieks – iedzīvotāji nav ar to apmierināti, jo viens cilvēks nevar būt kā savējais divos pagastos,” saka A.Fomins. Pretējās domās ir deputāti no “Sabiedrības citai politikai”, jo uzskata, ka pagastos ir jāveic optimizācija un jābūt vienam vadītājam uz vairākiem pagastiem

Komentāri 7

vai tad Tu vēl nezini?? - ceturtdien, 21.janāvrī, taču!!! Visi aicināti uz novada domes sēdi Alūksnē!

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 20:15

Nu tad kad tas malējs to valdību raus gaisā? Varbūt kāds konkrētāk zin?

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 08:24

Nu es domaju kad vienu zemes nodokli gada var katrs aizbraukt uz pilsetu reizi gada nomaksat.

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 18:26

Murgs kaut kads.Spriedze parnem kad redz ka pagastos sez visi ka sedejusi.Vells ko mes esam savelejusi.

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 18:25

Ieraugot tādu pārvaldes vadītāju kā Rēdeli sociālā spriedze tautai pieug paskatoties uz jums Fomin, Sīpol tieši tāpat spriedze pieug, jūs tak nekas bez algu dienas un pusdienām neinteresē

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 17:21

Vietējās ziņas