Top mūsdienīga BMX trase 1

Gaujienas pagasta jaunieši ierosināja izveidot BMX trasi. Tagad ar šī sporta veida entuziastu, ziedotāju un vietējo iedzīvotāju atbalstu tiek īstenots projekts, lai tiktu ierīkota ne tikai trase, bet arī aktīvās atpūtas parks ābeļdārzā.

“Pēc pagasta pārvaldes atļaujas saņemšanas puiši paši bija izveidojuši uzkalniņus un trasi, taču pa tādu braukt nav droši. Ar domu atbalstīt jauniešus, radot viņiem iespējas lietderīgi pavadīt brīvo laiku, nodibinājām biedrību “Ravel”. Tika izstrādāts projekts aktīvās atpūtas parka ierīkošanai. BMX trase ābeļdārzā ir tā sastāvdaļa, bet parkā būs arī vieta, kur tikties un pasēdēt, braukāt ar velosipēdu pa celiņu vai skrituļot pa skeitparka elementu,” stāsta pagasta pārvaldes projektu vadītāja Inese Muceniece.

Iesaistās zinoši speciālisti
Biedrība zemi parka ierīkošanai patapina no pagasta pārvaldes, kas projektu atbalsta arī ar 1400 latu līdzfinansējumu. Projektam 12 600 latu finansējums ir piešķirts programmā “Lieder”. Šķiet neticami, ka ar tik mazu finansējumu ir iespējams uzbūvēt BMX trasi. Taču gaujienieši to spēj, jo I.Muceniece ir atradusi atbalstītājus, kuri ir zinoši un neprasa samaksu par savu darbu. Tāds ir Valkas BMX kluba vadītājs un šī sporta veida entuziasts Kristaps Ozoliņš. Viņam ir pieredze gan trases veidošanā, gan dalībā sacensībās. Konsultēt uzņēmies arī vairākkārtējs Eiropas čempions BMX elites klasē Arturs Matisons, kurš palīdzējis būvēt BMX trasi Valmierā un Jelgavā. “Esmu gana redzējis un braucis, tāpēc zinu, kādai ir jābūt mūsdienīgai BMX trasei. Gaujienā būvē tādu, lai te varētu notikt Latvijas BMX čempionāta sacensības. Iespējams, ka tās tiks iekļautas jau nākamā gada sacensību kalendārā,” norāda K.Ozoliņš. Trase būs atbilstoša visiem Riteņbraukšanas federācijas noteikumiem, tāpēc tajā varētu rīkot pat Eiropas čempionātu. Tiesa, trūkst atbilstošas infrastruktūras.

Ziedo un neprasa samaksu

“BMX sportisti ir starp tiem, kuri nerēķinās ar savu laiku un līdzekļiem. Viņi palīdzēja sagatavot projektu, neprasot samaksu. Savukārt tehniskā projekta izstrāde ir ziedojums šim mērķim. Iepirkuma konkursā starp sešiem pretendentiem izvēlējāmies SIA “Valkas meliorācija”, kas ir pieredzējusi šādos darbos. Turklāt bija ar mieru iesaistīties trases būvē, kurai ir tik maz naudas,” skaidro I.Muceniece. Viņa arī lūdza uzņēmējus ziedot nevis naudu, bet materiālus, un guva atbalstu. Gaujienas jaunieši un viņu vecāki ir gatavi nākt talkā, kad ar lāpstām būs jāmet zeme uzkalniņiem, kad vajadzēs apzaļumot un veikt citus darbus. “Apkārt trasei būs veloceļinš. To varēs izmantot, lai iesildītos pirms sacensībām, kā arī braukāt pusaudži ikdienā. Projektā paredzēts izveidot vienu skeitparka elementu, pa kuru varēs braukt gan ar velosipēdiem, gan ar skrituļdēļiem un skrituļslidām,” norāda I.Muceniece.

Iekārtos atpūtas parku
Paredzams, ka līdz salam trase būs pabeigta. Tad zeme izsals un sablīvēsies, bet pavasarī varēs uzbērt dolomīta atsijas. Tad tiks organizēta arī talka, kurā sakops visu ābeļdārza teritoriju. Tajā tiks izvietoti soliņi, uzceltas nojumes, lai jauniešiem un visiem pagasta iedzīvotājiem ir jauka atpūtas vieta. Parka teritorija tiks iežogota ar vilkābeļu stādījumiem. “Ja radīsies vēl kāda iespēja piesaistīt finansējumu, tad turpināsim skeitparka ierīkošanu. Svarīgākais ir tas, ka šis projekts tiek īstenots ar jauniešu līdzdalību, tāpēc viņi pratīs to novērtēt, sargās un nebojās savu darbu,” atzīst I.Muceniece.

Komentāri 1

better

Gaujiena plaukst un zeļ!!!
varēs tagad orientēties pa trasi!!!:D

pirms 10 gadiem, 2010.09.20 21:58

Vietējās ziņas