Top mūsdienīga estrāde 3

Lai gan sācies īsti rudenīgs laiks ar lietavām, Gaujienas pagasta Egļukalna estrādes rekonstrukcijas darbi neapstājas. SIA “RCI Gulbene” strādnieki labu darba kvalitāti ir apliecinājuši jau iepriekš  Gaujienā, tāpēc paredzams, ka arī estrādes rekonstrukcija tiks pabeigta saskaņā ar līgumu paredzētajā laikā – līdz oktobra beigām.

“Par Egļukalna estrādes rekonstrukciju pagasta iedzīvotājiem ir atšķirīgi viedokļi. Daļa uzskata, ka līdzekļi tiek ieguldīti ne tur, kur tie būtu visvairāk vajadzīgi. Savukārt citi ir priecīgi, ka estrāde būs glīta, ar stabilu elektrības nodrošinājumu un ērtām sēdvietām skatītājiem. Tas nozīmē, ka tomēr viens objekts Gaujienā būs sakārtots uz vairākiem gadiem,” stāsta pagasta projektu vadītāja Inese Muceniece.  

Nodrošina atpūtas iespējas visiem

Pirms pāris gadiem Gaujienā bija iecerēts celt sporta halli. Tās būvniecības uzsākšanai tiktu izmantots 200 000 latu finansējums, kas pašvaldībām tika piešķirts infrastruktūras sakārtošanai pirms novadu veidošanas. Papildu līdzekļus bija paredzēts piesaistīt ar LAD projekta finansējumu. Lauku atbalsta dienests projektu jau bija apstiprinājis, taču izrādījās, ka pašvaldība ieguldītos līdzekļus varētu atgūt tikai tad, kad sporta halle ir uzcelta pilnībā.  “Sapratām, ka pašvaldība tik lielus līdzekļus gada laikā nevarēs ieguldīt, jo sākās „lielais ķibeles laiks” un būtiski tika samazināts finansējums pašvaldībām. Līdz ar to tāda apjoma kredītu, kāds būtu vajadzīgs sporta hallei, nespētu atmaksāt. Veicām sarunas ar uzņēmēju, jo plānojām privātās un publiskās partnerības veidā uzcelt šo sporta halli, taču arī tas mums neizdevās,” skaidro I.Muceniece. Diemžēl nācās atteikties arī no ieceres projekta finansējumu izlietot Muižkunga ēkas renovācijai, lai tajā varētu ierīkot bērnudārzu. Saskaņā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai nosacījumiem projektiem piešķirto finansējumu var izmantot tikai tiem mērķiem, kuru iegūtos rezultātus var lietot visi pagasta iedzīvotāji. Tātad līdzekļus var ieguldīt kultūras iestāžu rekonstrukcijā vai sporta aktivitātēm. Tāpēc izvēlējās atjaunot brīvdabas estrādi, kura celta pirms vairāk nekā 20 gadiem un bija ļoti sliktā stāvoklī.

Egļukalna estrāde būs ērti pieejama

“Kad izstrādāja rekonstrukcijas projektu, izrādījās, ka ir vajadzīgs vēl lielāks finansējums, lai visu varētu atjaunot pamatīgi, nevis kaut kā. Estrāde bija savu laiku nokalpojusi, bet iedzīvotājiem ir vajadzīga vieta kultūras un atpūtas pasākumiem brīvā dabā,” atzīst I.Muceniece. Tiek atjaunota  estrādes ēka, kurai maina jumtu, daļa koka konstrukciju, jauni logi un sakārtotas iekštelpas. Estrādes grīdas dēļu vietā tiks izmantots cits segums. Skatītājiem būs jauni soli. No jauna ierīkos stāvvietu cilvēkiem ar kustību traucējumiem, būs kāpnes no kalna lejā, jaudīgāki elektrotīkli, kā arī uzlabots ceļa segums. Tas nozīmē, ka nākamajā vasarā estrāde dos iespējas aktīvai sezonai gan viesu, gan pašmāju kolektīviem. „Es ceru, ka nākamajā gadā estrādē notiks daudz labu kultūras pasākumu un tās rekonstrukcijā ieguldītie līdzekļi attaisnosies. Tas, protams, ir atkarīga arī no pašiem, cik mēs būsim aktīvi pasākumu apmeklētāji,” norāda I.Muceniece.

Komentāri 3

pilnīgi piekrītu,tas rūguma pods mums nav vajadzīgs.riebjas apmeklēt pasākumus,kuri ''daudz'' mums notiek.

pirms 10 gadiem, 2010.09.09 10:13

Kam to visu vajag-ja Gaujienā nekas nenotiek,tad vajag jaunu un enerģisku vadītāju arī-ja jau jauna estrāde.

pirms 10 gadiem, 2010.09.08 15:40

Vietējās ziņas