Top novada prezentācijas materiāli

Apes novadā uzsākts darbs pie jaunu prezentācijas materiālu izgatavošanas, kas sniegs vispārīgu ieskatu pašvaldībā notiekošajā.

"Arvien biežāk rodas vajadzība prezentēt novadu dažādos pasākumos. Vai tie būtu lielāka mēroga svētki vai tikšanās ar sadarbības partneriem, bet mums pietrūkst reklāmas materiālu, kas kalpotu par ceļvedi Apes novada iepazīšanā," skaidro Apes novada tūrisma informācijas koordinatore Sanita Sproģe.

Lai gan galvenais iemesls, kāpēc pieņemts lēmums veidot prezentācijas materiālus, ir nepieciešamība pēc pašvaldības prezentēšanas ārpus tās robežām, tie būs pieejami arī tūristiem un novada viesiem.

Tulkos angliski, krieviski un igauniski

S.Sproģe atkāj, ka šobrīd katrs novada pagasts apkopo informāciju par savā teritorijā notiekošo. Uzmanība tiek pievērsta pagastos esošajām iestādēm, tradīcijām, kā arī piedāvājumam tādās jomās kā izglītība, kultūra, sports, tūrisms un uzņēmējdarbība.

"Katram ir iespēja pašam izvērtēt, kas viņa pagastā ir būtiskākais, par ko būtu vērts uzzināt citiem," viņa piebilst.

Lai akcentētu novada attīstību un izaugsmi, prezentācijas materiāla vajadzībām taps speciāli veidotas fotogrāfijas. Tajās uzsvars būs likts nevis uz apskates objektiem vai dabas skatiem, bet gan pasākumiem un cilvēkiem. Plānots, ka informācija jaunajā izdales materiālā būs lasāma četrās valodās vienlaicīgi: latviešu, krievu, igauņu un angļu valodās.

Pirmie bukleti taps mēneša beigās

Atbalstu jauno reklāmas materiālu izgatavošanai sniegusi arī Apes novada dome, piešķirot šim mērķim līdzekļus 1000 latu apmērā. S.Sproģe informē, ka iegūtais finansējums paredzēts fotografēšanai, fotogrāfiju apstrādei, Apes novada bukleta maketa izstrādei, prezentācijas materiālu izgatavošanai, karšu zīmēšanai un bukletu drukai.

Tiek lēsts, ka materiālu sagatavošanas un izvērtēšanas process varētu tikt pabeigts līdz šī mēneša beigām. Tad arī taps pirmie bukleti, kas kalpos par paraugu turpmākajiem izdales materiāliem.

"Pagaidām grūti spriest, cik lielā skaitā varēsim atļauties nodrukāt pirmos bukletus - šobrīd galvenais ir izstrādāt jaunos materiālus," norāda S.Sproģe.

Vietējās ziņas