Top pareizticīgo draudzes saieta nams 2

Ir uzsākts Alūksnes pareizticīgo draudzes svētdienas skolas un saieta nama telpu remonts. To plānots pabeigt līdz nākamā gada 7.maijam.

Alūksnes pareizticīgo draudzes padomes locekle un projekta idejas autore Svetlana Volkova informē, ka projektu realizēt palīdz Veclaicenes biedrība “Veclaicenes avotiņš”.

Agrāk svētdienas skola atradās Tirgotāju ielā 14, bet kopš priestera Andreja Jansona aiziešanas svētdienas skola vairs nav darbojusies. Šobrīd draudzes telpas ir šauras - tajās ir viena funkcionējoša telpa 12,7 kvadrātmetru lielumā. Saskaņā ar projektu telpu kopējā platība tiks palielināta līdz 51,7 kvadrātmetriem, apvienojot jau esošo telpu ar saimniecības telpu vienā lielā zālē.


Kopējās projekta izmaksas ir 3036,93 eiro, to atbalsta Lauku atbalsta dienests Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas projektā. Par piešķirto finansējumu tiks iegādāts arī dators, monitors, magnētiskā tāfele un apkures krāsniņa. Ēkā paredzēts nomainīt trīs logus, vienas durvis un nosiltināt daļu ēkas.


“Līdz ar to svētdienas skolas telpas būs arī siltas. Jau pagājušo Lieldienu laikā sapratām, ka telpas ir par mazu. Te nevarēja sanākt visi tie, kuri gribēja palīdzēt krāsot Lieldienu olas, kuras jau tradicionāli vēlāk nesam gan pensionāriem, gan arī uz Alūksnes slimnīcu,” stāsta S.Volkova.


Biedrības “Veclaicenes avotiņš” valdes locekle Agija Pauģe uzsver, ka biedrība palīdz arī Veclaicenes pareizticīgo draudzei, taču, palīdzot Alūksnes draudzei, tiek sniegts atbalsts visa novada pareizticīgajiem. S.Volkova uzsver, ka, veidojot sabiedrisko centru, Alūksnē paaugstināsies arī pareizticīgās draudzes līmenis un uzlabosies dažādu pasākumu organizēšana. 

Komentāri 2

padoms

Tas ir valsts aizsargājams kultūras piemineklis. Baidos, ka būvdarbi nav saskaņoti. Par orģināllogu un durvju izplēšanu, var nākties samaksāt līdz pat 2000Eur liels sods.

pirms 6 gadiem, 2014.11.28 21:29

Vietējās ziņas