Top vienoti kapu noteikumi 16

Alūksnes novadam būs vienoti saistošie noteikumi par Alūksnes novada kapsētu darbību un uzturēšanu.

Jaunos noteikumus izstrādājis pašvaldības jurists Arturs Upīts, un par tiem deputāti jau diskutēja pagājušajā nedēļā Tautsaimniecības komitejas sēdē. Deputāts Ainars Melders rosināja rīkot atsevišķu tikšanos, lai izvērtētu jaunos noteikumus, esošos kapsētu darbību reglamentējošos noteikumus pagastos, kapsētu izcenojumus un tikai tad šo jautājumu virzīt apstiprināšanai domes sēdē. Viņš uzsver, ka kapsētas visā novada teritorijā ir jāsakārto.

“Aktuāls ir jautājums, vai jaunajos noteikumos ir atrunāta kapa vietu rezervēšana un maksas izcenojumi. Pašlaik Alūksnes Mazajos kapos vairs nav vietas, kur veidot jaunus apbedījumus, nav ierīkoti ieejas vārti un remontēts piebraucamais ceļš. Ja Alūksnes Lielie kapi ir daudzmaz sakārtoti, tad to pašu diemžēl nevar teikt par Mazajiem kapiem, kur ir kā iebraucamajā sētā. Arī Mazajiem kapiem ir nepieciešams kapsētas plāns, jo tagad cilvēkus kaut kur apbedī,” saka A.Melders. Viņš uzskata, ka kapsētā arī vajag noteikt un ierobežot vietu, kur novietot vecos kapakmeņus, jo pašlaik tos vienkārši izmet mēslainē. “Noteikumos ir arī stingri jāatrunā darbības kapsētā, jo pašlaik cilvēki patvaļīgi aizņem kapa vietas, izkasot un ieliekot krustu, ka tas ir mans – tā nevar turpināties. Tāpat vajag arī atgūt veco kapu grāmatu,” saka A.Melders. Deputāts Andis Krēsliņš interesējās, cik novada kapsētu neatrodas uz pašvaldības zemes. A.Melders rosināja vienlaikus apzināt arī brīvības cīņās kritušo karavīru kapa vietas.

Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norāda, ka pašlaik spēkā ir Alūksnes pilsētas domes apstiprinātie izcenojumi Alūksnes Lielajos kapos, kas ir gana lieli – piemēram, kapa uzrauga pakalpojumi izmaksā 28 latus. A.Krēsliņš piebilst, ka šie jautājumi ir jāsakārto, lai var no iedzīvotājiem sākt prasīt ikgadējo nomas maksu par kapa vietu.

Komentāri 16

Jauns nodoklis pašaldībā - kapu nodoklis!! "Apsveicami!!" Mūsu deputāti ir ļoti "radoši" jautājumos, kas saistās ar papildus naudas iekasēšanu no iedzīvotājiem!! Vajadzētu uzlikt kapu apmeklētāju skaitītāju arī pie kapiem un ieejas maksu..... Nepietiek, ka jau valsts līmenī iekasē visu ko var iekasēt un no kuriem ir iedalīti līdzekļi arī mūsu pašvaldībai. Bet pie mums no tā jau pietiek tikai deputātu algām. Kādi pakalpojumi iedzīvotājiem tiek sniegti par nodokļu naudu? Kāds labums mums no šiem "tautas kalpiem" - pagaidām tikai sev algas izsituši? Pat Tautas namā bez maksas neviens nevar ieiet!! Vecākiem papildus jāmaksā, lai varētu notikt deju mēģinājums bērniem. Laikam priekš "tautas" novadā pat kapu vietas neatradīsies....Par darba vietu radīšanu novadā un citiem pakalpojumiem iedzīvotājiem nav dzirdētas reālas idejas. Kaut arī tik daudz tā saucamo "uzņēmēju", kuri daudz solīja....

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 14:04

vēl dzīva...

No dienesta mašīnām jau arī milzīgi gribēja budžetu pildīt, čiks vien sanāca, gan jau arī šis nodoklis nomirs dabīgā nāvē, kā viss, kas mūsu valstī bez prāta un loģikas izdarīts.

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 18:27

viedoklis

DOMĀJU, KA PATREIZ NAV ĪSTAIS LAIKS PIEMĒROT ŠĀDAS SAMAKSAS. DEPUTĀTI, VIDĒJAIS LATVIETIS NESAŅAM VAIRĀK KĀ LS 200.00 MĒNESĪ. PADOMĀJIET PAR TO, KO LEMJIET!

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 10:45

das

vai kādreiz kāds deputāts arī ieklausās tautas izteiktajā viedoklī par visiem šiem jautājumiem, par lēmuma lietderīgumu? kaut vai izlasa internetā komentārus!
bet ja nu pieņems šo lēmumu, tad kā reāli realizēs dzīvē tā izpildi. ja jau tuvinieks ir apglabāts kapos, tad kā piespiedīs kādu maksāt šo nodevu, ja to ignorēs, pieprasīs dzimtsarakstiem radinieku sarakstu un sūtīs pašvaldības policistu meklēt potenciālo nodevas maksātāju. vai tik administratīvās izmaksas nebūs lielākas nekā ienākumi. vispār šie krēsliņveidīgie brauc pilnīgās auzās.
es arī staigāšu apkopšu, uzlikšu puķītes radinieku kopiņām un nodevai uzlikšu mīksto...

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 09:48

puika

Kait kā nelāgi atkal novada dome izceļas ar idejām. Ja manai ģimenei ir ierādīta kapavieta, par kuru ir samaksāts, tad kāda runa var būt par īres maksām, vai arī tās ir tikai tādas kabatasnaudas Zēmeļa kungam par labvēlību kapavietas ierādīšanai.Maksu par apbedījuma vietām iekasē daudzās valstīs, un tās nav mazas, bet vai šobrīd ir īstais laiks. Pensionāri krāj sev bērunaudu, joapbedīšanas kompāniju izcenojumi ir precīzi pietuvināti tām vidējām divām pensijām, ka izmaksā. Nu nav īstais laiks piemērot šo nodevu. Deputāti - iznāciet ārā no savas administratīvās ēkas "republikas" un paskatieties, kas notiek pilsētā.

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 09:46

Dzintra

Tad saprotu, ja jau būs jāmaksā, tad kāds ies un kops. Smalki. Varēšu aiziet tik kā ciemiņš, papriecāties un norādīt kas vēl jādara.
Krēsliņš laikam skries ar grābekli pa to naudu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 09:07

Lai tiktu pie naudas, pat mirušos neliks mierā! Tie tik ir gājieni, piekrītu, kārtībai jābūt, bet vai tagad ir īstais brīdis, kad izģērbt jau tā pliko tautu? Ikmēneša kapu nodoklis bērnu pabalsta lielumā, tāda attiecība būtu normāla, vai ne, Krēsliņa kungs? Ienākumiem un izdevumiem taču jābūt sabalansētiem.
Un kā tad būs ar tām kapsētām, kuras nav uz pašvaldības zemes? Tā kā pēc nomas maksas prasās? Un labi būtu, ja zemes īpašnieks pašvaldībai maksātu!
Varbūt tie, kas vēl dzīvo, varētu kaut ko maksāt pašvaldībai par to, ka dzīvo??? Tomēr - naudiņa nāktu!

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 09:00

vēl dzīvs

vai tā nomas maksa jāsāk maksāt no piedzimšanas brīža

pirms 10 gadiem, 2010.05.20 06:10

potenciālais kapu klients

Es pirms miršanas notērēšu visu naudu līdz pēdējai kapeikai un nekādu maksu viņi no manis par kapavietu neiekasēs... būs vien spiesti aprakt tāpat, citādi smirdēšu un vairošu mušas!

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 22:53

buu

un kas tad buus, ja nemaksaas? raks aaraa/veidos jaunu kapu uz vecaa??? ar galvu kaads domaa? ka tik naudu iekasēt..

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 22:44

West

Gan Krēsliņu ar kādreiz aiznesīs tur, kur visus aiznes, tad i kāds varēs maksāt par viņa vietu, ko paši salēmuši. Atraduši zelta bedri lasharas.

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 22:30

taburetis

varenas idejas tautas kalpiem! sevišķi brālis Krēsliņš visu laiku izceļas ar "izcilām" idejām! pirms runāt lai padomā ar galvu. Man liekas, ka Alūksnes kapi ir vieni no sakoptākajiem Latvijā un ikgadējās nomas maksas liks daudziem atteikties no attālu radinieku kopiņu sakopšanas.

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 22:28

Lai Krēsliņš ieskrienas!!!! Truls uz vecuma sāk palikt acīmredzami...

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 21:19

Līna

Kā tas ir, atgūt veco kapu grāmatu? Vai viņu kāds ir paņēmis sev un neatdod, bet tur, kā vērtīgu, savā bibliotēkā?

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 20:28

vietējā

Par manu un manas ģimenes ieguldīto darbu savas dzimtas kapa vietā nomas maksa, par vietu, ko mana ģimene kopusi 80 gadus????? Trulums un bezkaunība tā ir!!
Un arī 28 lati ir nesamērīgi liela maksa par to, ka manam tuviniekam ierāda vietu, ko esmu kopusi jau 30 gadus. Jūtos aizskarta un dusmīga. Kad un kur tauta varēs izteikt savu viedokli par projektu???

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 18:19

vietējais

Dikti jau atkal gribas paņemt garantētu naudu, nepieliekot sevišķas pūles... Es par to kapa vietas ikgadējo maksu. Saprotu jau, ka kapu uzturēšana prasa līdzekļus, tomēr par šīs maksas ieviešanu vajadzētu labi padomāt, lai nesanāk, ka rezultātā kapi kļuvuši tikai nesakoptāki. Piemēram, es pats uzturu daudzmaz kārtībā vairākus nu ļoti attālu radinieku kapus, nudien nezinu, vai par to kopšanu es būtu gatavs vēl piemaksāt...

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 18:13

Vietējās ziņas