Trapenē viesosies skolēni no septiņām valstīm 1

Sākot ar šo mācību gadu, Trapenes pamatskola ir iesaistījusies stratēģiskās partnerības divgadīgajā starptautiskajā projektā “Erasmus +”. Kopumā sakarā ar projektu Trapenē nākamajā gadā no 20. līdz 26.aprīlim viesosies bērni un skolotāji no septiņām valstīm.

Apgūt mācību procesu caur spēlēm Trapenes pamatskolas direktors Aivars Maltavnieks informē, ka novembrī Portugāles pilsētā Rio Tinto vidusskolā notika projektā “Erasmus +” iesaistīto valstu skolotāju pirmā sanāksme par tēmu “Share Play” (“Dalies ar spēlēm”), kura bija veltīta projekta darba uzsākšanai. Sanāksmē piedalījās astoņu valstu skolu pārstāvji, tajā skaitā arī Trapenes pamatskolas direktors A.Maltavnieks, direktora vietniece izglītības jomā Inese Lipstoka un projekta koordinatore Lūcija Kapača.


Līdztekus tam Trapenes skolā projektu nedēļā skolēni un skolotāji darbojās saistībā ar rotaļu tēmu, izveidojot un prezentējot jaunas radošās spēles. “Mūsu sadarbības partneri ir skolēni un skolotāji no Turcijas, Norvēģijas, Igaunijas, Polijas, Rumānijas, Vācijas un Portugāles skolām. Trapenes skolā aprīlī kopumā viesosies aptuveni 20 skolotāji un 35 skolēni,” stāsta A.Maltavnieks.


Galvenais projekta uzdevums ir veidot mācību procesu ar rotaļu palīdzību un dalīties ar savas valsts rotaļām, kā arī iesaistīties un apgūt citu valstu rotaļas.


“Šī būs iespēja doties arī Trapenes pamatskolas bērniem uz minētajām valstīm un iepazīt citu valstu kultūru, valodu, nacionālās īpatnības, kā arī rotaļas. Tā būs iespēja arī izzināt dažādas viņiem nezināmas rotaļas un apgūt mācību procesu caur spēlēm,” teic A.Maltavnieks. Šādi projekti ir veids, kā tiek veicināta integrācija Eiropas Savienībā.


Ļoti apjomīgs projekts

Projekta koordinatore L.Kapača informē, ka skolā ir paveikti jau vairāki darbi pirms viesu sagaidīšanas.


“Esam izveidojuši projekta stūrīti skolā, kurā atrodas skolēnu gatavotie plakāti par projektā iesaistītajām valstīm, kā arī ar projekta tēmu saistīts logo. Skolas izstādei no krāsainām smiltīm ir izveidoti partnervalstu karogi. Vācam materiālus saistībā ar projektu, kuri tiks izlikti izstādē skolas muzejā. Ir aizsūtīti skolēnu gatavotie Ziemassvētku apsveikumi mūsu partneriem. Sakarā ar projekta galveno uzdevumu esam arī izveidojuši video par vienu no latviešu tradicionālajām rotaļām, ar ko iepazīstinām mūsu partnerus. Pašlaik skolēni un skolotāji izpilda anketas, parādot zināšanas par mūsu partnervalstīm,” stāsta L.Kupča. Viņa atzīst, ka šis ir ļoti apjomīgs un vērtīgs projekts lauku skolai.


Arī A.Maltavnieks uzsver, ka šī projekta realizācija ir liela atbildība.


“Projekta realizācija notiek ar simtprocentīgu Eiropas Savienības finansējumu. Skolai un pašvaldībai ir minimāli izdevumi, toties ieguvums ir milzīgs gan skolēniem, gan viņu vecākiem, gan arī skolotājiem. Tas tik tiešām ir liels darbs un liela atbildība tik mazai skolai kā mūsējā. Priekšrocība ir tā, ka piedalīties projektā, ja ir vēlēšanās, var praktiski visi. Der pieminēt, ka bērni projekta laikā ārzemēs dzīvos ģimenēs. Tieši tāpēc bērnam ir jāprot ne tikai svešvaloda, bet jābūt arī psiholoģiski sagatavotam prombūtnei no mājām, kaut arī uz neilgu laiku,” pauž A.Maltavnieks.


Komentāri 1

Vietējās ziņas