Trūcīgo skaits palielinās 21

Alūksnes novadā gan pilsētā, gan pagastos turpina palielināties personu loks, kam nepieciešama sociālā palīdzība. Nedaudz vairāk kā trešā daļa no Alūksnes novada iedzīvotājiem, kuriem piešķirts trūcīgas personas statuss, ir bērni, turklāt arī to skaits palielinās.

Alūksnes novada Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa atzīst, ka situācija sociālajā jomā turpina saasināties un personu, kam vajadzīga sociālā palīdzība, paliek vairāk. “Ja janvārī mums novadā 1690 cilvēkiem bija trūcīgas personas statuss, tad septembrī – jau 2300 personām, no kurām 1107 personas ir pilngadīgas un darbspējas vecumā. Tie ir 11 procenti no Alūksnes novada iedzīvotāju kopskaita. Likumsakarīgi ir tas, ka trūcīgo ģimeņu skaits novadā palielinās uz bērnu rēķina, jo ģimenēm klājas arvien grūtāk. Septembrī Alūksnes novadā trūcīgās personas statuss bija 817 bērniem,” stāsta R.Kalniņa.

Ja šā gada janvārī garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstu Alūksnes novadā saņēma 652 personas 21 000 latu apmērā, tad septembrī – jau 1902 personas 33 800 latu apmērā. Kopumā Alūksnes novadā šā gada deviņos mēnešos sociālajos pabalstos ir izmaksāti 330 298 lati, no tiem 36 336 lati – dzīvokļa pabalsts. Septembrī vien sociālajos pabalstos izmaksāti 42 288 lati. “Ar sociālajā budžetā paredzētajiem līdzekļiem līdz šā gada beigām noteikti nepietiks, tādēļ būs vajadzīgi papildu līdzekļi,” saka R.Kalniņa. Viņa pauž gandarījumu par valdībā apstiprinātajām izmaiņām GMI pabalstu piešķiršanas kārtībā, kas paredz – šā pabalsta saņēmējus tomēr varēs pašvaldība nodarbināt sabiedrībā derīgu darbu veikšanā, kā tas jau bija pirms kāda laika. Ja persona neveiks norādītos līdzdalības pasākumus, GMI pabalstu drīkstēs arī nepiešķirt.

Komentāri 21

MAMMA

es ar gāju lūgt palidzību.bērnu pēc
hmm maigi teikts mani atšuva pat nepaskaidrojot bij sajūta ko tu te velcies un prasi kas tev nepienākās it kā.
tai pašā laikā dzērājiem kuri gadiem saņem GMi neko daudz nevajag.

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 22:45

kāds

jādomā radīt darba vietas lai cilvēki var strādāt un uzturēt ģimenes, tad nebūs jāiet lūgties palīdzība.
soc. palīdz centrā ir personas kuras nesaprot ka šajā iestādē strādājot ir jāsaprot ka jābūt laipnām un pretīm nākošām nevis atraidīt vecus cilvēkus un teikt jums tur nekas nesanāk utt.ir dzirdētas dažādas atsauksmes.
kur palikušas tās laipnās darbinieces kuras bij iepriekš??

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 22:43

anna

Man uz cilvēku iznāk 30 Ls, un nevar ar to izdzīvot, bet nekādus pat statusus es nevaru dabūt, kur nu vēl pabalstus, jo īpašuma kadastrālā vērtība pārsniedz noteiktos griestus par pāris latiem. Kā man paziņa teica, vairākumam ir tieši tā - pāris lati pāsniedz noteiktos griestus, pēc kuriem tu, cilvēk, nevari nekādu palīdzību saņemt. Taču ir pagasti, kur visādi pašnodarbinātie, kuri saņem diezgan "lielu"naudiņu, vēl pamanās nevis trūcīgo statusu dabūt, bet gan GMI. Lūk tā, secinājumus par mūsu iestādēm izdariet paši. Tik tiešām palīdzību laikam saņem tikai dzērāji, bomži, un "aktīvās, šmigā esošās dzemdētājas".

pirms 10 gadiem, 2010.10.15 05:23

zig,zag

No kā tad dzīvos sociālā dienesta fūrijas.

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 23:30

ves ieteiktu pārbaudīt katra Trūcīgā dzīves vietu un īpašumus un drusku padomāt, kam piešķiirt un kam nē...

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 19:55

Nu i duraks tu "a" esi! Es nestrādāju un netaisos to darīt, pagasts iedod pabalstu man un bērnu baram, sanāk vairāk kā tev strādājot, katru dienu polšs sanāk un divītis arī, ja pietrūkst zacenei, piestaigāju uz tavu dārzu vai pagrabu!

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 18:14

a

Te daži saka ka viņiem kaut kas pienākas! Varu atgādināt, ka katram cilvēkam pienākas tikai nāve! Visus tos pabalstus priekš jums kāds cits ir nopelnījis un lielākā daļa tie ir tikpat trūcīgi cilvēki, kas atšķirībā no pabalstu diedelētājiem vēl smagi strādā un spiesti no savas maziņās algas maksāt nodokļus citu uzturēšanai.
P. S. Es te nerunāju par veciem cilvēkiem, invalīdiem un maziem bērniem, bet ir jāizbeidz dalīt pabalsti pieaugušiem darba spējīgiem cilvēkiem!

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 18:05

gudrais

...kādēļ meklēt darbu(tas priekš muļķiem),ja pabalstu iedod tāpat...

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 18:00

uzņēmējs

Pēdējo 2 gadu laikā neviens pie manis nav meklējis darbu! Sniedzam pakalpojumus.

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 16:54

bruiser

Kāpec vēl socdienesta priekšnieki sēž savos krēslos?
sen jau laiks būt bezdarbnieku sarakstos!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 16:11

bruiser

DZĪVO ZAĻI!!!
Tagad viss ir izdarīts, lai bomzim, dzērājam, un cietumniekam labi dzīvotos...nevajag ne strādāt...ne rēķinus apmaksāt...tik kaifo!!!
Priekš tā ir sociālais dienests - kas apmaksā dzīvokļu parādus, iedod naudu malkai, iedod pārtikas paku, vēl dažādus pabalstus un nedzen ārā ne vienu par parādiem vai pārkāpumiem. Un sociālā dienesta pēc, cieš tie kuri dzīvo blakus tiem bomžiem un dzērājiem.
Kāpēc ne sūta projām uz kkādu Pededzi, lai izklaidējās tur...
Visi bomži dzīvo normālās mājās pilsētas centrā...
piem: Uzvaras ielā...laba māja pilsētas centrā...puse iedzīvotāju ir dzērāji kuri ne apmaksā ne kādus rēķinus...viens dzīvoklis stāv tukšs, kur "šalavas" atnāk reizi menesī patusēt...tas ir normāli?
bet normālas ģimenes gaida savu rindu gadiem ilgi...un neviens ne piešķir dzīvojamo platību...

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 16:07

bruiser

DZĪVO ZAĻI!!!
Tagad viss ir izdarīts, lai bomzim, dzērājam, un cietumniekam labi dzīvotos...nevajag ne strādāt...ne rēķinus apmaksāt...tik kaifo!!!
Priekš tā ir sociālais dienests - kas apmaksā dzīvokļu parādus, iedod naudu malkai, iedod pārtikas paku, vēl dažādus pabalstus un nedzen ārā ne vienu par parādiem vai pārkāpumiem. Un sociālā dienesta pēc, cieš tie kuri dzīvo blakus tiem bomžiem un dzērājiem.
Kāpēc ne sūta projām uz kkādu Pededzi, lai izklaidējās tur...
Visi bomži dzīvo normālās mājās pilsētas centrā...
piem: Uzvaras ielā...laba māja pilsētas centrā...puse iedzīvotāju ir dzērāji kuri ne apmaksā ne kādus rēķinus...viens dzīvoklis stāv tukšs, kur "šalavas" atnāk reizi menesī patusēt...tas ir normāli?
bet normālas ģimenes gaida savu rindu gadiem ilgi...un neviens ne piešķir dzīvojamo platību...

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 16:06

...

Mēs ar strādājam un cīnamies pa laukiem, bet mums neviens nekadu statusu nedod...

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 15:24

pēckarš

0,50latniekam.Jūs esiet tajā desmitajā daļā ,kas kaut ko dara,uz jums neattiecas kritika.
Ja tādu ,kā jūs ,būtu vairāk,tad arī pasaule būtu gaišāka!!!!Turpiniet vien strādāt,gan jau viss būs labi.Varbūt,kādreiz,jūs būsiet darba devējs!

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 14:08

Vari jau strā'dat ssmagu darbu,,bet ko Tu sanem ja maksā labi bet ir privātie,kas nemaksā neko,,bet esi sevi atdevis darbā..

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 13:26

Tādi kretīni '' man pienākas'', komunisma produkti, būtu jāizolē no sabiedrības. Savas pakaļas pakustiniet sliņķi !

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 13:15

0,50 latnieks

Pilnīgas stulbības te daļa raksta es pats ,gan sieva strādā un ir mums lauku zeme ,kur daudz kas ir izaudzēts ,ir arī meža veltes salasītas, bet tas nenozīmē ,ka mēs neņemsim statusu , kas mums pienākas, tāpēc esam oficiāli trūcīgie, ne jau mēs vainīgi, ka algas tik mazas, tāpēc jāņem viss ko valsts dod.

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 12:33

...

piekr†u abiem iepriekšējajiem komentāriem... laukos ar daudziem gan saimniecībās, gan kādam vientuļam pensionāram vajag palīdzēt darbiņos, bet neviens jau nevēlas iet un kaut ko darīt, jo vieglāk jau ir aiziet un pieprasīt pabalstu,kurš pienākoties, nevis kaut ko padarīt...ikviens,kam ir zemīte vai kādam radam,paziņai ir zemīte, domāju, ka pa vasaru var izaudzēt kādu kartupeli,sīpolu...

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 11:59

bomzis

Mes esam ciena. Naudu milam sanemt, bet ne nopelnit. Man pienakas un man ir jadod

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 11:56

elija

Man ir radies priekšstats, ka iegūt trūcīgā statusu daudziem ir pašmērķis, jo tad var iet un sist dūri galdā un kliegt, ka MAN PIENĀKAS!!! Ir cilvēki, kas dzīvo no pabalstu naudas, bet tiešām, kā raksta pēckarš(iepriekšējais komentētājs), pirkstu nepakustinās, lai kaut kā mēģinātu pašu spēkiem kaut ko izaudzēt vai nopelnīt. Dārza kaimiņiene meklēja kādu, kas izmētās kūtsmēslus un uzraks zemes gabaliņu... ha-ha, lika pagaidīt - darba nav, naudas nav, bet strādāt ar negribam! Tā ka tāds koks ar diviem galiem ir tā trūcīgo skaita palielināšanās... Zinu ģimenes, kur bērni visu vasaru lasīja sēnes, ogas, ravēja, malku skaldīja un ar to pelnīja naudiņu skolai, bet diemžēl ir daudz pirmajā komentārā minēto...un tad neviļus rodas jautājums: kāpēc mūsu valstī tiek atbalstīta viena liela daļa parazītu?

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 11:05

Vietējās ziņas