Tūrisma piedāvājumā – kanalizācijas smaka 1

Šogad Alūksnes „Muzeju nakts” apmeklētājiem tika piedāvāta ekskluzīva iespēja doties bezmaksas ekskursijās pa pilsētu gida pavadībā. Vairums ekskursantu bija vietējie iedzīvotāji, kas nu paši uz savas ādas varēja pārliecināties, kā Alūksne tiek prezentēta tās viesiem.

Līdzās populārāko tūrisma objektu apskatei un stāstījumam par pilsētu, viņi izbaudīja arī nepatīkamo smaku, ko var sajust, ejot garām Mazajai prinča saliņai pie Alūksnes ezera.

Interesē iemesli
Viens no ekskursiju vadītājiem Gunārs Ozoliņš atklāj, ka ar šo smaku nākas samierināties jau gadiem, taču izslēgt gājienu gar Mazo prinča saliņu no tūristiem domātā maršruta nav iespējams. „Tas kļuvis par loģisku turpinājumu ekskursijai Alūksnes muižas parkā, kad dodamies tālāk apskatīt Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pirmo skolas ēku, kur par skolotāju strādājusi rakstniece Elīna Zālīte, un māju, kur savulaik dzīvojis Kristapa Keggi tēvs,” viņš apgalvo.

Lai gan uzkavēšanās šajā vietā nav ilga, gandrīz vienmēr tūristi beigās pajautā – kas te smird? „Tādos brīžos man nav ko atbildēt. It kā zinu, kas smakai par iemeslu, tomēr teikt, ka šeit varam sajust pilsētas kanalizāciju, būtu necieņa pret tūristiem,” atzīst pilsētas gids. Dažkārt gadās, ka drošākie tūristi aizdodas pāris metrus tuvāk ezera krastam, kur nereti var redzēt higiēnas paketes, prezervatīvus un citus atkritumus.

Gaida domes lēmumu

Pilsētas centrālo kanalizācijas tīklu apsaimniekotāja jeb SIA „Rūpes” valdes loceklis Valfrīds Vilks skaidro, ka šajā situācijā problēmas rada atsevišķu ēku lokālās un individuālās kanalizācijas sistēmas, kas nav pieslēgtas centrālajai kanalizācijai. Rezultātā daļa notekūdeņu nemaz nenonāk līdz attīrīšanas iekārtām, bet uzreiz ieplūst Alūksnes ezerā. „Kamēr ir sauss laiks, nekādas problēmas nerodas, bet, tiklīdz sāk līt lietus, viss plūst ezerā,” viņš saka.

Jautāts par iespējamajiem risinājumiem, V.Vilks prognozē, ka reāli darbi varētu sākties tuvāko nedēļu laikā. „Kad šī mēneša domes sēdē „Rūpei” tiks deleģētas funkcijas lietus ūdeņu sistēmas apsaimniekošanai, rakstiski tiks informēta Madonas reģionālā vides pārvalde un municipālā policija, lai pieņem mērus, jo es neesmu tas cilvēks, kas var kaut ko aizliegt vai sodīt,” apgalvo „Rūpes” vadītājs.

Komentāri 1

zaza

Ari privatmajam jabut pieslegtam pie kanalizacijas, nevis savus meslus iepluduinat tuvakajas gravis un tad ezera. Ja ievilka udensvadu, tad vajag ari automatiski kanalizaciju.Un lai neviens nestasta, ka ir 5 nosedakas un izplust tikai tirs udens. Pa visam gravim gravtinam tek sis kanalizacijas uz ezeru.Visu so vajag sakartot, jo smird jau ari sis gravis. Valkas,Kanavinu,Latgales, helenas ielu gravji un diki. Ja rupigi apsekos, tad ieraudzis debesu brinumus.

pirms 11 gadiem, 2010.05.26 10:22

Vietējās ziņas