Tūrisma uzņēmējiem maza interese par kopējiem plāniem 16

Noslēgumam tuvojas Alūksnes novada attīstības programmas izstrāde, kurā nozīmīga vieta atvēlēta tūrismam. Lai iepazīstinātu ar pašreizējo redzējumu tūrisma jomas attīstībā, kā arī uzklausītu priekšlikumus, tūrisma informācijas centrs uz kopēju tikšanos aicināja  tūrisma uzņēmējus, tūrisma darba organizatorus un pašvaldības pārstāvjus.

Šim uzaicinājumam atsaucās vien daži tūrisma uzņēmēji, tikšanās dalībnieku loku pamatā veidojot tūrisma darba organizatoriem un pašvaldības pārstāvjiem. Tomēr Alūksnes novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite rosināja aktīvi iesaistīties diskusijās par dzirdēto, kā arī izteikt savas domas par tūrisma jomas perspektīvām un tajā nepieciešamajiem uzlabojumiem.

Jākoncentrējas uz tūristu pievilināšanu
A.Prižavoite atklāj, ka darbs pie tūrisma nozares attīstības šobrīd tiek saskatīts divos virzienos. “Viena lieta ir balstīta tieši uz uzņēmējdarbības veicināšanu Alūk­­snes novada teritorijā, bet otra saistīta ar vidi. Mums ir ļoti daudz pievilcīgu vides objektu, pie kuru sakārtošanas vajadzētu piestrādāt,” saka A.Prižavoite. Lai to izdarītu, nepieciešama ciešāka sadarbība starp visām iesaistītajām pusēm: pašvaldību, uzņēmējiem, tūrisma, kultūras un sporta nozarēs strādājošajiem. “Visiem kopā mums jākoncentrējas uz to, lai atvilinātu tūristu uz šo pusi. Tas nestu labumu ne tikai tūrisma, bet visa novada attīstībai,” viņa akcentē.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes Ziņas” 12.novembra numurā vai pērc maksas rakstu šeit.  

Komentāri 16

Par zivēm jau profesionālim iebilda. Jautājums - cik pilsētai ienes bānītis ? Vai ar to uz Alūksni kāds brauc atpūsties ? Vai ir manīti tūristu pūļi pie stacijas pretējā virzienā ? Vai ir bānītis kā aplūkojams objekts Alūksnē ar vietējās braukšanas iespējām kā Ventspilī ? Muļķības pilnīgas. Naudu caur valsts dotāciju iekāš pats SIA un viss.

pirms 10 gadiem, 2010.11.14 10:06

zive

profesionāli! Tu sarakstīji neprofesionālas muļķības! Tu domā, ka makšķerēšanas aizlieguma zona kādu labumu dos?! Stipri šaubos! Pie mūsu makšķernieku kultūras un saprašanas-nekas nebūs!!! Dies vien zin, kādā skaitā tiek izvilktas līdakas! Lielākā kļūda: presings uz vienu zivi. Pietam, nekontrolēts! Gāz iekšā cik gribi, labuma nebūs! Kamēr būs tādi, kas ņem visu kas un cik pieķeras! Tāpēc ezerā ir saviesies tik daudz sīkbreksīšu, raudiņu uc sīkzivju!
Uz vienu ha var būt tik zivju, cik liela ir barības bāze. Pašiem makšķerniekiem jāsāk domāt savādāk. Nevis skatīties uz zivi, kā uz peļņas avotu! Tas nav normāli, ja divi veiksmīgi makšķernieki, viens otram lielās, pa cik dienām "atsitis" maija licenci!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.14 06:40

profesionalis

Vai nu uznjeemeejiem ir apatija, vai arii nespeej darboties organizeeti. Lokaalai un valsts meeroga infrastruktuurai jaabuut attistiitai. Pamatobjekts, kas var piesaistiit tuuristus, ir Aluuksnes ezers. Makshkereeshanu ir iespeejams attiistiit: izveidot makshkereeshanas aizlieguma zonu 30-50% apmeeraa no ezera, kas veicinaatu lomu pieaugumu un ljautu attiistiities zivju bariem, 10 gadu laikaa buutu taadi lomi kaa nekur Latvijaa. Tas piesaistiitu tuuristus ne tikai no Latvijas. Gimenes tuurismam ir potenciaals. Ko Aluuksne speej piedaavaat teetim, mammai vai beernam? Var attiistiit ar uudens tuurismu saistiitas jomas. Shobriid reaali ljoti maz var piedaavaat gimeneem. Ir iespeejams izveidot unikaalus izklaides/interaktiivus objektus. Aluuksnes baaniitis ir labs piemeers, bet ir nepiecieshami daudzi objekti, kas speetu ieintereseet tuuristu. Un ne jau katru tuuristu interesee kultuurveesturiski objekti. Ja tuuristam ir iespeeja guut pozitiivu laadinju shaados un citos apskates objektos, tad tas vinju piesaistiis. Aluuksnei ir izredzes piesaistiit Latvijas tuuristu. Bet pats buutiskaakais ir cilveeks ar viiziju un veelmi apvienot un veicinaat cilveeku sadarbiibu ideju realizeeshanai. Lai veicas Aluuksnei tuurisma attistiibaa.

pirms 10 gadiem, 2010.11.14 02:39

ex

Neviens normāls biznesmenis nepiekritīs tiem noteikumiem,kurus izvirzīja pilsētas ierēdņi,lai varētu pilssalā attīstīt kaut kādu biznesu.Kā suņi uz siena kaudzes-vaukšķ,bet paši neēd!Arī vieglo automašīnu stāvēšanu pļavā pirms ,,Martas,, ,varēja atļaut,lai cilvēkiem nav jāatstāj automašīnas,,tālu no acīm,, ,kamēr apskata pilssalu.Veru pilsētā(Igaunijā)pie ezera peldvietas ,var bez maksas piebraukt pa bruģētu ceļu,nolikt auto,nopeldēties,ieturēt maltīti,atpūsties...Šlagbomjus un maksas automātus lietderīgi likt tad,kad nevar vairs savādāk regulēt automašīnu pieplūdumu,bet uz kurieni tad braukt tai salā tagad?-uz nenobeigto sporta laukumu(stadionu),uz līdz galam neizpētītajām pilsdrupām,uz nevienam nevajadzīgo estrādi ar pāris pasākumiem gadā?Tūristi jau nebrauc spēlēt pludmales volejbolu vai strītbolu.Tūrists apskatās interesantus objektus,grib iegādāties kādu vietējo suvenīru,paēst un doties tālāk vai arī palikt viesu mājā uz nakti.Taisnības labad gan jāteic,ka Alūksne būtu apaļa nulle,ja ne Alūksnes ezers...

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 23:01

Cik ilgi tie parazīti smērēs tos nekam nevajadzīgos stulbos papīrus, 20 gadus smērē, bet viss tikai grimst. Pavasarī varēs aicināt tūristus paskatītes, kā šie dunduciņi piecūkoja parku un sabojāja peldvietu.

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 20:58

Ceļus jālabo priekš pašiem, nefantazējot, ka te kāds brauks. Uz ko tad šie tetesīsies ???

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 20:32

Visi pasākumi, ko rīko mazpilsētās, kā Alūksne, to jaudas dēļ (bet lieliem nepieciešamas milzu finanses!) piesaista apmeklētājus pamatā no novada un mazākā mērā no blakus rajoniem, kas pēc definīcijas nav tūristi un, ja neuzturas vismaz no rīta līdz vakaram, tad pat naudu neatstāj, jo paēd mājās.
Cik tad tiek braukts uz līdzīgiem pasākumiem citur ? Kad pēdējoreiz bijāt kādā pasākumā Preiļos vai Dobelē ? :)

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 19:44

fp

pilsētai var piesaistīt tūristus tikai ar daudzu pasākumu rīkošanu uz kuriem tad arī plūstu tūristi un ja jau viņš(tūrists)ir atdabūts uz Alūksni ar visādiem kegi velo,motorlaivu sacensībām utt.,tad jau arī varētu skatīties ko un kur būvēt un attīstīt,bet par cik nākotnē visi cer,ka eiropiešiem interesē pliki drupu akmeņi,jeb neskarts mežs,tad īpaši gaidīt pieplūdumu un būvēt uz ilūziju pamata biznesu būtu priekšlaicīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 18:55

Nu tad tikai uz priekšu! Raksti biznesplānu, ej uz banku pēc naudas! Ja varēsi tik stulbu banku atrast... :D

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 12:56

laba ideja biznesam atjaunot un iekārtot pilssalā

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 12:28

Marija tolaik nevienam nebija vajadzīga. Bērziņa laikā bija daži mēģinājumi iznomāt, bet beidzās nesekmīgi. Kad uzcēla Martu, otras vasaras ēstuves pastāvēšana 200m attālumā kļuva praktiski un teorētiski neiespējama. Būves stāvoklis pasliktinājās un, saskaņā ar būvvaldes atzinumu, tika pieņemts lēmums nojaukt.
Kad braucam ekskursijās pa kaimiņzemēm, mēs tradicionāli virzāmies pa galvenajiem tūristu plūsmu maršrutiem un bilde, ko aprakstāt, ir patiesa. Problēma tā, ka Alūksne Latvijā, savas atrašanās vietas un neesošu reģionāli pievelkošu tūrisma objektu dēļ, nekad nav bijusi uz tāda tūrisma plūsmas maršruta un, ar lielu varbūtību prognozējams, nekad arī nebūs.

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 11:53

alūksnietis

...nesaprotu,kāmdēļ Pilssalā nojauca paviljonu-bufeti "Marija"? Tas būtu viens labs peļņas avots kādam biznesmenim, tūristus ,kā ari vietējos atpūtas cienītājus apkalpojot ar vēsu limonādi,saldējumu utt.
Pie nelielā atpūtas kompleksa "Marija"vēl derētu neliels bērnu laukums(vecie pamati saglabājušies),pašu paviljonu celt ar nelielu nojumi visapkārt ēkai,kur varētu iekārtot dažus galdus.Jāsakārto arī piegulošais ezera krasts,kā neliela pludmale(tas nekas ,kad pie glābējiem viena ir).
Braucot ekskursijās pa Latviju un Igauniju daudzās vietās esmu redzējis ko līdzīgu,tanīs, labiekārtotajās vietās tūristu netrūkst,arī es pats esmu izmantojis un ne reizi vien.
Nav ko daudz spriest ir jārīkojas!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 11:34

Pareizi jau nenāca praktiski nozarē strādājošie uzņēmēji , jo viņiem piegriezies klausīties uz gaisa piļu būvēšanas runām. Jēga no organizatora būtu tikai tad, ja tas reāli piesaistītu klientus pakalpojumu sniedzējiem. Citādi tas viss ir smieklīgi.
Cik naudas tūristi ir atstājuši Liepnā, cik Pededzē, cik Mālupē u.t.t. ? Vai šie tūrisma speciālisti var kaut aptuveni atbildēt uz šadiem jautājumiem ?

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 10:40

Murgošana tā visa ir par lielo tūristu plūsmu Alūksnē. Nekad te tāda nav bijusi un nekad nebūs. Skatu tornis atvilinās tūristus ?!? Neapvainojies, vietējais, bet nevajag lolot ilūzijas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 10:21

vietējais

Tūristus var piesaistīt (atvilināt) tikai pašvaldība, vietējie uzņēmēji var tikai viņus apkalpot. Neredz tās pašvaldības aktivitātes nopietnā līmenī. Sapulču rīkošana ar tukšu muldēšanu ir apnikusi. Kāda tad ir pašvaldības koncepcija un reāla programma. Ko tam tūristam šeit darīt un kur reāli pelnīt. Pilsētas attīstības vīzijā bija rakstīts par visu ko. Piemēram, skatu torņa atjaunošanu pussalā, kur tas ir bijis, jā būtu objekts, kuru pašvaldībai atjaunot ir viens sīkums. Lūdzu Priževotes kundze, neliels projektiņš, bet paliekošs un skaists PR produkts

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 08:32

Vietējās ziņas