Turpina novada ģerboņa izstrādi

Lai gan Alūksnes novada pašvaldības ģerboņa skiču konkursa laureāti jau noskaidroti, darbs pie novada ģerboņa izstrādes turpinās. Ņemot vērā konkursa organizatoru lūgumu, mākslinieks Ivars Vecāns sagatavojis vairākus ģerboņa skiču variantus, kas deputātiem tika prezentēti piektdien domes sēdē.

Par pamatu ģerboņa skiču variācijām ņemts darbs, kas guvis vislielāko balsu skaitu iedzīvotāju iesniegtajās anketās. Šis darbs atrādīts arī Valsts heraldikas komisijai, kas sniegusi savu atzinumu par ģerboņa skicē nepieciešamajiem labojumiem. I.Vecāns atklāj, ka galvenais ieteikums bijis atteikties no zobeniem ap Bībeli un tas arī izdarīts. No pilsētas ģerboņa pārņemtais elements visās skiču variācijās atrodas centrā, māksliniekam improvizējot ar krāsām tās fonā un ģerbonī iekļautās robežšķautnes novietojumu, kas simbolizē Alūksnes novada atrašanos pierobežas teritorijā.

Visās skiču variācijās dominē sarkanā, zaļā vai zilā krāsa. I.Vecāns skaidro, ka sarkanā ir Vidzemes krāsa, tāpēc to būtu vēlams saglabāt. Zilā krāsa izvēlēta kā simbols ūdeņiem, bet zaļā – Alūksnes novada mežiem un pļavām. Pārsvarā skices veidotas no divu krāsu salikuma, ko šķērso horizontāla, vertikāla vai pa diagonāli novilkta robežšķautne. Vienā no ģerboņa skiču variantiem tā izveidota piramīdas formā. Mākslinieks atzīst, ka pēdējais variants viņam pašam esot vistuvākais. “Iespējams, kāds šajā piramīdā saskatīs egles siluetu vai norādi uz virzīšanos pretī attīstībai. Man pašam tas patīk dinamikas dēļ, tas izceļas uz pārējo smagnējības fona,” viņš saka. Šo variantu par sev tīkamāko atzina arī novada domes deputāti. Šī ģerboņa skice vēl jāvērtē Valsts Heraldikas komisijai.

Vietējās ziņas