Turpina tiesāties 9

Tieši gadu pēc prasības iesniegšanas, 31.augustā, Gulbenes rajona tiesā tika skatīta Jāņa Cīmiņa prasība pret Alūksnes novada domi par darba līguma grozīšanu. Divas reizes tiesas sēde tika atlikta, jo bija nepieciešams iesaistīt trešo pusi, kā arī prasītāja neierašanās dēļ.

Tiesā apstrīd grozījumus darba līgumā
Pērn 31.jūlijā J.Cīmiņš saņēma jaunizveidotās novada pašvaldības paziņojumu par darba līguma uzteikšanu. Tajā tika piedāvāts grozīt darba līgumu, ļaujot viņam citas darbinieces dekrēta atvaļinājuma laikā pildīt projektu vadītāja pienākumus. Atteikuma gadījumā J.Cīmiņš tiktu atbrīvots. Atbilde bija jādod līdz 3.augustam, kad J.Cīmiņš pieņēma piedāvājumu un arī nodeva izpilddirektorei iesniegumu ar lūgumu paskaidrot, kāpēc netika piedāvāta kāda vakantā darba vieta. Taču atbilde nav saņemta ne uz šo, ne arī uz pieteikumu Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja amatam. J.Cīmiņš prasa tiesai atzīt par spēkā neesošu 3.augusta vienošanos par grozījumiem darba līgumā, kā arī uzlikt par pienākumu Alūksnes novada domei slēgt ar viņu darba līgumu uz nenoteiktu laiku atbilstoši vakancei - teritoriālplānotājs - un piedzīt 10 000 latu morālā un materiālā kaitējuma atlīdzināšanai. Tiesa, šobrīd situācija ir mainījusies, tāpēc J.Cīmiņš uzskata, ka pašvaldībai vajadzētu izvērtēt viņa un Antras Lielmanes piemērotību šim amatam. Viņš tiesas sēdē iztiek bez jurista. Alūksnes novada domes pārstāvji jurists Arturs Upīts un zvērināta advokāte Anita Šauriņa noraida visas J.Cīmiņa prasības. Arī trešās puses – Antras Lielmanes – jurists Guntars Freijs šīs prasības atzīst par nepamatotām.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 3.septembra numur.

Komentāri 9

lāpsta

Kādreiz arī kaprači iekrīt savās raktās bedrēs, pa vienam vien. Pa dziļu rakst!

pirms 10 gadiem, 2010.09.04 09:05

melderim Cimiņš nu vairs nav vajadzīgs, citādi jau būtu piesildījis.

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 21:23

xxxy

...kā tad beidzās tiesāšanās ar zaķenīti

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 19:58

sen jau laiks domāt par mūsu juristu spējām? Entās tiesas un spriedumi tādi ka jāmaksā atlaistajiem lielas kompensācijas ....Kā var tas notikt entajās prāvās?.......

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 12:36

laura

Cik zinu novadā ir 2 juristi... Laikam nekompetenti, ja jau uz tiesas sēdēm jāpiesasita zvērināta advokāte. Un noteikti, ka par atsevišķu samaksu. Varbūt der izvērtēt domes juristu atbilstibu ieņemamajam amatam????

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 12:02

aina

Cik novadam izmaksā šādas tiesāšanās, vai pie atlaišanas nevarētu to procedūru jau sākumā juristi padarīt skaidrāku?

pirms 10 gadiem, 2010.09.03 11:33

Vietējās ziņas