Tuvojas Puķu draugu saiets

Šodien Apē viesosies žurnāla „Dārzs un Drava" galvenais redaktors Aldonis Vēriņš, lai iepazītos ar organizatoru paveikto pie 18.jūlijā gaidāmā Latvijas Puķu draugu saieta rīkošanas.

Savas vizītes laikā viņš plānojis apmeklēt arī visas saimniecības, kas izvēlētas par Apē plānotā saieta galvenajiem pieturas punktiem jeb skaistāko dārzu īpašniecēm tuvējā apkaimē: Kalekauru, Kaktiņu, Harju un Apiņu ģimeņu privātmājas Apes pilsētā, Gailīšu ģimenes mājas „Miķeļi", Kalniņu ģimenes mājas „Kalnarušķi", Kārkliņu ģimenes mājas „Jaunlaurenes", Vītoliņu ģimenes mājas „Jaunvēveri" ārpus pilsētas teritorijas, kā arī Gavaru ģimenes mājas „Ceriņi" Virešos.
Tālākie stādu tirgotāji - ventspilnieki


Pasākuma organizatore Anita Harju atklāj, ka maršruta kopējais garums ir apmēram 120 kilometri. Atbraukušos viesus tajā pavadīs gidi, kas vienlaikus iepazīstinās ar Apes vēsturi un tās skaistākajām vietām. Maršrutā iekļauta arī Dižvītola apskate, kur apmeklētājus sagaidīs Jaunlaicenes folkloras kopa „Putnis", kā arī viesošanās pie Raganu klintīm.


Dagnijas un Ojāra Gailīšu mājās „Miķeļi" būs iespēja iegādāties dekoratīvos kokus, krūmus un ziemcietes, bet Aigijas un Normunda Kalniņu mājās „Kalnarušķi" vienkopus pulcēsies Apes amatnieki ar saviem izstrādājumiem.


Līdzīgs piedāvājums visas dienas garumā būs pieejams Apes estrādē, kur jau no agra rīta varēs iegādāties dažādus dekoratīvos augus, dārza dekorus un mēbeles, kā arī citas saimniecībā noderīgas lietas. A.Harju stāsta, ka dalību stādu tirdziņam pieteikuši vairāk nekā 30 tirgotāji, no kuriem tālāko ceļu uz Api mēros Ventspils, Tukuma un Rēzeknes pārstāvji.

 

Ciemos gaida ap 700 viesu


Pasākuma organizatori informē, ka šobrīd aicinājumam piedalīties Latvijas Puķu draugu saietā atsaukušies jau vairāk nekā 700 interesentu. „Dienas programmu esam izveidojuši tā, lai katrs tajā varētu atrast kaut ko priekš sevis," viņi saka, atklājot, ka atsevišķa pasākuma vērta būs arī dienas izskaņa. Tā plānota kā savstarpējā sadziedāšanās Apes jauktā kora vadībā.


Būšot arī loterija ar dažādām vērtīgām balvām, uz kurām pretendēt varēs www.ape.lv mājas lapā atrodamās pieteikumu anketas aizpildījušie. Savukārt vakaru noslēgs Nacionālā teātra dziedošo aktieru grupa „Drama" ar Ditu Lūriņu - Eglienu, Karīnu Tatarinovu, Mārtiņu Eglienu un Mārci Maņjakovu, kas uz koncertu aicinās pulksten 20.00.

Vietējās ziņas