Ūdensrozes burvība ir saskaņā 5

Pie Pullāna ezera alūksniešiem Ingrīdai Ulmanei un Imantam Muceniekam ir savs paradīzes stūrītis - vasaras māja ar lieliski iekoptu dārzu un ūdensrožu dīķi. Bāli sārti, dzeltenas, rozā un ugunīgi sarkani ziedi virs zaļajām platajām lapām veido košus paklājus.

“Necenšamies pēc ūdensrožu šķirņu daudzveidības. Tiesa, ar katru vasaru ziedu kļūst arvien vairāk, tāpēc tiek izrauta daļa lapu, lai vairāk vietas ir ziediem. Šajā karstajā laikā tas ir grūti, bet karalienes ūdensrozes labi jūtas dīķa siltajā ūdenī. Cits pēc cita virs ūdens paceļas arvien jauni ziedi,” stāsta I.Mucenieks.

Ūdensrožu burvība ir saskaņā – zieds un ūdens. Pierasts, ka puķes zied dārzā un pļavā, bet ūdenī ir pavisam jaut kas cits. Klāt pieiet nevar, bet priecē pa gabalu. Ūdensrozes ir jūlija puķes, bet pirmie ziedi šovasar uzplauka jūnija sākumā, un pēdējie priecēs līdz pat rudens salnām.

Ūdensrozes Latvijā kļūst arvien populārākas. I.Mucenieks stādus labprāt dod citiem. Tos nevar stādīt pārāk dziļi dūņās, turklāt ūdenim jābūt vismaz 80 centimetrus dziļam, tad nebūs problēmu pārziemot.

Ingrīda dīķmalā sākusi audzēt lielos, smaržīgos vasaras puķuzirņus. Tie ir jaunums dārzā, kur zied lilijas, rozes, lauvmutītes, petūnijas un citas puķes. Tiesa, vairums puķu strauji nozied, bet vietā uzplaukst citas. “Puķuzirņiem pieliku nosaukumus, lai atcerētos. Tad nākamvasar varēs sēt atkal,” saka I.Ulmane. Imants atzīst, ka nebija viegli piepildīt ar kūdru pusmetru dziļu dobi puķuzirņiem, jo to vajadzēja sanest. Viņš atklāj, ka ziemā zem biezās sniega segas izsutuši lielogu dzērveņu stādi. Tomēr ogas būs.

Komentāri 5

Jēkabs

Korespondentiem tiešām nav ko rakstīt un bildes varēja būt tādas lai kaut ko arī redz, vismaz dārza kopainu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.26 21:23

Initai taisnība. avīzes raksta par parastām lietām. Visvairāk par Alūksnes domi, bet tas tiešām nav nekas īpašs, Latvijā tādu ir pāri simtam.
Tagad pat. Teņa humoreska - a tādu Teņu pilna pasaule, raksta par to, ka Pededzē pirks auto, remontēs skolas zāli un katlumāju, bet pasaulē ir miljards auto, miljons skolas zāļu un katlumāju - tas nav nekas īpašs. "Bauda vasaru – raibu kā taurenis" - tādas vasaras mēdz būt katru gadu. Alūksni un Api šķērso “Tour de LatEst”, un pat tādu riteņbraucienu ir pilna pasaule.
Tikai cienītajai tagadējai Bauskas iedzīvotājai vajadzēt paskatīties Bauskas avīzi, tā ir tikai par 4 līdz 6 procentiem labāka.

pirms 10 gadiem, 2010.07.24 19:52

((((((((((

Jā,jā, tur apakšā kaut kas rūgst. Aprakstīja korespondente komentētājas ienaidniekus. Rezultātā - komentārs, kurš 2 reizes garāks par pašu rakstu! Lūdzu jums ceturtā paralēle - Latvijā ir arī lieliski pagrīdes žurnālisti!

pirms 10 gadiem, 2010.07.24 11:20

e

Tā vien liekas,ka komentāra autorei personīga nepatika pret raksta varoņiem!

pirms 10 gadiem, 2010.07.24 00:50

Vietējās ziņas