Uguns novērošanas tornis kalpos diviem mērķiem 3

Alūksnē Tempļakalnā ir sākusies uguns novērošanas torņa “Tempļakalna parks” būvniecība. Valsts meža dienesta būvētais tornis kalpos gan uguns novērošanas vajadzībām, gan arī kā skatu tornis alūksniešiem un pilsētas tūristiem.


Būvdarbus pēc Valsts meža dienesta pasūtījuma veic SIA “FF” no Rīgas. Lai piekļūtu būvniecības vietai, ir uzbērts ceļš, braucot no Alūksnes Lielo kapu puses, iepretim kapličai, bet tas nav paredzēts satiksmei. Tornim jau ir iebetonēti pamati. Tas atrodas posmā starp Saules tiltu un Līko bērzu.


“Šajā teritorijā bija nepieciešams uguns novērošanas tornis, turklāt agrāk Tempļakalnā tieši tajā vietā jau bija tornis. Redzamība no Tempļakalna būs ļoti tāla un laba – pats tornis būs 34 metrus augsts, bet kopā ar augstumu, kas šajā vietā jau ir virs ezera līmeņa, sasniegs 55 metrus. Jaunuzceltais tornis būs ļoti līdzīgs tam, kāds tas bijis agrāk – citādāku neļāva būvēt Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija,” stāsta Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš.

Viņš atzīst – Valsts meža dienesta rīcībā nebija agrākā torņa projekta, tādēļ vadījās pēc fotogrāfijām, kas bija pieejamas.

Tempļakalnā būs koka konstrukcijas tornis. Plānotais celtniecības darbu beigu termiņš ir jūlijs.

“Valsts meža dienestam būs uguns dežurants, kas uguns nedrošajā sezonā no torņa veiks novērošanu. Vienojoties ar Alūksnes novada pašvaldību, no mūsu puses būs iespēja ārpus šā laika torni izmantot arī kā skatu torni. Kāda tieši būs šī kārtība, vēl tiks atrunāts, noslēdzot līgumu ar Alūksnes novada domi,” saka A.Krēsliņš.

Torņa būvniecības laikā viņš cer uz vietējo iedzīvotāju sapratni, jo tas var radīt nelielas neērtības.

“Negribētos, lai uzlabotais ceļš, kas ved uz torni un domāts tehnoloģiskām vajadzībām, vēlāk tiktu izmantots biežai piebraukšanai pie torņa, jo Tempļakalna parks tomēr ir teritorija, kur jāstaigā kājām,” saka A.Krēsliņš.


Alūksnes novada pašvaldībā ir apstiprināts Pilssalas attīstības plāns. Tas paredz arī tūrisma takas “Katrīnas taka” izveidi, kas sāktos Pilssalā, pa gājēju tiltu, ko arī šogad sāks būvēt, varēs šķērsot ezeru un nokļūt Tempļakalnā, uzkāpt jaunuzceltajā tornī, bet pēc tam ar plostu šķērsot ezeru uz pilsētas parku, Alūksnes Jauno pili, kur taka noslēgtos. Alūksnes novada domes tautsaimniecības komitejā martā diskutēja arī par to, ka Pilssalā vajag turpināt arheoloģiskos izrakumus.

Arheologs Uldis Kalējs atzina – pētījumus Pilssalā ir vērtīgi turpināt, jo tūristam šodien nepietiek tikai ar stāstu no pagātnes, bet vajag ko uzskatāmu no mūsdienām. Viņš izteica ierosinājumu, ka arheoloģiskie izrakumi varētu notikt tiešsaistē internetā, lai interesenti no jebkuras vietas var vērot Pilssalā notiekošo.

Komentāri 3

...

nu žēl, jo žēl..bija doma, katūristi varēs kāpt un skatīties gan uz Alūksni, gan pāri Alūksnei...
Un, protams, alūksnieši arī...
Ziemā?? Cik tur ziemā gājēju un cik tūristu?
Gribas cerēt ka kaut kas mainīsies un varēs gan ugunsnelaimi (kaut nebūtu), gan dabas vērotāji vienlaicīgi...
BET, šis projekts laikam gājis garām domes virsvadoņiem un naudītei kabatās...

pirms 7 gadiem, 2014.05.05 17:06

?

Lūdzu skaidrību: te sola topošās "Katrīnas takas" gājējiem tikšanu tornī - tātad jebkurā tūrisma sezonas laikā??? Bet varbūt tas būs iespējams tikai izredzētajiem?
Vai tiešām tūristi traucēs ugunssargam dežūrēt?

pirms 7 gadiem, 2014.05.06 08:38

.

Un kapec ar plostu bus jabrauc? Tas izskatas ka kadu lobe un kads sanemis naudinu par to plostu. Ja nemaldos Tērvete ari ir sads tornis. Kapt var jebkura laika, bet tikai lidz otrajai platformai, talak aizliegts. Gan no drosibas viedokla laikam. Tomer tas jau ir augsti.

pirms 7 gadiem, 2014.05.06 09:34

Vietējās ziņas