Uz Latgales programmu – ar Rūpniecības ielu 13

Alūksnes novada dome ir izvirzījusi projektu ieceres, ar ko nākamgad startēs Latgales plānošanas reģiona programmā, lai piesaistītu Eiropas Savienības fondu finansējumu. Kā prioritārā izvirzīta Rūpniecības ielas un tās apkārtnes sakārtošana atbilstoši industriālajai teritorijai.

Par to diskutēja un ieceres saskaņoja novembra tautsaimniecības komitejas sēdē, lai pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļa tās iekļautu investīciju plānā, ko apstiprinās decembrī. Tad arī būs zināmas precīzākas izmaksas. Nodaļas vadītāja Arita Prižavoite norādīja, ka Latgales programma būs pirmā, kurai jaunajā plānošanas periodā nākamgad varēs iesniegt projektus.

„Tā kā arī Alūksnes novada pašvaldība var startēt Latgales programmā ar saviem projektiem, Latgales plānošanas reģions jau ļoti laikus prasa iesniegt mūsu idejas. Tās viņi iekļaus savos attīstības plānos, kurus tālāk saskaņos ar atbildīgo ministriju,” viņa sacīja.

Prioritāte – degradētās teritorijas

A.Prižavoite uzsvēra – šī programma ir vērsta uz degradēto teritoriju sakārtošanu un projektu idejām ir jābūt ietvertām šādā teritorijā atsevišķās pilsētas daļās vai novada teritorijā, jābūt skaidrai saistībai starp uzņēmēju vajadzībām un ieguldījumiem. Alūksnes novada pamatideja ir par Rūpniecības ielu kā industriālo teritoriju. Rūpniecības ielas rajona sakārtošana izvēlēta, jo tā ir lielākā rūpnieciskās apbūves teritorija Alūksnes novadā. Tajā un tai piegulošajā teritorijā darbību jau izvērsuši vairāk kā 35 uzņēmēji, kuriem pēc tam būs jādomā, kā sasniegt rezultatīvos rādītājus, jo proporcionāli Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumam vai no jauna radīto darbavietu skaitam pretim būs jābūt tikpat lielam ieguldījumam no uzņēmējiem.


„Aktivitātes ir Rūpniecības ielas rekonstrukcijas turpināšana atlikušajās divās kārtās. Ļoti ceru, ka mums izdosies aizstāvēt arī ideju par Ganību ielas posma no Rūpniecības ielas līdz Pils ielai rekonstrukciju, jo tas savieno šo ielu ar abiem tranzīta ceļiem. Aktivitātēs ir iekļauta arī rekonstruējamās teritorijas iegāde. Šobrīd Alūksnes novada domei Rūpniecības ielas rajonā īpašuma nav, bet iegādi gribētu paredzēt. Rūpniecības ielā degradēto teritoriju statusam atbilst daudzas teritorijas – būs, ko izvēlēties,” atzina A.Prižavoite.


Arī uzņēmējiem jāveic ieguldījumus

Domes priekšsēdētāja vietnieks un komitejas vadītājs Dzintars Adlers norādīja, ka Rūpniecības ielā ir daudz uzņēmēju, kuri, tiekoties ar pašvaldību, uzsvēruši, ka šī iela viņiem ir svarīga. „Uzņēmēji arī lūdz, lai šajā ielā ierīkotu apgaismojumu. Protams, pašvaldība savukārt no uzņēmējiem gaida, lai viņi rada darbavietas vai investē teritorijā. Mums ir jāgādā, lai šie rādītāji tiktu sasniegti – par to man šobrīd ir baža,” atzina Dz.Adlers.


Deputāts Modris Lazdekalns interesējās, vai šajā projektā nevar ietvert arī atlikušo Ganību ielas posma rekonstrukciju. Dz.Adlers atzina - ir jābūt reāliem un jāapzinās, cik daudz naudas no Latgales programmas var paņemt. „Negribētos būtiski palielināt šobrīd paredzēto pašvaldības finansējuma daļu, jo būs vēl daudz citu programmu, kur Alūksnes novadam piedalīties, lai paveiktu citas labas lietas,” sacīja Dz.Adlers.


Komentāri 13

nja

uh kāda nauda atkal iebrauks..
Aleksandra budkas m aizņēmums jau bija pagājušajā gadā, izsīkusi, ar steigu nākošo..

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 12:54

?????????????????????????

Bet tas tak viss ir privātīpašums. Vai saimniekiem nav sava teritorija jāsakārto? Un kādām vajadzībām pašvaldība pirks sev?

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 13:21

saimnieks

un kā tad tu domāji, ka pašvaldība PIRKS bezsaimnieka mantu?? ja PĒRK, tad pērk juridiski īpašumu, kas IR kāda privātīpašums

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 14:15

haha

Tie kokogļu ražotāji stāv ar pistoli pie traktorista un vistkopja galvas...kukuļi pasņemti, bet ražotne nesanāca, nu ir naudiņa jāatdod atpaaļ, vot i tagad muhļij kā paņemt naudu atkal no tautas, lai atpirktu to sabrukušo graustu.

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 17:43

anton

viens otrs rūpniecības ielā liels žuliks,tam ar tiks ?

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 16:58

y6

Ta ir īstā vieta kur pārcelt visas kondaikas, jokerus, operas un preludijas. nevienam netrauce, lai ardas uz nebedu

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 18:11

Nū ja

Lazdekalnu par mēra vietnieku, viņš vismaz reāli runā par lietu un saprot ciparus un ir reāls Uzņēmējs, cienījams cilvēks!
Traktorists ar savu izglītību tik redz savu labumu, drīz uz iedzīvotāja rēķina izdomās kā atpirkt laša ēku, kur bija iecere taisīt kokogļu ražotni un apindēt iedzīvotājus. Pradai i kupi strādā.

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 22:41

fakts

Tai laša ēkā ne mazāk ieinteresēts ir arī vistkopis, armēņi naudu atprasa par neizdevušos biznesu.

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 22:58

jā nū

Nekas jau nemainīsies! Lazdekalns tuva rada Adlera sievas māsas vīram-lasi domes juristei

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 23:08

partija

Tautas stulbuma dēļ, es personīgi šajā domē neredzu ne mēru, ne vietnieku, visi tupaki visīstākie. Tie, kuri tur varētu pavērst ko uz labo pusi, sarakstā negāja. Vispār gudrākie nemaz nestājās partijās, valsti rullē stulbeņi un zagļi.

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 23:18

..

to jā nū
Aivas Osim?kādā veidā?

pirms 6 gadiem, 2014.12.04 19:52

????

Kāpēc beidzot nav projekts sociālajai mājai Pils ielā?
Pirms gadiem 10 jau to māju Jānķalna ielā pie stacijas - pat kabinetus jau dalīja... un tad čušsss
Pils ielas mājā iztrieca iedzīvotājus - pirms gadiem 5, atkal čusss
Kāpēc TO nevirza uz Latgales programmu?
Tiešām, armēņus ar oglēm atkal laidīs iekšā? Ļaudis pareizi saka ka šie ņem pie dziesmas ka ...kaut kas toreiz nogāja greizi?
Ka tauta sašumējās un kaut ko panāca iedzīvotājiem par labu?

pirms 6 gadiem, 2014.12.03 15:59

blin

tā kā nezinātu kā tas viss notiek,ja tu man to..es uztaisīšu ielai apgaismojumu...elementāri!

pirms 6 gadiem, 2014.12.03 17:20

Vietējās ziņas