Uz Saeimu kandidē trīs vietējie deputāti 14

10. Saeimas vēlēšanām iesniegtajā “Saskaņas centra” sarakstā Vidzemes vēlēšanu apgabalā ir iekļauts Alūksnes novada domes deputāts Jānis Nīkrencis un vidusskolas skolotājs Vadims Savkovs. Savukārt apvienības “Par labu Latviju” sarakstā ir pašvaldības deputāts Laimonis Sīpols un domes priekšsēdētājs Aivars Fomins.

Ir visas iespējas iekļūt Saeimā
“Tas ir mans mērķis – iekļūt Saeimā, jo līdz šim tur ļoti maz ir bijusi pārstāvēta Alūksnes puse. Ne velti esmu sarakstā ar piekto numuru. Tik augstu no mūsu deputātu kandidātiem nav un nebūs neviens. Tas nozīmē, ka viss būs atkarīgs no tā, kā es un mani kolēģi strādās, lai iegūtu atpazīstamību visā Vidzemē. Vidzeme ir otrais lielākais vēlēšanu apgabals pēc Rīgas, tāpēc šobrīd veidojam plānu braucieniem pa reģionu. Paredzams, ka šīs aktivitātes sāksies augustā vidū,” stāsta J.Nīkrencis.
Viņš norāda, ka “Saskaņas centrs” pārstāv visplašākos un visneaizsargātākos tautas sociālos slāņus: strādniekus, pensionārus un maznodrošinātos iedzīvotājus. Deputāta kandidāts atzīst, ka citas partijas vairāk aizstāv eiropeiskas vērtības un lobē uzņēmējus. Saraksta pirmais trijnieks Vidzemē ir Ivans Klementjevs, Juris Silovs un Jānis Ādamsons. J.Nīkrencis ir gatavs atstāt novada domi, ja tiks ievēlēts Saeimā. Tad viņa vietu pašvaldībā ieņems nākamais no saraksta.

Katrs var pakāpties vai krist

Laimonis Sīpols pārstāv “Latvijas Pirmo partiju/Latvijas ceļu” apvienības “Par labu Latviju” Vidzemes sarakstā ar 16.numuru. Viņš atzīst, ka tāpat kā visiem kandidātiem ir cerība iekļūt Saeimā. “Bez cerības neviens neko nedara. Tad jau redzēsim, par ko vēlētāji balsos, kādas programmas tiks piedāvātas. Sarakstā ir pārstāvēti visi novadi un vairākas partijas, arī reģionālās partijas. Gandrīz visi deputātu kandidāti ir pazīstami ne tikai savā novadā, bet arī Vidzemē. Manuprāt, tie ir cienījami cilvēki,” uzskata L.Sīpols. Viņš nedomā, ka kārtas numuram sarakstā ir būtiska nozīme, jo katram var pielikt gan krustiņu, gan mīnus zīmi. Visi nevar būt pirmie, taču katram ir iespēja pakāpties uz augšu. Saraksta līderi Vidzemē ir Guntis Ulmanis, Karīna Pētersone un Māris Kučinskis.

Savas izredzes nevērtē augstu

Alūksnes domes priekšsēdētājs Aivars Fomins šajā sarakstā ar 17.numuru pārstāv Tautas partiju, tātad ir tieši blakus L.Sīpolam. “Var būt, ka tas ir labi, jo abi esam no Alūksnes. Taču visu noteiks vēlētāji,” atzīst L.Sīpols. Tiesa, A.Fomins savas izredzes tikt ievēlētam Saeimā nevērtē augstu. Viņš jūtas pagodināts, ka aicināts kandidēt kopā ar daudziem pazīstamiem politiķiem, uzņēmējiem, pašvaldību darbiniekiem un zemniekiem. “Tas, ka kandidēju uz Saeimu, ir pozitīvi Alūksnei jebkurā gadījumā, neatkarīgi no tā, vai tur būšu ievēlēts. Man svarīgas ir savstarpējās attiecības ar gudriem un cienījamiem cilvēkiem,” saka A.Fomins. Tas gan nenozīmē, ka viņam nav cerību tikt ievēlētam. Vienkārši negribas lolot pārāk lielas ilūzijas. “Strādāsim kopā komandā un darīsim visu, lai pārliecinātu par mūsu mērķiem vēlētājus. Varbūt izdosies,” akcentē. A.Fomins. Viņš atzīst, ka Alūksnei būtu labi, ja vismaz kāds no kandidātiem tiktu ievēlēts Saeimā.

Centrālajā vēlēšanu komisijā līdz vakardienai bija iesniegti pieci saraksti. Saraksta “Par prezidentālu republiku” līderi Vidzemes vēlēšanu apgabalā ir Aigars Taukulis, Oskars Grīgs un Jānis Nebars. “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ar 1.numuru ir Andris Tolmačovs, aiz viņa – Jānis Kuzins un Aleksandrs Prutkovs. Partiju apvienības “Vienotība” saraksta pirmais trijnieks Vidzemē ir Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks un Ilma Čepāne.

Komentāri 14

Kā to Fominu vēl cieš? Viņam tikai vidusskolas izglītība, ko tāds var! Padomājiet labi, kāpēc viņš tika amatā. Tādus tik saeimā vairāk un Latvija zels un plauks(pēdiņās).

pirms 10 gadiem, 2010.08.06 15:09

Nevar šie deputati alūksni izvest no pagrimuma no ievelešanas briža ,vēl grib list uz saeimi-platizeri tadi....

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 18:32

Es par Artūru Hercogu!!! Tikai un vienīgi!! Lai tie vecie, zaglīgie novada deputātiņi nemaz nesasapņojās! Un Saskaņai saraksts kopumā ir tik vājš, ka pat nav jābrīnās, ka tāds pakalpiņš Nikrencis ir ar 5 nr!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.02 23:55

Melders ir tikai 10. Vidzemes sarakstā... Nedomāju, ka šie dabūs tik daudz balsu, lai viņš tiktu Saeimā. Bet pēc tam varēs lielīties - redziet, kā tauta mani mīl! Un kam tu iestāstīsi, ka viss Alūksnes novads tikai gribēja tikt no viņa vaļā...

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 07:51

Jā, mute pa augumam.. Solīt gan mēs mākam, tik balsojiet! Vai sadarbība ar Krieviju Nīkrenča solījumos nozīmēja benzīna "dzīvības" ceļu, kas šodien kļuvis par bezdarbnieku izdzīvošanas iespēju?

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 14:28

Labāk par Nīkrenci... viņš Saeimā Alūksni tipiskāk pārstāvēs!

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 11:06

Noteikti nevar balsot par Saskaņas centru, PCTVL un Vienotību...
Bet alūksnieši nevar skatīties uz valsti kopumā ir jābalso par TB/LNNK, lai Melders tiek Saeimā un beidzot pie mums ir miers. Tāds Nīkrencis var pastāvēt malā, bez Meldera viņš te paliks nulle.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 17:43

Nezinu par kuru sarakstu balsošu, bet noteikti zinu par kuru nebalsošu. Tas ir '' Par labu Latviju'' . Partijas, kuras ir šajā sarakstā, Latviju ir ievedušas bezdibenī!

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 11:18

Nu ambīcijas, ambīcijas... labi, ka cilvēks ir tik augstās domās par sevi. Galvenais jau partija sauc!

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 10:56

piebilde

Bez jau nosauktajiem ir vēl viens alūksnietis, kurš kandidē uz Saeimu. Tas ir Artūrs Hercogs, kurš iekļauts Vienotības sarakstā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 10:12

FRider

"Centrālajā vēlēšanu komisijā līdz vakardienai bija iesniegti pieci saraksti"

Tā nu gan nav taisnība! Vakar jau pa dienu www.cvk.lv varēja aplūkot septiņus sarakstus!

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 09:37

Vietējās ziņas