Uz svētkiem dosies 451 alūksnietis

Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētki notiks no 6. līdz 11.jūlijam
Pirmie X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki no Alūksnes uz Rīgu dosies 6.jūlijā. Alūksnes novada dalībnieku skaits ir septītais lielākais Vidzemes reģionā.

Saņem pašvaldības finansiālu atbalstu
"Gatavojoties svētkiem, novada pašvaldība kolektīviem gādāja jaunus tērpus, kā arī papildināja esošo tērpu kolekcijas. Svētku gājienā mūsu dalībnieki izskatīsies koši ar jauno Dziesmu svētku karogu, kura skici izstrādāja Ojārs Vēliņš, kā arī ar "vilciņiem", kas bija redzami svētku ieskaņu pasākumā. Varam būt pateicīgi pašvaldībai par finansiālu atbalstu, jo šogad ir izpildītas visas dalībnieku vēlmes gan transporta nodrošināšanai, gan ēdināšanai ir atrasts papildu finansējums," stāsta svētku darba grupas vadītāja Inga Meirāne.


Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins atzīst, ka Dziesmu un deju svētki vasaras vidū ir īpaši. Tajos piedalās tūkstoši skolēnu, kuri ir vienoti mūzikas skaņās un deju soļu rakstā. A.Fomins Alūksnes novada dejotājiem, dziedātājiem un mūziķiem novēl izturību un iedvesmu, radot prieku sev un citiem.

Muzicēs, dziedās un dejos 19 kolektīvi
Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka īpaši varam lepoties ar diviem kolektīviem - E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri un ģimnāzijas jaukto kori. Šie kolektīvi izcīnījuši tiesības piedalīties finālskatēs, kas notiks 7.jūlijā. Orķestris muzicēs pūtēju orķestru koncertā izstāžu centrā "Ķīpsala" un defilēšanas koncertā pie Brīvības pieminekļa. Svētkos novadu pārstāvēs arī Alūksnes sākumskolas deju kolektīva "Pastalnieki" 1. - 2.klašu un ģimnāzijas deju kolektīva "Pastalnieki" 7.- 9.klašu un 10.- 12.klašu grupas, bērnu un jauniešu centra deju kolektīva "Enku - drenku"_1.-2., 5.- 6., 7.-9. un 10. - 12.klašu grupas, Ziemeru pamatskolas 1.- 4.klašu deju kolektīvs, Mālupes pamatskolas 1.- 4.klašu deju kolektīvs, Bejas pamatskolas 1.- 4. un 3. - 6.klašu deju kolektīvi, Jaunannas pamatskolas 3.- 6.klašu deju kolektīvs, Liepnas vidusskolas 1.- 4. un 5. - 9.klašu deju kolektīvi, Jaunannas pamatskolas koris, divi ģimnāzijas kori un mazo mūzikas kolektīvu grupā Bejas pamatskolas soliste Līva Sloģe. Lai piedalītos svētku norisēs Vērmaņdārzā, 9.jūlijā uz Rīgu kā viesi dosies vizuālās mākslas un lietišķās mākslas konkursu dalībnieki no sākumskolas, mākslas skolas, Bejas pamatskolas, Liepnas vidusskolas un Ilzenes pamatskolas. Alūksnes novada kolektīvi piedalīsies koru koncertā "Mana zeme - zemīte skaistā!" Mežaparka lielajā estrādē un tautas deju lielkoncertā "Deja kāpj debesīs" Daugavas stadionā, kā arī svētkos Vērmanes dārzā. Svētku programma atrodama interneta mājas lapā www.dziedundejo.lv.

Vietējās ziņas