Uz svētkiem tiek mazāk kā puse 3

Paziņoti skolēnu tautas deju kolektīvi, kuri kļūs par vasarā gaidāmo X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Alūksnes un Apes novados svētkiem posās 27 kolektīvi, no kuriem tikai 12 ieguvuši iespēju tajos piedalīties.

Tie ir deju kolektīvs “Pastalnieki” (vadītāja Inga Meirāne), no kuriem uz svētkiem dosies 1. - 2.klašu, 7. - 9.klašu un 10. - 12.klašu grupa, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Enku – drenku” (vadītāja Daiga Ozoliņa), ko svētkos pārstāvēs 5. - 6.klašu, 7. - 9.klašu un 10. - 12.klašu grupa, Bejas pamatskolas 1. - 4.klašu un 3. - 6.klašu deju kolektīvi (vadītāja Dzintra Stebere), Ziemeru pamatskolas 1. - 4.klašu deju kolektīvs (vadītāja Sanita Drunka), Liepnas vidusskolas 1. - 4.klašu deju kolektīvs (vadītāja Brigita Bijone), Mālupes pamatskolas 1. - 4.klašu deju kolektīvs (vadītāja Skaidrīte Sakvārne) un Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 3. - 6.klašu deju kolektīvs (vadītāja Edīte Dauškane).

Kopumā svētkiem posās 974 Latvijas tautas deju kolektīvi, no kuriem uz svētkiem dosies 620. Vislielākais dalībnieku skaits bijis Vidzemē. Tur skatēs piedalījušies 396 kolektīvi. Savukārt vislielāko konkurenci piedzīvojusi 10. - 12.klašu grupa, kurā startēja 178 kolektīvi. Rezervē iekļauti 74 kolektīvi, starp kuriem ir arī trīs Alūksnes un Apes novadu pārstāvji: Alūksnes Bērnu un jauniešu centra deju kolektīva “Enku – drenku” 1. - 2.klašu grupa (vadītāja D.Ozoliņa), Jaunannas pamatskolas 3. - 6.klašu deju kolektīvs (vadītāja Aiva Vilciņa) un Liepnas vidusskolas 5. - 9.klašu deju kolektīvs (vadītāja B.Bijone). Šiem kolektīviem galīgais lēmums par piedalīšanos svētkos tiks paziņots maija beigās, kad būs apkopots kopējais svētku dalībnieku saraksts.

Lai gan ne visiem kolektīviem dota iespēja piedalīties svētkos, līdz to norisei Latvijas novados notiks svētku ieskaņas koncerti. Tajos pilnīgi visi dejotāji būs aicināti parādīt savu dejotprasmi un apgūto svētku repertuāru. Alūksnes un Apes novadu kolektīvi uz svētku ieskaņas koncertu pulcēsies 29.maijā Pilssalas estrādē.

Komentāri 3

Nežēliga, traumējoša plānošana attiecībā uz 10.-12. Par KO domā Rīgas gudrās galvas... tik ne par tradīciju turpināšanu :( Turās jaunieši un viņu vadītāji, deja - tas ir līdzsvarotājs ne nu vieglajā ikdienā!

pirms 10 gadiem, 2010.05.04 09:40

Skatītāja

Tiešām paldies Edītei , ka viņa turpina tautas deju tradīcijas, kaut netiek ieredzēta no pašreizējām domes un kultūras vadītājām!Cieņā Apē ir dejas , kur lēkā skaļas mūzikas pavadībā un atkārto vienas un tās pašas kustības. Turies, Edīte, ar savu kolektīvu!!!!,
!

pirms 10 gadiem, 2010.05.04 00:39

apeniete

Paldies Edītei,mūsējie dodas uz Rīgu.Liels ,milzīgs paldies.

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 20:15

Vietējās ziņas