Uz vienu amatu – divi prasītāji 15

Gulbenes rajona tiesā 4.februārī tika skatīta Jāņa Cīmiņa prasība pret Alūksnes novada domi par darba līguma grozīšanu. Tās laikā iesniegtais prasības precizējums radīja nepieciešamību lietas izskatīšanā iesaistīt trešo pusi, tāpēc tiesas sēde pārcelta uz 11.maiju. 

Ir darbs uz laikuJ.Cīmiņa prasības pieteikumā norādīts, ka 2005.gada 7.aprīlī Alūksnes pilsētas dome ar viņu  noslēdza darba līgumu uz nenoteiktu laiku. J.Cīmiņa ieņemamais amats bija Attīstības nodaļas vadītājs. Darba līgums tika grozīts, mainot amata nosaukumu – Perspektīvās attīstības nodaļas vadītājs. Atsaucoties uz likuma “Par pašvaldībām” 3.punktu, 2009.gada 28.maijā sakarā ar paredzamo Alūksnes novada izveidošanu ir parakstīta vienošanās, kurā noteikts, ka J.Cīmiņš turpinās strādāt Alūksnes novada domē, kas ir Alūksnes pilsētas domes saistību pārņēmēja. Kad tika izsludināta pieteikšanās uz novada pašvaldības vakantajām vietām, J.Cīmiņš iesniedza pieteikumu, izsakot vēlmi strādāt Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja amatā. Pērn 31.jūlijā viņš saņēma darba līguma uzteikumu. Turklāt viņam tika piedāvāts darbs citas darbinieces bērna kopšanas atvaļinājuma laikā. Izlemt vajadzēja nekavējoties, jo pretējā gadījumā tiktu uzskatīts, ka J.Cīmiņš atsakās no darba līguma grozīšanas. 
Vēlas būt teritoriālplānotājsJ.Cīmiņš prasa atzīt par spēkā neesošu 2009.gada 3.augusta vienošanos par grozījumiem 2005.gada 7.aprīlī noslēgtajā darba līgumā un minētā līguma jauno redakciju. Uzlikt  par pienākumu Alūk­snes novada pašvaldībai slēgt darba līgumu uz nenoteiktu laiku, atbilstoši esošajām vakancēm uz 2009.gada 3.augustu. Šis prasījums ir precizēts – atbilstoši esošajai vakancei - teritoriālplānotājs. Tāpat J.Cīmiņš prasa piedzīt no Alūksnes novada domes 10 000 latus par nodarīto morālo un materiālo kaitējumu. Alūksnes novada dome nevienu no prasībām neatzīst . Tiesas sēdes laikā prasības precizējumu iesniedza J.Cīmiņa pārstāvis zvērināts advokāts Imants Kaužēns. Savukārt Alūksnes novada domes pārstāvji - zvērināta advokāte Anita Šauriņa un pašvaldības jurists Artūrs Upīts - iesniedza četrus dokumentus, kuri liecina par J.Cīmiņa disciplināru sodīšanu saskaņā ar pašvaldības darbinieka nekorektu rīcību. Tā kā šie dokumenti nebija iesniegti 7 dienas pirms tiesas sēdes, kā tas ir paredzēts, tika uzklausīti pretējo pušu viedokļi. Prasītājs uzskata, ka šie dokumenti nav pievienojami lietai, jo uz to neattiecas. Tie arī netiks pievienoti lietai. Sakarā ar prasības precizējumu A.Šauriņa lūdza atlikt lietas izskatīšanu, lai pieaicinātu trešo pusi – Antru Lielmani. Viņas prasību pret Alūksnes novada domi atjaunot amatā – teritoriālplānotājs – paredzēts skatīt Gulbenes rajona tiesā 22.februārī. 
Trešo pusi uzaicināsJ.Cīmiņš uzskata, ka precizējums viņa prasībā nemaina tās būtību, jo teritoriālplānotājs tobrīd bijusi vienīgā brīvā vakance, kura atbilst viņa zināšanām, pieredzei un spējām. I.Kaužēns norāda, ka tiesas procesā var tikt skartas arī tās personas intereses, kura šo amatu ieņem šobrīd. Tāpēc, viņaprāt nebūtu, pamats pieaicināt trešo pusi. “Tiesa, jautājums ir pārāk sarežģīts, lai to varētu atrisināt tiesā uzreiz. Manuprāt, novada domei vajadzētu dot priekšlikumus un risināt šo jautājumu ārpus tiesas,” pieļauj I.Kaužēns. Saskaņā ar A.Šauriņas sagatavoto rakstisko pamatojumu nepieciešamībai pieaicināt trešo pusi tiesnese Gunta Gulbinska atzīst, ka šī prasība ir apmierināma. Nolemts pieaicināt A.Lielmani kā trešo pusi bez pastāvīgiem prasījumiem atbildētāja – Alūk­snes novada domes - pusē.

Komentāri 15

:)))

šis pēdējais koments atkal liecina par portāla redaktores atriebības alkām. Nu, vēl vienīogi IP adresi varētu dabūt zināt policija. Zemiski, ka tādi cilvēki strādā , vai nu redakcijā vai policijā. Arī es sakāros ar komentu dzēšanu, lai gan rupjību nebija, bija tikai publiski aplūkotas kāda domes darbonja aktivitātes, kā jau tas forumā pienjemts. Patieshaam nozheelojami. Lai nu kāds kursh būtu, bet izteikt draudus ir nepieklājīgi.

pirms 11 gadiem, 2010.02.10 09:47

Hi, hi, tevi dieva sods jau ir piemeklējis, jo smadzeņu jau tev vairs nav. Pienvedēja jau sen nav pienvedēja, pārdevēja vairs nav pārdevēja, traktorists vairs nav traktorists, bet tu kā esi bez smadzenēm tā esi. Gaidi ciemos, zinām tavu interneta adresi, kūkas arī atnesīsim.

pirms 11 gadiem, 2010.02.10 08:59

hi,hi

Pārdevējai nāk atpakaļ viss tas, ko viņa citiem ir darījusi un vēlējusi. Lai tik būtu spēks to visu panest un nepārstiepties.
Arī citus gaida Dieva sods.

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 23:42

Ai, ai kādi visi labiņi, patiesi un pareizi. Vēl jau daudz būs ko rakstīt, asiniet pirkstiņus, ieslēdziet datorus, bet pareiz jūs sakat, visiem pēc nopelniem un viņu padarītā darba, arī jaunajai izpilddirektorei, vēl laikam uz tā, kas vēl labu nav sabrēkusi. Viens laba darītājs, jau savu saņēma, visiem gadās paslīdēt, arī tiem, kas priekšā mūsu novada domei un ir baigi labie. Lai jums veselība un spēks rakstīt.

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 17:05

vēlot labu

Gudri cilvēki zin , ka ir arī neredzamā pasaule, katra doma ir kā saite, kas savieno mūs ar tiem, par ko mēs domājam. Domājot un runājot sliktu mēs nodaram ļaunumu paši sev vairāk kā citiem. Te mēs redzam piemērus - kas grāvuši citu dzīves, kā Cīmiņa kungs un Zaķes kundze - paši dabū pērienu...., gan jau tie kas darījuši vēl lielākas cūcības arī saņems "vēl vairāk" ! Visiem pēc nopelniem - par intrigām, gļēvumu, iztapību, melošanu, bezdarbību,zagšanu, "krēsla līmēšnu pie sava dibena", u.tt.
Tāpēc vēlēsim labu -īpaši tiem, kas vada mūsu novadu, un īpaši jau nu novada izpilddirektore ir strādīga, atbildīdga, un sieviete ar savu personīgo viedokli. Lai veicas !

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 12:36

vēlot labu

Gudri cilvēki zin , ka ir arī neredzamā pasaule, katra doma ir kā saite, kas savieno mūs ar tiem, par ko mēs domājam. Domājot un runājot sliktu mēs nodaram ļaunumu paši sev vairāk kā citiem. Te mēs redzam piemērus - kas grāvuši citu dzīves, kā Cīmiņa kungs un Zaķes kundze - paši dabū pērienu...., gan jau tie kas darījuši vēl lielākas cūcības arī saņems "vēl vairāk" ! Visiem pēc nopelniem - par intrigām, gļēvumu, iztapību, melošanu, bezdarbību,zagšanu, "krēsla līmēšnu pie sava dibena", u.tt.
Tāpēc vēlēsim labu -īpaši tiem, kas vada mūsu novadu, un īpaši jau nu izpilddirektore ir strādīga, atbildīdga, un sieviete ar savu personīgo viedokli. Lai veicas !

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 12:35

"Piena analīzes" te diez vai būs pie vainas, visi brīnumlīgumi tika saslēgti vēl pilsētas domes laikā. Juristi gan tad laikam bija tie paši...

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 10:44

Ja jau novada domē valda nekompetence, ja strādā 3 juristi un viena dumja izpilddirektore tad ne tikai tādus brīunumus redzēsim,tur droši vien nevienam papīrītim nevar ticēt, kauns darbinieki, ka jūs tur vietas vien aizņemat nu nav domes vadīšana kā piena analīžu noņemšana

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 10:04

Laucinieks

Padomājiet, cik tiesas procesu būtu, ja visos pagastos administrācijā strādājošie būtu noslēguši 2009. gada maijā darba līgumus, ka viņi turpina darbu novada domē!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 09:38

ĀRPRĀTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CITĀDI TO NOSAUKT NEVAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 07:58

"Cilvēku dzīves" lai iet un strādā. lai veido savu biznesu, ja tik ļoti gribās strādāt, nevis sēž par nodokļu maksātāju iedzīvotājiem uz kakla.

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 07:01

Ei,

kāds spriedums Zaķes lietā? Vai kāds zina?

pirms 11 gadiem, 2010.02.08 22:43

Nekāda cirka, viss ir ļoti nopietni, šeit praktiski spēlējas ar cilvēku dzīvēm. Vai tiešām presei nav ko darīt, respektīvi nav ko rakstīt, ja jāuzmana līdzpilsoņu tiesas. Tad rakstām par visām, kāpēc tikai par atsevišķām prāvām!?

pirms 11 gadiem, 2010.02.08 22:20

Vietējās ziņas