Uzlabo ceļu

Uz ceļa Alūksne – Liepna posmā aiz Malienas ceļu būves uzņēmums SIA “Roadeks” pašlaik veic grants seguma uzlabošanas darbus. Uzņēmums izmanto citādāku tehnoloģiju šiem darbiem nekā ierasts, tādēļ, redzot asfaltbetona ieklājēju, “Alūksnes Ziņām” lasītāji neticīgi jautāja – vai tiešām tur klās asfaltu?

“Latvijas valsts ceļu” Vidzemes reģiona Alūksnes nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Juris Priednieks izgaisina cerības un norāda – asfaltu tur neklās. “Šajā ceļa posmā notiek ikdienas uzturēšanas darbi – seguma uzlabošana, 9 centimetru biezumā uzberot granti. Darbi notiks 4,4 kilometru garumā virzienā no Malienas uz Mālupes pusi. Šiem darbiem tiek tērēti 45 000 latu, un tos veic ceļu būves uzņēmums SIA “Roadeks” no Rīgas. Uzņēmumam ir citādāka tehnoloģija nekā ierasts – parasti granti izlīdzina ar greideriem, bet viņi to dara ar asfaltbetona ieklājēju. Tā ir uzņēmēja izvēle, kā to veikt,” stāsta J.Priednieks.

Viņš uzsver, ka šis ceļa posms ir sliktā stāvoklī, tādēļ tika izvēlēts. “Tiesa, vietu, kur veikt remontu, izvēlēties nav viegli, jo viss ceļš ir slikts, seguma kārta plāna – šoreiz izvēlējāmies vissliktāko. Pirms dažiem gadiem ceļa Alūksne – Liepna posmos veicām remontu, bet ne šajā vietā, kur pašlaik. Reģionālos ceļus ar grants segumu, kas ved no Alūksnes uz Liepnu, bet otrs – uz Zaicevu, uzmanām visvairāk. Uz citiem novada grants seguma ceļiem šādi darbi šogad nav paredzēti, lai gan vajadzētu visur,” saka J.Priednieks. Viņš norāda, ka nākamgad līdzīgi darbi varētu notikt citā ceļa posmā.

Vietējās ziņas