Uzlabos siltumenerģijas resursu izmantošanu 1

Apes novada domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma lūgt Pašvaldības aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomei atļaut ņemt aizņēmumu 212 389 latus, lai īstenotu projektu D.Ozoliņa Apes vidusskolā. Tā atmaksu garantē ar pašvaldības budžetu līdz 2036.gada 31.augustam.

Projektu īstenos, lai samazinātu nelietderīgi patērētās enerģijas apjomus, uzlabotu skolas ēkas tehnisko stāvokli un nepieļautu būvkonstrukciju nolietošanos, kā arī nodrošinātu mikroklimatu, kas atbilst mācību iestādes prasībām. Šobrīd daļa ēkas apkurei nepieciešamās siltumenerģijas nelietderīgi tiek izmesta atmosfērā, radot palielinātu ogļskābās gāzes daudzumu. Apkures sistēmas cauruļu izolācija ir sliktā stāvoklī, turklāt sienu siltuma caurlaidības koeficients neatbilst normatīvam, vietām tās ir piesūkušās ar mitrumu, bet koka logi nav pietiekami noblīvēti.

Tiks veikta ārsienu un cokola siltināšana, saglabājot esošās krāsas un fasādes formas. Mainīs logu dubultos koka rāmjus, metāla ārdurvis un parādes koka durvis. Remontēs jumta segumu un sakārtos bēniņu siltumizolāciju. Radiatoriem ar termoregulatoriem uzstādīs apvadcaurules un ierīkos siltumenerģijas patēriņa skaitītājus. Paredzams, ka projekta īstenošana ļaus samazināt ogļskābās gāzes emisiju par 38 948,34 kilogramiem, bet plānotais energoefektivitātes rādītājs – siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā būs 83,3 kWh/m2, kas salīdzinājumā ar pašreizējo situāciju rada 76,6 kWh/m2 ietaupījumu.

Komentāri 1

tas janis direktors

vai ir verts siltinat skolu kur macas 80 skolnieki labak butu normalu hokej hali uzcelusi un baru

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 21:00

Vietējās ziņas