Uzņēmums pieprasa naudu 15

Alūksnes novada pašvaldība no Rēzeknes uzņēmuma SIA “Merteks”, kas veica remontdarbus Māriņkalna tautas namā, ir saņēmusi brīdinājumu ar norādi par vēršanos tiesā, ja uzņēmumam netiks pilnībā samaksāts par padarīto.

Grib dabūt vairāk
Īstenojot Lauku atbalsta dienesta projektu, pērn tika renovēts Māriņkalna tautas nams. Līgumu ar uzņēmēju Ziemera pašvaldības vārdā slēgusi Valda Zeltiņa – toreizējā Ziemeru pagasta priekšsēdētāja, tagad Alūksnes novada domes deputāte. Ar SIA “Merteks” ir noslēgts līgums par finansējumu, kādā apjomā darbus veiks, bet reāli remontdarbi finansiāli ir izmaksājuši vairāk. Remontējot tautas namu atklājies, ka vajag veikt vēl papildu darbus. No uzņēmuma puses ir sastādīta tāme 39 000 latu apmērā, bet Iepirkumu uzraudzības birojs neatļāva pašvaldībai veikt šādas izmaiņas, tāpat arī netika akceptēti grozījumi projektā. Tad sastādīja jaunu izmaksu tāmi par mazāku summu – 11 000 latu, parakstot papildus vienošanās pie līguma ar uzņēmēju un padarot darbus. Tagad uzņēmējs uzskata, ka darbi tomēr paveikti par lielāku summu un viņam pienākas vēl 18 000 latu, lai gan šāda vienošanās nav parakstīta.

Samaksāts viss, kas atrunāts

Māriņkalna tautas nams pēc rekonstrukcijas ir nodots ekspluatācijā. Valda Zeltiņa “Alūksnes Ziņām” atteicās komentēt radušos situāciju, jo esot uz slimības lapas. Ziemera, Jaunlaicenes un Veclaicenes pagastu pārvalžu vadītāja Iveta Vārtukapteine norāda - pašvaldība uzņēmumam ir samaksājusi par visiem darbiem, kas ir minēti pieņemšanas – nodošanas aktos. Savukārt 18 000 latu, ko uzņēmums tagad pieprasa, nav atspoguļoti šajos aktos. “Tajā pašā laikā uzņēmums norāda, ka
12 500 latu bez pievienotās vērtības nodokļa ir iztērēts dizaina darbos, bet atšifrējumu šiem darbiem nedod, lai gan tā, manuprāt, ir liela summa. Kad ēku nodeva ekspluatācijā, uzņēmums necēla nekādas pretenzijas, bet tagad uzstāj, tādēļ ir grūti komentēt šādu uzņēmuma rīcību. Strīdu risinās likumdošanā noteiktajā kārtībā,” viņa saka. Alūksnes novada domes jurists Arturs Upīts pašvaldības Finanšu komitejas sēdē norādīja, ka situācijas skaidrošanai ir kontaktējies gan ar celtnieku, gan būvuzraugu un uzskata, ka summas pieprasījums nav pamatots. Savukārt deputāts Ainars Melders uzskata, ka nauda uzņēmējam tomēr ir jāsamaksā, bet pie atbildības jāsauc tas, kas šādu situāciju radīja.

Komentāri 15

faksis

Ko tad gribējiet?Strādāja taču FIRMAS! Kādi ,,meistari,,ir šajos veidojumos,var redzēt ,paskatoties uz viņu darbiem pēc gada!Piemēri tālu nav jāmeklē...Ja tā varētu atļauties projektēt un celt iepriekšējos gadsimtos,tad Alūksnē nebūtu ne pils ne baznīcu...Meistari,kuri arī paši atbild par savu darbu,tā strādāt nevar atļauties!Diemžēl ,tādu ir atlicis ļoti maz.Un tās nenormālās cenas rodas no tā,ka firmās ir daudz liekēžu,kurus baro no nesamērīgi uzpūstajām tāmēm ar visneiedomājamākajiem punktiem un apakšpunktiem,no kuriem puse, ir no pirksta izzīsti !Diemžēl likumdošana ir tādA,KA PRASĪT ATBILDĪBU no firmas,ir ļoti dārgi...

pirms 11 gadiem, 2010.05.04 23:51

Oranžie pa valsti pēdējos gados izpļupināja vai miljardu uz to teritoriālo reformu un daļa naudiņas nogūla oranžo vadonīšu-parazītiņu kabatās...Doma šiem bija laba-salikt visur savējos un nosūkt ES fondus, bet krīze visu shēmu sabojāja. Nu stāvēs tie kultūras šķūņi, halles pustukši un pelēs, jo apsaimniekošanai turpmāk naudiņas nebūs. Alsviķos estrādi būvē, varēs pēdējo pensionāru no tās estrādes izvadīt uz Miera ielu.
Ja pašvaldību vadoņiem būtu kaut mazākā kripata smadzeņu, būtu par to naudu organizējuši kooperatīvās ražotnes, vismaz tagad cilvēkiem darbs būtu un nodokļi nāktu.
Muļķu, zagļu, kretīnu, korumpantu, parazītu un banītu valsts rullē uz elli...

pirms 11 gadiem, 2010.05.04 11:06

Dabas draudz krūmgriezis

Nekas tur nav jāatmaksā Meldža nebāzies pudelei par korķi, ventilācijas tajā ēkā nav vispār.Liec sievieti mierā divkosis...

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 20:38

krauklis,

kurš jau izzaga jau kompartijas naudu, taču ir izvedis kursus...kā to dara.

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 15:49

Tas, ka būvfirmas tāmēs uzrāda nepamatoti lielas summas ir pierādījies praksē. Kāda organizācija ( nosaukumu neminēšu) pasūtīja remonta tāmi divistabu dzīvoklim kādai Alūksnes būvfirmai ( ētisku apsvērumu dēļ firmas vārdu neminēšu). Tāme tika sastādīta par 6.500 Ls. Tā kā organizācija tādu naudu nevarēja atļauties izdot, tad šīs firmas pakalpojumus protams neizmantoja, taču pērkot būvmateriālus izmantojām tāmē uzrādīto meteriālu daudzumu. Ticiet vai nē, bet ar šo materiālu daudzumu varēja izremontēt vēl vismaz vienu divistabu dzīvokli. Bezkaunība augstākā mērā!

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 13:58

un

nozagt cer pašreizējie, bet prognozes rāda, ka...nojuks

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 13:50

vietējais2

patiešām kāpnes nav domātas normāliem cilvēkiem, bet ekstrēmistiem.un vēl kāda grīda zālē?pat nespeciālistam ir skaidrs, ka tā ir haltūra, kā var pieņemt tādu darbu un parakstīt papīrus?

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 13:47

nu

Škēles noziedznieki cerēja nozagt daudz....viss nojuka

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 13:30

Vis labāk šo situāciju var atrisināt tiesa. Tam jau tās ir domātas!

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 12:29

Tad,lai tiesājās arī par to ,ka ārpusē jāiet ķetrāpus lai tiktu iekšā ,jo kāpnes ir nenormāli slidenas it sevišķi ziemā...

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 10:11

vietējais

Situācija, ka pēc līguma noslēgšanas summa "pēkšņi" izrādās par mazu, ir diezgan ikdienišķa, parasts gājiens no būvfirmas puses, lai vinnētu konkursu. Konkrēto gadījumu- kas ko solījis, kas ko parakstījis- gan laikam komentēt varētu tikai tajā tieši iesaistītie.

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 09:21

Jauki gan, tiklīdz ir par saviem darbiem jāatbild, tā ir slimības lapa. Izskatās, ka valsts iestādēs ir ļoti liels slimošanas gadījumu skaits. Pārsvarā visi slimi, ja ko nākas noskaidrot.
Tā jau nu nebija, ka uzņēmējs no savas labas gribas, nesaskaņojot ar pasūtītāju, veica tādus darbus un ieguldīja līdzekļus.

pirms 11 gadiem, 2010.05.01 08:03

Vietējās ziņas