Uzsāk mācības ASV 1

Šonedēļ 12 Latvijas bibliotekāri uzsāks dalību četru nedēļu ilgā apmācību programmā Ilinoisas Universitātē Čikāgā (ASV), kas paredz profesionālās apmācības un pieredzes apmaiņas pasākumus.

Starp Bila un Melindas Geitsu fonda piedāvātās iespējas ieguvējiem ir arī divas Alūksnes novada bibliotekāres: Alūksnes pilsētas bibliotēkas vadītāja Iveta Ozoliņa un Pededzes pagasta bibliotēkas vadītāja Antoņina Girs. Apmācību programmas dalībnieki tika izvēlēti pēc bibliotekāru spējas ierosināt radošas un inovatīvas idejas jauniem pakalpojumiem publiskajās bibliotēkās, kas palīdzētu rast risinājumus reālām, no sabiedrības vajadzībām izrietošām situācijām vai problēmām, kā arī veicinātu sabiedrības attīstību un dzīves kvalitātes uzlabošanos.

I.Ozoliņas ideja bija laptopu nomas ieviešana. Tā kā ir cilvēki, kuriem datori vajadzīgi tikai noteikta mērķa gadījumā (piemēram, kursa darbu vai projektu rakstīšanai), bet bibliotēkā esošos datorus var izmantot tikai iestādes darba laikā, tad viņa piedāvāja ideju ieviest laptopu nomu, kas darbotos pēc tāda paša principa, kā izsniedzot bibliotēkā esošās grāmatas. Savukārt A.Girs piedāvājusi ieceri radīt bibliotēkā vietu, kurā, lasot grāmatas, meklējot sev nepieciešamo informāciju vai gaidot rindā uz internetu, apmeklētājiem būtu iespēja padzert karstu kafiju vai tēju, ieturēt līdzi paņemto maltīti vai vienkārši papļāpāt ar citiem bibliotēkas apmeklētājiem.

Četru nedēļu ilgo apmācību noslēgumā paredzēta bibliotēku inovatīvo ideju ieviešana dzīvē projektu veidā, piesaistot Bila un Melindas Geitsu fonda finansējumu.

Komentāri 1

Mjā...

Satriecoši neparedzamas idejas! Tādas jau nu reti kurš varēja izdomāt...DDD

pirms 10 gadiem, 2010.09.13 17:44

Vietējās ziņas