Uztic arī turpmāk vadīt “Sarmu”

Alūksnes tautas namā sestdien pulcējās represēto kluba “Sarma” dalībnieki, lai izvērtētu paveikto un pārvēlētu valdi un tās priekšsēdētāju. Atzinīgi novērtējot izdarīto un vēlot tikpat aktīvi strādāt arī turpmāk, par valdes priekšsēdētāju vienbalsīgi atkārtoti ievēlēja Dzidru Maziku.

Pārvēlot valdi, vienprātīgi izteica uzticību turpināt strādāt arī esošajiem valdes locekļiem, no jauna piepulcējot vienu pārstāvi -  Mildu Eglīti, jo viena no loceklēm ir mainījusi dzīvesvietu. Atskatoties uz paveikto, Dz.Mazika atzina - pēdējie divi gadi “Sarmai” bijuši ļoti spraigi un pasākumiem bagāti. “Ir safilmēts plašs atmiņu stāstījumu materiāls – daļa ir jau samontēta. Šo divu gadu laikā esam nonākuši līdz “Salauztie mūži atmiņās sāp” 7.daļas pirmajai filmai, kam 3.decembrī bija prezentācija. Nākamgad turpināsim darbu pie nākamās filmas – vēl taps vismaz trīs filmas par 1949.gadu, bet janvārī gaidāma mūsu nākamās grāmatas prezentācija. Esam piedalījušies arī Ziemeļvidzemes diskusiju kluba pasākumos, represēto salidojumos, zinātniski pētnieciskajās konferencēs Balvos un Cesvainē. Nākamgad šāda konference notiks Gulbenē, kam jau gatavojamies, bet 2012.gadā – Alūksnē,” stāsta Dz.Mazika. Atzinīgus vārdus viņa veltīja Jaunannas represētajiem, kuri šogad ir sarosījušies un aktīvi iesaistās “Sarmas” aktivitātēs. Dz.Mazika rosināja nākamgad visus atbalstīt Likteņdārza veidošanu, nogādājot tur tumši pelēkus, futbola bumbas lieluma, apaļus laukakmeņus, kā arī pateicās visiem cilvēkiem, kas finansiāli atbalsta “Sarmas” aktivitātes.

Novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins vēlēja kluba biedriem saglabāt pašreizējo sparu. “Jūs esat bijis labs atbalsts gan novada domei, gan man pašam. Jūs esat ļoti aktīvi, pateicoties savas vadītājas aktivitātēm. Paldies par atbalstu, iestājoties par mūsu slimnīcas saglabāšanu,” uzsvēra A.Fomins. Savukārt pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte atgādināja, ka šogad kopā ar “Sarmu” un Dz.Maziku novadā paveikts daudz nozīmīga – 23.augusta pasākums un simboliskā ziedu ceļa veidošana Alūksnē, vēsturiskā diskusija par 1940.gada notikumiem Alūksnē. “Jūs atkal esat ceļā uz savas jaunās grāmatas izdošanu, tikko tapa arī filma. Esiet tikpat radoši un aktīvi arī turpmāk,” vēlēja S.Eglīte. Pēc tam klātesošie vēroja videofilmu par “Sarmas” divu dienu tematisko ekskursiju uz Kurzemi šoruden.

Vietējās ziņas