Uztrauc korupcija

Kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) pagājuši seši gadi: ko šajā laikā esam sasnieguši, kur kļūdījušies un kādā Eiropā mēs vēlētos dzīvot tālākajā nākotnē? Uz šiem jautājumiem atbildes meklēja diskusijas “Es, Latvija un ES” dalībnieki.

Tie svētdien pulcējās Alūksnes pilsētas bibliotēkas telpās, lai kopīgiem spēkiem noteiktu sešas problemātiskākās jomas savā reģionā, kā arī izstrādātu priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un ES līmenī, lai atrisinātu ar tām saistītās problēmas. Starp dalībniekiem bija dažāda vecuma un profesiju pārstāvji, kas ielūgti pēc nejaušas atlases principiem. Viņus kopā aicināja diskusiju organizatori – biedrības “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” un “Latvijas Pilsoniskā alianse”, kas diskusiju rīko ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu. Identiskas diskusijas septembrī notiek vēl 11 Latvijas pilsētās, tajās radušos priekšlikumos apkopojot un publicējot ES mājas interneta vietnē “www.esmaja.lv”.

Vēlas izskaust radu un draugu pieņemšanu darbā
Atklājot visas dienas gaitā radušos priekšlikumu prezentāciju, Alūk­snes diskusijas vadītāja Rasma Pīpiķe norādīja, ka vairums no alūksniešiem būtiskajām problēmām izskanējušas arī diskusijās citviet, tādējādi apliecinot, ka nepieciešamība pēc šo jautājumu risināšanas ir kopīga visā Latvijā. Tā ir ES struktūrfondu veiksmīgāka apguve, visām ES valstīm līdzvērtīgs atbalsts lauksaimniecībai, vēlme pēc augsti attīstītas ražošanas, minimāla bezdarba, atvieglotas amatnieku un mājražotāju produktu pārdošanas, bezmaksas veselības aprūpes pieejamības, kā arī politiķiem un ierēdņiem, kam nebūtu sveša ētika un kas spētu strādāt iedzīvotāju interesēs.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 22.septembra numurā.

Vietējās ziņas