Uztrauc peldvietas liktenis 4

Siseņu ezers, kas atrodas Jaunalūksnes pagastā, ir izslavēts ar savām ārstnieciskajām spējām. Tomēr peldētājus uztrauc tā nesakoptība, arvien pieaugošais krastmalas piesārņojums.

„Uz šo ezeru peldēties nāk ļoti daudz cilvēku. Ir tādi, kas atkritumus aiz sevis savāc, bet ir tādi, kas tos turpat izmētā un atstāj. Ir stereotips - ja vieta nav atbilstoši labiekārtota, tad var piemēslot. Brīvdienās tepat pie ezera notiek ballītes, pie paša ezera krasta brauc mašīnas. Nav jau zīmes, ka nevar šeit iebraukt, bet neviens arī necenšas to izlikt. Visnepatīkamāk ir tad, ja vēl izdomā mašīnu ezerā nomazgāt,” stāsta ezera apmeklētāja Līga Medne un ierosina arī piemēroti aprīkot šo vietu – uzstādīt atkritumu urnas, ierīkot ugunskura vietu, soliņus, pārģērbšanās kabīnes.

„Ar saviem ierosinājumiem esam griezušies pašvaldībā, bet līdz šim sadzirdēti neesam. Pagājušajā sezonā iesniedzām 50 cilvēku parakstītu vēstuli. Esam gatavi arī paši piedalīties kādos sakopšanas darbos. Palīdzēsim, rīkosimies kopā,” saka L.Medne. Jaunalūksnes pagasta pašvaldības priekšsēdētāja Benita Jušvajeva atzīst, ka ierosinājumus saņēmusi, bet viss nav tik vienkārši. „Vēl tikai šogad zeme pagastam ir lietošanā, tā mums nepieder. Uz svešas zemes mēs neko nevaram darīt, varam tikai sakop, nekādus projektus neatbalstīs, jo nevaram uzrādīt zemesgrāmatu. Līdz ar septembri zeme vispār pāries valsts īpašumā, mēs centīsimies ministrijai pierādīt kādiem mērķiem to varētu izmantoto un atdot pagastam. Tomēr garantijas nav,” saka priekšsēdētāja.

Komentāri 4

erix

bet taj pasa laikaa pie sisenisa nav ne viena miskaste uzstadiita,ir tikai tacina mezaa kur ir milziiga atkritumu bedre,vai TAS ir normaali???

pirms 13 gadiem, 2008.08.20 13:56

peldētāja

katru reizi kad braucu uz kādu no mūsu ezeriem, brīnos, cik mēs esam cūciski, kaut arī cūkas ir tīrākas par cilvēkiem..ko lai bērni iemācās, ja pieaugušie neprot aiz sevis savākt atkritumus. Jautājums - vai tiešām ir patīkami atgriezties tādā ,atvainojiet, pie***ā, vietā un atpūsties, kopā ar bērniem, draugiem mīļoto cilvēku???
Pullānā pie paša ezera ir ugunskura vieta, skaista, bet vai tiešām nav sajēgas, ka stikla pudeles nedeg????tās turpat blakus pie ugunskura tiek saplēstas. kāpēc nevainīgiem cilvēkiem ir jācieš, cik bērni šovasar ir sagriezuši kājas???
Sisenītis arī ir iecienīta vieta, īpaši bērniem, kas tur notiek arī tas pats kompānija pasēž pie ezera, no mašīnām izlādē sūdus un aizbrauc, un šo pašu ļautiņu bērni nāk peldēties, un ātrie ved uz slimnīcu šut kājas.
No glābējiem arī redzēju, ka pašvaldības policisti aizveda vienu zēnu uz slimnīcu, jo viņš ļoti stipri pārgrieza pēdu uz stikla lauskas!!!
Kam ir jānotiek vēl, lai saprastu, ka paši dzīvojam savā zemītē....

pirms 13 gadiem, 2008.08.16 16:24

Sisens

A kur ta nav piegružots, sen pie dūņezera tur pat blakāmnav būts, tur droši atkritumiem pāri nepārbrist, ļot iiecienīta un tīru ūdeni peldvieta ipe pullāna ezera ķesteros tādā pašā bēdīgā stāvoklī, tagad katrs brauc līdz ezeram, pudeles met zemē un droši ezerā arī, brīnos kā saimnieks t oviet usen ar sētu nav aizvilcis ciet, solīja, bet nav. I kur tie cūkas rodas, takš mūsu vidū dzīvo?!?

pirms 13 gadiem, 2008.08.15 22:11

Vietējās ziņas