Uzvar tiesā pašvaldību 11

Šonedēļ pieņemtais Gulbenes rajona tiesas spriedums paredz nekavējoties atjaunot darbā Alūksnes novada pašvaldībā Antru Lielmani pilsētvides plānotājas amatā un par piespiedu darba kavējumu izmaksāt viņai atlīdzību. Gulbenes rajona tiesas priekšsēdētāja Gunta Gulbinska, kura skatīja šo lietu, norāda - A.Lielmanes prasība apmierināta daļēji.

Atbrīvo nepamatoti
Par nelikumīgu un spēkā neesošu atzina pašvaldības 2009.gada 19.novembrī izsniegto darba līguma uzteikumu un nolēma atjaunot A.Lielmani iepriekšējā darbā par pilsētvides plānotāju. Tiesa par spēkā neesošu atzina pašvaldības 2009.gada 11.augusta aktu “Pretendentu Alūksnes novada pašvaldības teritoriālplānotāja amatam izvērtēšanas apkopojums”, kas attiecas uz A.Lielmani. “Tā kā A.Lielmane tiek atjaunota darbā kā nepamatoti atbrīvota, no pašvaldības par labu A.Lielmanei tiek piedzīta 2617,92 latu atlīdzība par piespiedu darba kavējumu par 96 darbdienām. Pašvaldībai būs arī jāsedz ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi un jāsamaksā valsts nodeva,” stāsta  G.Gulbinska. Bet tiesa ir noraidījusi A.Lielmanes prasību veikt grozījumus darba līgumā, pārdēvējot viņas amata nosaukumu no pilsētvides plānotājas uz teritoriālplānotāju.

Galvenie nosacījumi atjaunošanai darbā ir – netika saņemta iepriekšēja arodbiedrības piekrišana A.Lielmanes atlaišanai un pašvaldība A.Lielmanei nepiedāvāja citu darbu jeb vakanci, kas bija novada domē uzteikuma brīdī. “Tiesa konstatēja, ka pašvaldība nemaz nav iesniegusi izziņu par amatu aizpildījumu domē uzteikuma brīdī, lai tiesa varētu pārliecināties, ka novada administrācijā uzteikuma brīdī patiesi nav nekādu vakanču – pat fiziska darba veicēja. Saskaņā ar Darba likumu šādi apstākļi ir jāpierāda pašam darba devējam, bet Alūksnes novada pašvaldība to nevarēja pierādīt,” saka G.Gulbinska. Spriedums vēl nav stājies spēkā - novada dome kopš 24.maija to var pārsūdzēt 20 dienu laikā.

Uzvar taisnīgums
A.Lielmane par šādu tiesas spriedumu ir gandarīta, jo pašvaldības rīcība bija ļoti negodīga. “Uzteikumu es saņēmu pērn pēc slimošanas. Domes uzteikumu nesaskaņoja arodbiedrība, kur esmu biedrs – pašvaldība to ignorēja, kas jau ir pārkāpums. Tagad darba kabinets man ir ierādīts administratīvajā ēkā, darba apstākļi arī ir atbilstoši,” saka A.Lielmane.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova skaidro – A.Lielmane tika atlaista no darba, jo tādas štata vietas domē vairs nebija. “Tiesas spriedums paredz atjaunot amatā, kura novada domes struktūrā nav. Pašlaik A.Lielmane ir atjaunota pilsētvides plānotājas amatā, bet ko darīt tālāk – lems deputāti. Pašlaik izmainīsim A.Lielmanes amata aprakstu, paredzot, ka pilsētvides plānošana viņai jāveic visa novada teritorijā. Šobrīd viņai ir uzdots jau domāt par vizuālo noformējumu un tēlu Alūksnes Pilsētas svētkiem, “Kāpa 2010”, ūdens motosporta sacensībām, bet tālejošāk – arī jau par Ziemassvētku noformējumu pilsētā, lai nebūtu tādu pārmetumu kā pērn, ka noformējums ir nepārdomāts,” saka J.Čugunova.

No kā maksās?
“Alūksnes Ziņas” taujāja Alūksnes novada domes vadībai, no kādiem līdzekļiem paredzēts maksāt kompensāciju? Vai no tā darbinieka algas, kurš kļūdaini nolēma atbrīvot A.Lielmani no amata? Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers piekrīt, ka tā būtu pareizāk, bet tas vēl nav nolemts. Iespējams, to segšot no domes administrācijas darba algu ietaupītajiem līdzekļiem.
G.Gulbinska norāda, ka Gulbenes rajona tiesā lietas izskatīšanu rudens pusē gaida arī Alūksnes novada pašvaldības darbinieks Jānis Cīmiņš.

Komentāri 11

Beard

Es taa. daliitaam juutaam. Protams, priex, ka Antra pieraadiija savu taisniibu, atgriezaas darbaa, kura saturs ir Antras hobijs. Ja ne dazhi "koleegji", kuru infantilaa hiperaktivitaate var novest liidz atkariibai no nervu drappeem... Eniivei, noveelu Antrai pozitiivas kolektiiva izmainjas - mums arii buus labaak;-]

pirms 10 gadiem, 2010.05.30 13:36

Juris

Samazinat algas Domes juristiem! Par ko viņi saņem tik nesamerigu atalgojumu? Staiga no kabineta uz kabinetu kafiju dzerdami. Un tik spriedele kam vel samazinat algas lau pašus tas pasakums neskar! Kam Domei divi juristi? Domei vajadzigs ists profi nevis Domes dažu kungu velmju izpilditais!

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 22:37

Ervins

Antra! Pilseta ar Tevi. Domes juristus ar sudaino slotu... Tik ar meli ļurina-darbu nekadu.

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 22:31

Protams

Jā, ko juristi tur sēž un saņem tās lielās algas????!!!! Tiesas izdevumi un kompensācija Lielmanes kundzei jāsedz no viņu personīgajiem līdzekļiem, jo viņi nav veikuši darbu, bet algu ir saņēmuši. Vai man arī, ja pāris mēnešus tikai atsēdēšu nevis strādāšu, maksās algu? Nekā! Bet tie spradži saņem vairāk kā jebkurš cits un bezkaunīgi nedara neko! GALMS.

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 15:54

Ko

Un - kas notiek, notiks ar juristiem? Kāpēc viņi tur atrodas - ja - entās prāvas par nepareizi atlaistajiem darbiniekiem? Ņemot arī domes laikus, jo tie paši jau strādā ...summas tur sanāk ievērojamas. VAI juristi nebūtu jāsūdz tiesā, nu - ja viņi ir rakstiski norā'dijuši ka nedrīkst atlaist, tad atbild pavēles izdevējs. Ja nav rakstisku iebilžu, lūdzu beidzot juristu atbildību, atmaksu no savas d/algas...
Tiesu izdevumi, kompensācijas - vai tur nesanāk jau desmitos tūkstošu???
Prieks ka Antra uzvarēja!!!!! Izturību, tik tiešām, jo viegli tur nevar būt....

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 13:47

lai veicas...

jā, Antra, Tev būs vajadzīgs daudz spēka un izturības, lai noturētos tajā čūsku midzenī, ņemot vērā deputātus,no šoferu vidus un šaubīgos bijušos uzņēmējus. Turies!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 12:48

Malacis Antra, tikai cerams, ka pēc tam viņi ar tevi neizdarīs, kā ar iepriekšējiem !

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 11:59

Vietējās ziņas