Vāc iedzīvotāju parakstus 15

Alūksnietis Venantijs Bukšs pašlaik vāc iedzīvotāju parakstus par pašvaldības uzņēmumu SIA “Alūksnes nami” un akciju sabiedrības “Simone”darbību, ko iesniegs Alūksnes novada domē. Parakstu vākšana iecerēta līdz aprīļa beigām, un šajā darbā V.Bukšam palīdz arī atsevišķu māju vecākie.

Iedzīvotāji pieprasa izskatīt un labot iepriekšējās pilsētas pašvaldības sabiedrisko pakalpojumu regulatora 2008.gada 18.februārī kļūdaini pieņemto siltumenerģijas divpakāpju tarifu – 38,74 Ls – tarifs nedrīkstot būt lielāks par 32 Ls. Iedzīvotāji pieprasa turpmāk nodrošināt komunālos maksājumus veikt tieši pakalpojuma sniedzējiem bez “Alūksnes namu” starpniecības. Ikmēneša maksājumiem pievienot informāciju par māju naudas uzkrājumiem un to izlietošanu. Reorganizēt akciju sabiedrības “Simone”, SIA “Alūksnes nami” un SIA “Rūpe” saimnieciski finansiālo darbību, apvienojot kopējā uzņēmumā “Komunālo pakalpojumu savienība”. Kā pēdējā prasība izvirzīta nekavējoties atjaunot Alūksnes pilsētas sabiedriskās pirts darbu. “Savāktos parakstus oficiāli iesniegsim domei – tā būs tautas balss. Tās ir problēmas, kas skar visu pilsētu – tālāk tā turpināt nevar. Ir vajadzīga neatkarīga ekspertu komisija, kas izvērtē “Alūksnes namu” darbību, kur pašlaik notiek ļoti liela krāpšanās pret iedzīvotājiem. Ja pašvaldība to nenovērsīs, mēs vērsīsimies pēc palīdzības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā,” saka V.Bukšs.

Pārāk augsti izcenojumi
V.Bukšs uzskata – ir adekvāti maksāt līdz latam par kvadrātmetru apkures, bet Apes ielā 6 šosezon bijis jāmaksā vidēji 1,30 latu par kvadrātmetru. “Mūsu mājā siltummezglus regulē “Alūksnes namu” strādnieks, kurš speciāli dara tā, lai iedzīvotājiem būtu vairāk jāmaksā. Bet mājas iedzīvotāji vēl maksā “Alūksnes namiem” par šo apzagšanas pakalpojumu! Pilsētā ir mājas, kur siltuma padevi dzīvokļiem regulē māju vecākie un maksa nav tik augsta,”  pauž V.Bukšs. Viņš ir nemierā arī ar Apes ielas 6 mājas vecākās Olgas Bankas darbu. “Viņa ir jānomaina, bet neviens negrib uzņemties šos pienākumus. Man kā mājas iedzīvotājam nesniedz informāciju par mājas līdzekļu uzkrājumiem un izlietojumu,” stāsta V.Bukšs un norāda, ka pats gan nevarot kļūt par mājas vecāko veselības problēmu un solīdā vecuma dēļ. V.Bukšs uzskata, ka “Alūksnes namiem” ir pārāk augsti izcenojumi par veiktajiem remontdarbiem. “Iekļaut cenā amortizācijas izmaksas, izsaukuma pieteikuma maksu, instrumentu nolietojumu un tamlīdzīgas kategorijas ir sacerējums priekš nelietības. Kopā ar citiem iedzīvotājiem nesen tikāmies ar četriem Alūksnes novada domes deputātiem – Dzintaru Adleru, Jāni Nīkrenci, Laimoni Sīpolu un Verneru Kalēju. Piemēram, kā “Simonei” var nebūt naudas kurināmā iegādei, ja es no sava vienistabas dzīvokļa vien sezonā samaksāju 200 latu par apkuri! Par šo naudu var nopirkt četras malkas kravas,” domā V.Bukšs.

Iedzīvotāju interese maza
Apes ielas 6. mājas vecākā O.Banka skaidro, ka mājas iedzīvotājiem kāpņu telpās regulāri izliek informāciju. “Pašlaik mājai ir vairāk nekā 5000 latu uzkrājums, ko šovasar tērēsim, lai novērstu lietusūdeņu tecēšanu no jumta pa sienu šuvēm. Runājot par siltuma padevi mājai – kad vajadzēja, skaitītāju regulēja “Alūksnes namu” inženieris, bet kā mājas vecākā vienmēr biju klāt un nekāda ļaunprātība netika īstenota,” saka O.Banka. Viņa atklāj, ka pirms vairākiem mēnešiem sasauca mājas kopsapulci, lai lemtu par iespēju izmantot Eiropas fondu finansējumu mājas siltināšanai. “”Alūk­snes namu” inženieris gan atzina, ka mūsu mājai siltināšana neesot nepieciešama, par ko biju pārsteigta. Diemžēl arī dzīvokļu īpašnieku vairākums tam iebilda - piekrišanu deva tikai 40 procenti. Lielākā daļa iedzīvotāju gan nemaz neinteresējas par mājas kopējām lietām,” saka O.Banka. Tomēr viņa piekrīt, ka “Alūksnes namu” pakalpojumu izmaksas varētu būt lētākas. “Piemēram, katru mēnesi no mūsu mājas 250 latu tiek paredzēti “Alūksnes namu” administratīvajām izmaksām, 200 latu – sētnieku darba apmaksai. Konkurences māju apsaimniekošanā “Alūksnes namiem” nav – kā var, tā strādā,” saka O.Banka.

Informāciju neliedz
SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs atzīst – “Alūksnes nami” apsaimnieko 120 mājas pilsētā, kur dzīvo vairāki tūkstoši iedzīvotāju, un atsevišķiem cilvēkiem viņi vienmēr ir zagļi un krāpnieki. “Ir automātiskais siltummezgls, kur uzstāda mājai vajadzīgo režīmu. Piemēram, ja ir elektroenerģijas padeves traucējumi, uzstādītā programma tiek traucēta un mūsu inženieris pēc mājas izsaukuma brauc to atkal regulēt. “Alūksnes nami” nav ieinteresēti, lai cilvēki maksātu vairāk par siltumu – ja apkure būtu lētāka, tad būtu mazāk to, kas nespēj samaksāt komunālos rēķinus,” saka M.Kosinovs. Viņš apstiprina, ka kopā ar rēķinu katru mēnesi iedzīvotāji vairs nesaņem informāciju par mājas līdzekļu uzkrājumu. “Secinājām, ka 90 procenti mūsu informatīvo lapu tika vienkārši izmesti atkritumos, tādēļ no tā atteicāmies. Jebkurš iedzīvotājs var personīgi vai telefoniski vērsties “Alūksnes namos”, lai to uzzinātu. Konkrēti Apes ielas 6.mājai līdz 1.aprīlim bija 6598 latu uzkrājums, kas ir par 1000 latiem vairāk nekā uz gada sākumā,” skaidro M.Kosinovs.

Rosina atteikties
Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda – ar “Alūksnes namu” vadību jau ir pārrunāts, ko vajadzētu mainīt šā pašvaldības uzņēmuma darbā. “Esmu licis “Alūksnes namiem” rīkot iedzīvotāju sapulces, lai stāstītu par iespēju siltināt mājas par Eiropas naudu, kā arī izvērtēt uzņēmuma administratīvos izdevumus un pakalpojumu izmaksas, kas ir augstas.  Protams, šā uzņēmuma darbībai ir jāseko un tā jāuzlabo. Tas ir komercuzņēmums, bet daudzi ir nemierā ar tā darbības stilu. Visvairāk iedzīvotājus uztrauc dārgais “Alūksnes namu” pakalpojums.  Arī mūsu mājas iedzīvotājiem tas nepatika – mūsu apsaimniekotājs vairs nav “Alūksnes nami”. Aicinu arī citus iedzīvotājus, kuri ir nemierā, atteikties no “Alūksnes namu” pakalpojumiem, jo tas ir komercuzņēmums,” saka Dz.Adlers.

Komentāri 15

SIMONEI izvēlēts jauns runasvīrs. Pārbaudei laikam izvēlēts katlumājas iepazīšanas variants,tāpēc jau līdz 10.05. tā nedarbojas. Cik zināms,arī šis vīrelis ar neko īpašu izņemot -runāšanu' ,nav izcēlies.

pirms 10 gadiem, 2010.05.06 20:25

:)

kur var parakstīties ?

bet par tiem skaitītājiem - es nedomāju, ka man ik pēc gadiem jāpērk jauni. Tas viens. Un otrs - ja jau viņš'maksā kādu konkrētu ciparu, kāpēc nav rēķina ? Bet gan ir uzrakstīti mistiski kubi ūdens un kubi kanalizācijas uz vienu personu ? Vēlējos norēķināties mēnešu laikā, bet ne šādā veidā.

pirms 10 gadiem, 2010.05.05 16:12

Iesaku iedzīvotājiem apdrošināt dzīvokļus un par plīsušajām trubām, sapelējušiem dzīvokļiem un mantām sākt zaudējumu piedziņu no Alūksnes namiem, tad te kaut kas arī mainīsies. Man arī bija gadījums, kad namu dēļ plīsa karstā ūdens caurule un viss dzīvoklis bija ar tvaikiem un sutu pilns, sākumā šie pat ziņas nelikās, kamēr sāku draudēt. Pēc tam dabūju dzīvoklī remontu taisīt, protams par savu naudu, bet vajadzēja sūdzēt tiesā.Mēs paši esam neizlēmīgi, bet paldies tiem, kas parakstus vāc! Jāsāk cīnīties ar mērgļiem, jo apkure te bija visdārgākā visā latvijā. Ir jāprasa pārrēķini, citādi tā ir laupīšana.
Mērgļi nolādētie.

pirms 10 gadiem, 2010.05.04 10:44

alise

Nu O. Banka acīmredzot neko nesaprot, tāpēc uzskata, ka viss kārtībā. Bāba ir un paliek bāba. Lai vāc parakstus un vienreiz tiešām iezdosies to mūdžu perēkli izsvēpināt, it sevišķi to viņu juristīti, kas vispār nav cilvēks, kā viņas vecāki jūtas par tādu meitu.
Un ne jau iedzīvotāji iedzina parādos "Simoni" un kam tad jāsaved šī iestāde kārtībā, vai iedzīvotājiem, vai tie, kas par to atbildīgi. Man vispār dzīvokli nevar uzskatīt par apkurināmu, jo radiatorus pat par remdeniem nevar uzskatīt. Turklāt šogad pirmo gadu sāka pelēt dzīvoklis,cik neapkurināts tas bija, par ko tad man jāmaksā? Lai doem par saviem sia mia arī atbild. 20 gadu laikā neko nav izdarījuši, a svētkos tūlīt runās tādas patētiskas runas un koncerti būs kā vakar valdības mājā.
Es arī aicinu visus parakstīties, jo tikai apvienojoties var ko panākt, un te kas ir pret parakstiem ir tikai domes pakalpiņi un radinieki, kuriem bailes, ka var taču mīļos reāli notiesāt.

pirms 10 gadiem, 2010.05.01 05:14

Ineta

Par namiem runājot... par to skaitītāju. Vienkārši bija jāpasaka, ka par šo skaitītāju ir samaksāts un tad viņu atstāj. bet, ja nepieprasa, tad jau neviens gudrinieks neatstās...

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 19:22

Ineta

Par namiem runājot... par to skaitītāju. Vienkārši bija jāpasaka, ka par šo skaitītāju ir samaksāts un tad viņu atstāj. bet, ja nepieprasa, tad jau neviens gudrinieks neatstās...

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 19:22

traktorista palīgs pilnīgi pareizi saka...kā atnāca pasēdēt siltā vietiņā, tā aiztīsies, neko jēdzīgu tā arī neizdarījis. Alūksnieši, esiet modri!

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 16:31

:)

varbūt ne pa tēmu, bet saistībā ar Alūksnes namiem... mani personīgi traki samulsināja tas, ka saņēmu paziņojumu, ka jāpārbauda ūdes skaitītāji, ok, vajadzēja jau ik pēc 4 gadi, bet neviens nelikās ne zinis.. labi, tagad pamodās, bet liels bija mans iz\brīns, ka nevis pārbaudīja, bet uzlika citu lietotu pārbaudītu, par kuru atkal samaksāju 16 latus. Cik atminos, tad jau vairākus gadus atpaka\l skaitītāju nopirku par šādu summu, bet tagad atkal. Tā jau nav pārbaude, bet mana personīgā skaitītāja paņemšana un jauna nopirkšana. Vai tas ir likumīgi ? varbūt kāds man var atbildēt ? Alūksnes namos saka, ka tā ir jābūt.

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 16:16

traktorista paligs

adleri nak un aiziet... Bet ,,Aluksnes nami,, pastaves vel ilgi... Karavans iet talak...

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 15:49

Uldis

ss.lv ir redzams,kadi dzivokļi pardodas Darza iela19. Nav jabut privatdetektivam lai saprastu ka vienu no dzivokļiem piedava pardošanai Adleru ģimene.

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 15:40

Tas ka Alūksnes namu darbinieki pieraksta stundas, tas nu ir fakts. Iedod parakstīt darbu lapas, bet stundas neieraksta!

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 11:28

Kārtējai plānprātiņš vāc parakstus pats nesaprotot ko grib panākt . Lai pazeminātu tarifus Simone darbība jāsaved kārtībā , jānomaksā parādi , jānovērš siltuma zudumi trasēs. Kādreiz populistiski rīkojoties deputāti nepaaugstināja tarifus un Simone iedzīvojās milzīgos parādos un tagad vars NEVIENS NEZIN KO IESĀKT.Protams šeit pie vainas bija ari zināmā mērā nesaimnieciska darbība ,nekvalitatīva šķelda utt ,bet ko tu vari paprasīt no piegādātāja ja esi viņam parādā.Tāpēc vajadzētu priecāties ka šājā ziemā vispār saņēmām siltumu bez pārtraukumiem arī pēc esošā tarifa .Un jālūdz dievs lai tas notiktu arī nakamajā sezonā.
Alūksnes namiem to vien vajag lai norēķini notiktu pa tiešo ar Simoni ,jo tad tiem nebūtu jāsedz starpība ko nesamaksā iedzīvotāji un Simone grimtu vēl lielākos sū... Ja runājām par Alūksnes namu augstajiem pieskaitāmajiem izdevumiem, taisnība , bet viņiem taču nav konkurentu un pazemināt izmaksas nav nepieciešams .Ja atrastos firma kas šos apsaimniekošanas darbus veiktu lētāk un kvalitatīvāk arī Al nami cenas būtu spiesti pazemināt. Piemēram santehniķa 1st makā 6,7 ls parēkinot darba algu mēnesī sanāk vairāk nekā 1100 ls , protams šādu algu viņš nesaņem . Vēl šie 6,7 ls vēl tiek aplikti ar pieskaitāmajiem izdevumiem un sanāk jau ap 10 ls/st . , normāli var nopelnīt un darbs nav jāmeklē tas visu laiku ir . Stulbi būtu cenas pazemināt, ja var nopelnīt, neviens uzņēmējs tā nedarīs .Izejas ir divas 1.apsaimniekot māju pašiem ,bet vai visur atradīsies uzņēmīgi cilvēki kas būtu ar mieru un spējīgi šo vezumu pavilkt, citāts no raksta:“Viņa ir jānomaina, bet neviens negrib uzņemties šos pienākumus", 2. radīt konkurenci Al.n., bet tirgus ir pārāk niecīgs .Tāpēc parakstu vācējiem ieteiktu lietderīgāk izmantot savu un citu laiku ,kā ari ieslēgt savas smadzenes darbībā .
P.S
Paskaidrojums VISIEM RĒJĒJIEM :neesmu un nekad neesmu bijis Simones,Alūksnes namu un domes darbinieks , saņemu augstāk mineto iestāžu pakalpojumus.

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 09:39

Eriks

Reti var redzet kad uzņemuma tiešais priekšnieks no Domes - Adlers, aģite iedzivotajus atteikties no uzņemuma pakalpojumiem kurš pakļaujas Domei!? Savada pozicija... Ta tik liekas no malas.Isteniba Adlers ,varetu but,iesaistits interešu konflikta,jo reklame un piesauc cilvekus atteikties no ,,Aluksne namu,, pakalpojumiem ka to izdarija Darza 19 majas iedzivotaji-kur dzivo pats Adlers un kur visas lietas karto viņa sieva...Nezin kapec paši ielikuši sludinajumu par sava dzivokļa pardošanu?! Divdomiga situacija...Interesanta ari Adlera pozicija jautajuma par darbiem un atalgojumu. Kad Domei izdevigi viņi sauc ,,Aluksnes namus,, par pašvaldibas uzņemumu pieņemot un istanojot sev karotos lemumus.Kad Adlers piesauc atteikties no ,,Aluksnes namu,, pakalpojumiem-viņš nosauc tos par komercuzņemumu?! Jums tur Dome, Adlera kungs,viens reiz javienojas-kas tad ir tie ,,Alusnes nami,,? Pašvaldibas vai komercuzņemums. Nekompetence acim redzama.

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 08:22

Vietējās ziņas