Vāc iedzīvotāju parakstus sūdzībai 1

Alūksnes un Apes novadā uzsākta iedzīvotāju parakstu vākšana, paužot atbalstu sūdzībai Eiropas ombudam. Sūdzībā norādīts, ka Latvijā tiek pārkāptas Eiropas Savienības pamattiesības saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi.

Sūdzību nosūtīs Eiropas ombudam
“Manuprāt, sūdzības ietekme Strasbūrā būs atkarīga no iedzīvotāju atsaucības, ne tikai mediķu, bet arī pacientu un visu cilvēku ieinteresētības panākt, lai finansējums veselības aprūpei nebūtu  samazināts līdz minimumam. Mūsu arodbiedrība ir rakstījusi vēstuli gan Ministru prezidentam, gan Valsts prezidentam, gan veselības ministram, un šī vēstule ceļo kā futbola bumba no vienas amatpersonas pie otras. Tajā bija teikts, ka gadījumā, ja līdz 20.jūlijam netiks saņemta atbilde, tad sūtīsim sūdzību Eiropas ombudam. Atbildes nebija, tāpēc ir uzsākta parakstu vākšana,” stāsta Alūksnes slimnīcas un poliklīnikas arodorganizācijas vadītāja Iveta Spale. Pacientu ombuda ir neatkarīgs nodibinājums, kas darbojas visā Eiropā. Latvijas iedzīvotāju parakstītā sūdzība tiek adresēta Eiropas ombudam Nikiforam Diamanduram, kas šajā amatā ievēlēts atkārtoti un ombuda pienākumus veic kopš 2003.gada.

Tērē vismazāk viena iedzīvotāja veselībai

Valdības sēdē bija paredzēts lemt par šo jautājumu, tomēr pagaidām nav informācijas, ka varētu būt izmaiņas finansējumā veselības aprūpei. Statistikas dati liecina, ka pirmajā pusgadā nepietiekamā finansējuma dēļ ir trīskārt palielinājusies mirstība. Veselības pakalpojumi ir ļoti dārgi, tāpēc daudziem iedzīvotājiem tie ir nepieejami. Šobrīd apmēram puse pacientu nevar nopirkt medikamentus, 10 procenti neveic veselības pārbaudes, jo viņiem nav naudas. Pēc pāris mēnešiem līdzekļu trūkuma dēļ slimnīcas būs spiestas pārtraukt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu. Budžets veselības aprūpei uz vienu iedzīvotāju ir mazākais starp Eiropas Savienības dalībvalstīm. Latvijā valsts vienam iedzīvotājam tērē līdz 192 latiem, bet Igaunijā – 411 latus, Polijā – 270 latus.

Parakstīties iespējams Alūksnē un Apē

I.Spale uzsver, ka, parakstot sūdzību, iedzīvotāji aizstāv savas tiesības saņemt veselības aprūpi. Var parakstīties arī bērni, kuriem ir pase. Parakstoties ir jānorāda personas kods, lai dokumentam būtu juridisks spēks un būtu skaidrs, ka parakstījušies reāli cilvēki. Parakstīties speciālās veidlapās ir iespējams Alūksnes slimnīcas uzņemšanas nodaļā, poliklīnikas reģistratūrā, Alūksnes Lielajā aptiekā, ģimenes ārstu Sarmas Vaskas un Zitas Uzkliņģes privātprakses telpās, kā arī aptiekā Apē. Ar 2.augustu parakstīties varēs arī Alūksnes lielveikalā “Maxima” vai tirgus laukumā, taču būs ierobežots laiks, par ko precīza informācija vēl būs. Iespējams, ka iespēja parakstīties tiks dota arī ģimenes ārsta Jurija Celenberga privātpraksē Gaujienā un citviet.

Komentāri 1

alise

noteikti parakstīšos un aicinu arī citus izmantot kaut minimālu iespēju protestēt pret visatļautību, kas valstī notiek. Un lai tie gļēvie, muldošie malēnieši, kas neparakstīsies, lai tikai pamēģina gaudot, kad likvidēs arī slimnīcu un būs vēl mazāk iespēju ārstēties, nudien sitīšū pa muti tām vecenēm un večiem un spļaušu ģīmī. Pa gabalu var atpazīt tādus gļēvuļus.

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 06:02

Vietējās ziņas