Vāc parakstus par parādu piedzīšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par parādu piedzīšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā. Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Jānis Vinters. Viņš uzskata, ka ir jāveic parādu piedziņas un kredītmaksājumu regulējums Covid-19 ārkārtējās situācijas periodā. "Alūksniešiem.lv" uzzināja aģentūrā Leta.

Vinters zināja stāstīt, ka patlaban iedzīvotāji ir parādā 290 miljonus ''ātrajiem'' kredītiem vien. "Atkarībā no aizdevuma termiņa, šiem kredītiem gada procentu likme ir līdz 56%. Tas ļauj pieņemt, ka daļa no krīzes amortizēšanai plānotajiem divi miljardiem aizies ātros kredītu apmaksai," nobažījies iniciatīvas autors. Tāpēc, viņaprāt, ir nepieciešams, ka ekonomikas sildīšanas nauda tiešām tiek iedzīvotājiem, nevis aizplūst no Latvijas ekonomikas caur bankām un parādu piedzinējiem.

Iniciatīvā rosināts grozīt likumus, lai uz ārkārtējās situācijas laiku ieviestu kredītbrīvdienas Latvijā veiktajiem aizdevumiem, kā arī ierobežojumus tiesu izpildītājiem, lai nauda, kas ir domāta darbu zaudējušo un dīkstāvē esošo uzņēmumu darbiniekiem, nenokļūtu piedzinēju rokās, bet gan tiktu iepludināta Latvijas ekonomikā.

Vietējās ziņas