Vadītāju amati – tikai “savējiem” 15

Piektdien sasauca Alūksnes novada pašvaldības ārkārtas sēdi, lai izmainītu 18.februārī pieņemto lēmumu. Tagad noteikts, ka uz 6 vakantajām pagastu pārvalžu vadītāju vietām varēs pieteikties tikai pašvaldības darbinieki nevis ikviens interesents, kā bija nolemts iepriekš.

Tāpat no lēmuma izņemts punkts par teritorijas attīstības speciālistu amata vietu radīšanu un pretendentu meklēšanu, jo deputāta Anda Krēsliņa vārdiem runājot: “gribējām aizskriet lietai pa priekšu: vispirms vajag pagasta pārvaldes vadītāju un tad var lemt par amata vietām.”
Izmanto paraksta tiesībasLēmumu deputātiem nācās mainīt, jo iepriekšējais domes priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Sīpols nebija parakstījis 18.februārī pieņemto lēmumu par amata vietām pagastu pārvaldēs, līdz ar to lēmums nestājās spēkā. L.Sīpols šādu rīcību pamato ar iebildumiem pret atklātu pretendentu pieteikšanos uz 6 vadītāju vietām. “Vārdu “apvienoto” izslēgšana no lēmuma teksta un 4., 5.punkta būtiski pārkāpj novada pašvaldības pagastu pārvalžu vadītāju intereses Darba likuma izpratnē. Lēmums bija vērsts uz to, lai samazinātu pagastu vadītāju vietu skaitu, nevis tās likvidētu. Ir jāpaliek visām 15 pagastu pārvaldēm ar 6 vadītājiem, bet 18.februāra lēmums paredzēja atlaist visus esošos vadītājus no darba un izsludināt pieteikšanos uz 6 vietām. Tas ir pretrunā ar Darba likumu – ja iestāde netiek likvidēta, tad vadītāju nevar tik vienkārši atbrīvot,” skaidro L.Sīpols. Viņš nav parakstījis šādu lēmumu, lai neradītu novadam materiālos zaudējumus, ja atlaistie darbinieki izlemtu vērsties tiesā.
Gribēja atklātu pieteikšanos Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda – neviens likums neaizliedz pieteikties arī  esošajiem vadītājiem. “Likumdošana nenosaka pašvaldībām par pienākumu rīkot atklātu konkursu uz pārvaldnieku vakantajām vietām – tā ir pašvaldības brīva izvēle, kā izveidot pagasta vai pilsētas pārvaldi. Mēs gribējām izsludināt atklātu pieteikšanos, protams, priekšroku dodot esošajiem vadītājiem, bet L.Sīpols izmantoja savas paraksta tiesības un mums bija jāsasauc ārkārtas sēde,” saka Dz.Adlers.  Deputāts Ainars Melders skaidro - ja pēc kritērijiem atbildīs tikai, piemēram, pieci cilvēki, tāpat būs jāmeklē pretendentu no malas. “Likumdošana netiks pārkāpta, jo atlaistajiem varēsim piedāvāt jebkuru vakanci, kas būs pašvaldībā – tai obligāti nav jābūt vadītāja vietai,” saka A.Melders.
Nekas nav dogma Deputāte Zinaida Silirava interesējās, vai ir reāli līdz šā gada 1.jūnijam pilnībā veikt pagastu pārvalžu grāmatvedības centralizāciju, kā paredzēts domes lēmumā. Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Tamāra Stafecka norāda, ka neizprot šo lēmuma punktu. “Vai grāmatvedību centralizēs starp pagastiem, kur būs viens pārvaldnieks, vai pakļaus tikai novada centram? Tad ir jānosaka galvenie pagasti, zem kuriem centralizēs,” jautā T.Stafecka. A.Krēsliņš uzsver – tas būs T.Stafeckas kompetences jautājums. “Jāsāk strādāt – tad arī varēs redzēt,” pārliecināts A.Krēsliņš.  Pašvaldības jurists Arturs Upīts vērsa deputātu uzmanību – kas notiks, ja domes lēmumu par darba līgumu uzteikumiem nevarēs izpildīt, piemēram, ja kāds no vadītājiem būs uz slimības lapas vai būs arodbiedrības biedrs. Deputāts Andis Zariņš uzskata – darbinieku atlaišanu vajag veikt juridiski korekti, lai vienmēr viss nebeidzas ar tiesvedību, kā tas ir pašvaldībā.

Komentāri 15

Varīte

Bet kurštad ir tas Zilais valis es ar gribu būt ar viņu draugos, skatos šamējais baigi populārais varbūt kāds HELP Kur viņu meklēt???Neesat skaudīgi atsūtiet koordinācijas!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.06 16:09

Ko jūs uztraucaties par Sanitas un memmes darbu, pašas kad izmetīs kur jūs tad liksaties, šīs ta kā strādājušas savās firmās tā strādās , bet nez vai jūs nu darbu atradīsiet.lai jums veicas

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 10:07

no laukiem to VP

Ir gan cerība, ka Intiņa Zilo vali pievārēs, bet valim ir stiprāka aizmugure

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 09:04

Interesanti kurš tad tas žurnālists ir ,pasaki vārdu uzvārdu ko rausties .Žurnālists, lai paskatās uz sevi. Vēmiens nāk no daža laba Alūksnes žurnālista.

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 08:13

štrunts par memmi, bet vai sanitiņai kāda silta vietiņa sanāks? nu gribas djebilām vadīt, nu tā gribas vadīt, aš acīs cērtas... žurnalisti stāsta, ka teikumu nespēj salikt.

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 00:16

štrunts par memmi, bet vai sanitiņai kāda silta vietiņa sanāks? nu gribas djebilām vadīt, nu tā gribas vadīt, aš acīs cērtas... žurnalisti stāsta, ka teikumu nespēj salikt.

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 00:15

Domes sēdē Melders runāja par 5 pārvalžu vadītāju vietām. A kur 6-tā? Nu protams, ka Memei rezervēta.

pirms 11 gadiem, 2010.03.02 19:33

VP

Tagad Zilajam valim būs vēl vieglāk dzerstīties jo braucot starp pagastiem varēs nozust

pirms 11 gadiem, 2010.03.02 19:24

:kiploks

Jocīgā dome, ar tiem savdabīgajiem konkursiem savējiem un tikai! Jocīgie demokrāti, nav jau brīnums, ka atsevišķiem deputātiem no komunistiem līdz nacionālistiem viens pūtiens un nekādu sirdsēstu!

pirms 11 gadiem, 2010.03.02 18:16

interesanti

Lasot komentārus (ar pašvaldībām saistītos) varētu padomāt, ka pašvaldībās strādājošie ir visas pasaules ļaunums. Laikam no viņiem tās krīzes utt. Kā šiem cilvēkiem ir strādāt, ja visu laiku tiek borēts par reorganizācijām, atbrīvošanām utt.

pirms 11 gadiem, 2010.03.02 08:28

Vai tad Sīpls un Fomins arī neatstāja amatos ''savējos''? Jau tūlīt pēc vēlēšanām vajadzēja izsludināt atklāto konkursu uz pagastu pārvaldes vadītāju vakancēm. Kamēr pagastos bija deputāti, tikmēr jau kaut kā dažs labs galā tika, bet kad nu jāsāk ar savu galvu domāt, tad tagad dažos pagastos var redzēt kur šitādas ''fidiņas'' ir aizdomājušās.
Un par Sīpolu kauns!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.01 20:16

A bet pareizi darīs, ja slimos. labāk lai esoši pagastu vadītāji kauta kā iztur tos trīs četrus mēnešus līdz Adlera - Meldera koalīcijas sabrukumam, lai šitie nepaspēj visur sabāzt iekšā savus ielikteņus!

pirms 11 gadiem, 2010.03.01 19:54

lavents

Slimos gan un ka vel slimos. Si manis ievieta prakse daudzus glebj

pirms 11 gadiem, 2010.03.01 18:10

Vietējās ziņas