Vai augustā būs Alūksnes pilsētas svētki un kapusvētki?

Visticamāk, Alūksnes pilsētas svētku plānotie pasākumi šovasar augustā tiks atcelti. Skaidrības vēl nav arī par kapusvētku norisi, bet jebkurā gadījumā alūksniešiem nebūs liegts sakopt piederīgo atdusas vietas un godināt viņu piemiņu.


Portālā www.aluksniesiem.lv sabiedrībai aptaujā jautājam, vai, ņemot vērā “Covid – 19”, vajadzētu atcelt Alūksnes pilsētas svētkus un kapusvētkus. Līdz piektdienas rītam (15. maijs) no 330 atbildējušajiem pārliecinoši lielākā daļa (191) uzskata, ka drošības apsvērumu dēļ jāatceļ abi pasākumi.


“Gala lēmums vēl nav pieņemts, bet konceptuāli esam jau vienojušies, ka pilsētas svētki varētu nenotikt. Būsim reālisti, ka nebūs. Maija domes sēdei virzīs šo jautājumu lemšanai. Tādi Alūksnes pilsētas svētki, kādi bija visus iepriekšējos gadus, diemžēl šogad nevarēs notikt,” saka Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.


Iedzīvotājiem jābūt gataviem, ka arī Alūksnes kapusvētki noritēs citādāk, nekā ierasts.
Kā tas būs, cik līdzekļu ietaupīsies, atceļot pilsētas svētku pasākumus, kā tos tērēs – plašāk lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņu” 15. maija numurā.

Vietējās ziņas