Vai sestdienās presi piegādās

Preses izdevējos un lasītājos satraukumu radījusi ziņa, ka “Latvijas Pasts” sestdienās presi nākamgad nepiegādās. Lai gan Latvijas Preses izdevēju asociācijā uzskata, ka tāda varbūtība ir ļoti liela, pagaidām šāds lēmums nav pieņemts.

“Vēl nekas nav izlemts, tāpēc mums par to nav oficiālas informācijas. Šobrīd notiek “Latvijas Pasta” vadības sarunas ar izdevējiem. No tā, kādu vienošanos izdosies panākt, būs atkarīgs lēmums. Tagad ir sākusies abonēšanas kampaņa, kurai ir sagatavoti katalogi ar preses izdevumu iznākšanas dienām. Tāpēc, manuprāt, šogad nekas netiks mainīts. Varētu lemt, ka ar 2012.gadu preses izdevumus vairs nepiegādā sestdienās,” uzskata “Latvijas Pasta” reģionālās nodaļas pārvaldnieks Alūksnes, Balvu un Gulbenes rajonā Vilis Klincis.
“Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājs Aivars Veiss skaidro, ka ideja par piecu dienu darba nedēļu tiek apsvērta tāpēc, ka par darbu sestdienās pastniekiem ir jāmaksā vairāk, jo tā skaitās brīvdiena. Pašlaik zaudējumus, kas rodas par preses piegādi, sedz no valsts budžeta. Kamēr valsts piekritīs to dotēt, laikraksti tiks piegādāti arī sestdienās. Kad tos vairs nepiegādās, problēmas radīsies vairākiem reģionālajiem izdevumiem, kas iznāk sestdienās.

Vietējās ziņas