Vajadzēs divu skolu vadītājus 55

Strautiņos direktora pienākumu izpildītājs atrasts, par Mārkalni - asa viedokļu apmaiņa

Strautiņu pamatskolas direktore Ilga Timofejeva un Mārkalnes pamatskolas direktore Olga Gribuška ir devušās pelnītā atpūtā, tādēļ viņu amatos tagad būs jāstājas citiem. Par direktoru pienākumu veicējiem diskutēja Alūksnes novada Kultūras, izglītības un sporta komitejas sēdē piektdien.

Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča norāda, ka uz 1.septembri no abām izglītības iestādēm jārod kandidātus direktora pienākumu veikšanai, jo bez pārtraukumiem skolas darbam jānotiek un to jānodrošina kādam cilvēkam no iestādes.

"Tika uzrunāti abu skolu kolektīvi, arodbiedrību priekšsēdētāji. Strautiņos ir vieglāk, jo direktorei ir vietnieks izglītības jomā, bet Mārkalnē ir direktors vienā personā, tādēļ starp pedagogiem ir grūtāk atrast pienākumu veicēju," skaidro G.Kupča.

Strautiņos - vienprātība

Strautiņu pamatskolas arodbiedrības priekšsēdētāja Gunta Epnere norāda - bija divi kandidāti: direktora vietniece Līga Šteinere un skolotāja Ingrīda Pedece, kas balsojumā saņēma vairākuma atbalstu.

"Tādējādi vietnieka amatā paliks zinošs cilvēks, bet direktors būs jauns, toties arī ar pieredzi. I.Pedecei ir liela pieredze pedagoģiskajā darbā, augstākā izglītība un maģistra grāds pedagoģijā, iepriekšēja pieredze administrācijas darbā, prasme sadarboties kolektīvā, ar vecākiem un citas pozitīvas īpašības," raksturo G.Epnere.

Komitejas vadītāja, deputāte Sandra Zeltiņa atzinīgi vērtēja līdzšinējās direktores I.Timofejevas darbu un prasmi saturēt kolektīvu.

"Būtiski ir tas, ka pienākumu izpildītāja, kura, ceru, ar laiku kļūs arī direktore, ir vietējais cilvēks," saka S.Zeltiņa.

Mārkalnē - katrs grib citu

Sarežģītāk ir Mārkalnē - par šīs skolas potenciālo vadītāju izvērtās asas diskusijas: deputātei Zinaīdai Siliravai, atstāstot kādu sarunu pagasta pārvaldē, pat paspruka lamuvārds "sterva"... Mārkalnes pamatskolas arodbiedrības priekšsēdētāja Janita Keiva uzsver - skolas kolektīvs no vairākiem kandidātiem par pienākumu izpildītāju ar balsu vairākumu izvirza skolotāju Diānu Bogdanovu.

(Vairāk lasiet 16.augusta "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 55

pajolītis

Nevajag skaļi riet, bet tā klusītēm stāvēt aiz muguras - lai pierod, un pēc laika ar lāpstu pa galvu. Tā tagad ir stilīgi.
Ne viss ir tik rožains - kā izrādās, bet kādam tas pielec ātrāk, kādam vēlāk, izrādās ka labsirdība, izpalīdzība, laipnība, dzīves prieks var būt ietērpts pēdiņās. Tad, kad pēc laika tas atklājas,tad ir ļoti sāpīgi, jo atkal nākas vilties.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 19:02

mierīgais lasītājs

Godu nolaupa paši sev komentētāji, kuri aprej citus cilvēkus. Tas nekas, ka anonīmi..., dzīvē viendien esi karalis, nākamā - jau cūkgans. Nezini, kā izteiktā frāze atgriežas atpakaļ.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 18:39

mmm

Re, kā pēdējos divos komentāros atkal visās vīlēs spīd cauri tendenciozitēte...

pirms 10 gadiem, 2010.08.23 20:30

Vāks

Ko tad Berkulis zin par skolu,labāk lai sāk apgūt kārtības kultūru lai citā darba vietā nevajadzētu aukles.

pirms 10 gadiem, 2010.08.23 10:47

Neziņā

Ja Silirova strādā domē, kā tad viņa var būt par sekretāri pagastā.Cik darba vietās var paspēt strādāt vienlaicīgi??????????

pirms 10 gadiem, 2010.08.23 10:44

MAMMA

īsti nav skaidrs par kuru skolu iet runa

laikam par Mārkalnes

pirms 10 gadiem, 2010.08.22 13:04

Anna

Par to arī iet runa, un tas ir pats galvenais!!!! Lai veicas, skola ir to pelnījusi (skolotāji, skolēni un vecāki)!

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 19:27

ajalooline

Vispār galvenais skolā ir kolektīvs. Direktors pēc būtības ir vai nu kalps, vai nožēlojams funkcionārs. Vai nu viens vai- otrs. Ja kalps, tad labi, bet, ja funkcionārs, tad nav labi. Ja funkcionārs, tad kolektīvs tiek šķelts, un direktors kopā ar dažiem saviem pielīdējiem cenšas uzturēt skolā savu iedomāto kārtību. tad ir stagnācija, un progress ir tikai šķietams. Ja direktors ir kalps, tad atkal svarīgi, kam kalpo- vai ideālam, vai atkal atsevišķiem drauģeļiem un savām egoisma interesēm. Vislabāk, ja direktors kalpo ideālam jeb vīzijai par sevis vadīto skolu. Un tad ir svarīgi, lai direktors būtu taisnīgs un tolerants pret saviem skolotājiem, kas īstenībā ir direktora spēka avots. Jā īstenojas šis, pēdējais, variants, tad ir baigi forši. Viss notiek.

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 18:30

Hmm

Dzīvē gan vislabākie aktieri ir tie, kuri uz skatuves ir apaļas nulles.

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 11:00

3

nu nu smiekli nāk,
jāmāk infiltrēties,
nepavelti teātrī spēlē, žēl to - kuri tic

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 10:15

ne no laukiem

Tu varbūt esi teicis? Ja būtu teicis, tad nebūtu dvēsele jāveldzē internetā. Un tad, ja pēkšņi būtu jākomentē uzrādot vārdu un uzvārdu, te aprunātāju skaits saruktu par 98 procentiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 09:05

ne no laukiem

Runājiet par lietu un beidziet reiz riet!! No pēdējiem komentāriem pa gabalu smird tendencioza knābāšana. Līdzīgas lietas lasītas jau, runājot par citiem tematiem, un autors noteikti tas pats vai paši. Esiet tad tik drosmīgi un pasakiet acīs, ja ir ko teikt. Kad reiz beigsies iespēja anonīmi komentēt! Ja tas tiešām ir no laukiem un no Mārkalnes, tad es nezinu nevienu vietu (izņemot pašu Alūksni) ,kur vēl tā grauztu cilvēkus.

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 22:28

arī no laukiem

Vai tiešām nebaidās tas, tā tautā iesauktais valis , ka kādreiz kāds sāk runāt par visām tām sastrādātajām lietām, un nāksies ēst sausiņus...
Es neko nesaku, ir izdarījis arī labas lietas, bet tas, ka visu laiku staigā un rok,un rok un atkal rok ar lāpstu visur, kur vien var, kādam apakšā, tikai tāpēc, lai varētu iefīrēt kādu, ar kuru varētu manipulēt.
Tur vajag gudru cilvēku, kurš būs ar mugurkaulu un to klanu ķēdi pārtrauktu, un kontrolētu situāciju.
No tā arī baidās, tāpēc skrien, jo viena vietas svilst, bet nekas, tas laiks pienāk katram, kad ir jāatbild
Lai veicas!
Šeit arī varēs redzēt kādi ir mūsu deputāti!

pirms 10 gadiem, 2010.08.19 17:17

no laukiem

zilais valis valdības mājā ir iefīrēts par kaut kādu tur skribelētāju (uz laiku) - nav saprotams, kāda viņam noteikšana par skolu direktoriem, būtu labāk sēdējis biksēs - šefs atradies. un par to kadru, kas tagad Pededzē- valis personīgi viņu no Mārkalnes izēda- visās malās savus radus un pielīdējus sabāza...

pirms 10 gadiem, 2010.08.19 16:00

to melderis

melderis to ))))
un kāds melderim sakars??
tev vispār nevienam nav nekāda sakara, katrs lai dara savu darbu, zina savu vietu, un apzinās savu varēšanu.
runājot par krutku, tagad jau tā ir pieņemts 2 vienā

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 15:00

melderis to to melderis

a kāds tam sakars ar to, ka skolotāja tirgo krutku?

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 14:37

Vietējās ziņas