Vajag jumtu virs galvas 2

Kopš janvāra bargā sala dienām, kad vairākiem bezpajumtniekiem atļāva dzīvot ēkā Alūksnē, O.Vācieša ielā, pagājuši divi mēneši. Tagad mājā ir ievērojami vairāk iemītnieku, tāpēc arī pašvaldības policistiem ir vairāk darba, uzmanot viņus alkoholisko dzērienu lietošanas reizēs. Tāda bija arī pagājušajā trešdienā.

Dzērājus nevar izmācīt vai pāraudzināt“Kad uzzināju par iespēju šeit dzīvot, protams, to labprāt izmantoju. Bez dzīvesvietas biju palicis, kad šķīros no sievas, jo māja pieder viņai. Es pats alkoholu nelietoju, bet citu lietās nemaisos. Ja aizrādīšu, tad palikšu vainīgs. Tiesa, nekādas savstarpējas skaidrošanās vai fiziskas ietekmēšanas šajā laikā nav bijušas. Jā, viņi iedzer, bet nav taču tā, ka tikai te dzīvotu dzērāji,” stāsta Arvīds Čodors. Pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons secina, ka šīs mājas iedzīvotāji izmanto pašvaldības labvēlību. Viņiem ne par ko nav jāmaksā, bet alkoholam naudas pietiek. Turpretim citiem iedzīvotājiem pašiem ir par visu jārūpējas. “Te ir darbaspējīgi vīrieši, bet var mierīgi dzīvot un nestrādāt. Kāpēc?” jautā A.Tomsons. “Nebija darba, sakrājās parāds par dzīvokli un izlika. Tā bez savas dzīvesvietas biju no 1999.gada,. Tad uzzināju, ka te var apmesties,” skaidro Viktors Palijenko. Viņam tiek kārtota invaliditātes trešā grupa, taču strādāt varētu. 
Sociālo dzīvokļu īrniekiem būs jāmaksāAlūksnes novada domes deputāts Verners Kalējs, pēc kura iniciatīvas šie cilvēki apdzīvo ēku, atzīst, ka diemžēl sociālās mājas statusu tik ātri nevar noformēt. Turklāt vēl nav pabeigts telpu remonts.  “Tas bija pagaidu variants, lai šie cilvēki ziemas salā neietu bojā. Taču ir pilnīgi skaidrs, ka šī māja ir jāsakārto līdz galam, lai tajā varētu ierīkot sociālos dzīvokļus. Tajos varētu dzīvot par  samazinātiem komunāliem maksājumiem. Tad katram būs istaba, par kuru, tāpat par patērēto elektroenerģiju un ūdeni katrs maksās,” stāsta V.Kalējs. Viņš atzīst, ka pašvaldības policijai šie iemītnieki ir jāuzmana, jo viņus nevar pāraudzināt. Ja visu laiku ir lietojuši alkoholu, tad ir saprotams, ka tagad no tā neatteiksies arī tad, ja ir pateicīgi par ierādīto mitekli. Gan V.Kalējs, gan vairāki aptaujātie iedzīvotāji uzskata, ka tagad vismaz šie dzērāji ir vienkopus un netraucē citās sabiedriskās vietās. Turklāt pašvaldības policija var viņus labāk kontrolēt.

Komentāri 2

atbalstu

Patiesībā arī šādi cilvēki ir tomēr cilvēki, un labi, ka viņiem bija šis jumts virs galvas, jo tiešām būtu nosaluši šoziem. Tagad viņi tomēr neiet gulēt kāpņutelpās, un ir savs miteklis. Lai arī iedzer, tomēr viņi pateicas par to, ka viņiem šāda iespēja dota - dzīvot zem jumta. No alkoholisma grūti tikt vaļā, un to nu zin vairāk kā puse alūksniešu. Diemžēl. Nevajag pat būt bezpajumtniekam.

pirms 10 gadiem, 2010.03.25 17:06

zaza

Sie dikdieni ir jaliek pie darba nevis pabalsti jamaksa. Sava apkopeja, siltums, elektriba.......un tas viss par velti. Un kur vel garantetais minimums? Kur tas paliek? Krutka uz skuna ielas

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 17:59

Vietējās ziņas