Vakcīnas pret trakumsērgu ir izkaisītas

Pārtikas un veterinārais dienests vakcīnas pret trakumsērgu no gaisa izkaisījis arī Alūksnes rajona teritorijā. Tas paveikts, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, uz vienu kvadrātkilometru izkaisot apmēram 20 – 25 vakcīnas.

Dienesta Alūksnes pārvaldes vadītājs Marģers Kamerāds informē, ka pēc mēneša medniekus aicinās atšaut lapsas un jenotsuņus, lai konstatētu vakcīnu iedarbību. Šogad veiktās analīzes liecina, ka ar trakumsērgu slims bijis tikai viens jenotsuns. Tas liecina, ka vakcinācija ir efektīva.

Vakcīnas ir iestrādātas zivju miltu, tauku un parafīna maisījumā, tāpēc dzīvnieki ēsmu var sajust no attāluma. Lapsas klaiņo arī apdzīvotu vietu tuvumā, tāpēc ēsmas slimības profilaksei ir izkaisītas arī tuvu pilsētām un pagastu centriem. “Vakcīna ir brūngans kubiņš, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Ja tā nokritusi mājas tuvumā, vakcīna jānogādā ārpus teritorijas. Tikai nevajadzētu vakcīnu aiztikt ar rokām, jo lapsas un jenoti sajutīs cilvēka smaržu un to vairs neēdīs,” norāda epizootoloģe Ausma Kamerāde.

Vakcīna nav bīstama cilvēkiem un videi. Tomēr nepieciešams informēt un brīdināt bērnus, lai viņi neaiztiek brūnos kubiņus. Ja tomēr kāds nonācis saskarē ar vakcīnu (tās iekšpusē ir šķidrums) un šķidrums nonācis acīs vai brūcē, tad jāvēršas pie ārsta.

Vietējās ziņas