Valdības apstiprinātais Latvijas ekonomikas stabilizācijas plāns ir pārāk bargs

Andis Kaktiņš, SIA “Deiwoss” īpašnieks:
Apdraudēs uzņēmumu pastāvēšanu

Zaiga Raipale, Alūksnes aptiekas “Viola” vadītāja:
Paaugstināsies medikamentu cenas

Dzintra Dzelzskalēja- Kalēja, Ilzenes pagasta padomes grāmatvede:

Pašvaldības budžets būs mazāks

Andis Kaktiņš, SIA “Deiwoss” īpašnieks:
-Lēmums palielināt PVN negatīvi ietekmēs uzņēmējdarbību. Uzņēmējiem vajadzēs lielākus līdzekļus, pērkot izejmateriālus un realizējot saražoto, apgrozāmos līdzekļus vajadzēs vairāk. Nodokļu atlaides, ko saņem uzņēmēji, pret PVN palielinājumu būs niecīgas. Uzskatu, ka šāds valdības lēmums nav pareizais risinājums, jo jau tā ekonomikā ir krīze. Šis valdības lēmums dažiem uzņēmumiem būs izšķirošs – turpināt pastāvēt vai nē. Protams, ir bažas arī par sava uzņēmuma nākotni – nākamā gada darbi un ražošana būs jāplāno citādāk, nekā sākotnēji domāts. Nākamgad uzņēmējiem būs svarīgi izdzīvot un noturēties, nevarēs domāt par attīstību.


Zaiga Raipale, Alūksnes aptiekas “Viola” vadītāja:

-PVN likmes paaugstināšanu medikamentiem vērtēju ļoti negatīvi. Kompensējamo medikamentu saraksts 2009.gadam ir jau izveidots ar 5 procentu PVN, bet to būs jāpārstrādā uz 10 procentu PVN likmi. Tas nozīmē, ka jauno sarakstu saņemsim ļoti vēlu. Daudzām aptiekā pārdodamajām precēm PVN likme mainīsies no 5 uz 18 procentiem – diemžēl pašlaik arī nezinām, kuras preces konkrēti tās būs. Kopumā aptiekās nopērkamo preču cena paaugstināsies par 8 līdz 10 procentiem. Ņemot vērā, ka arī citas cenas palielināsies, cilvēki to ļoti izjutīs. Jebkurā brīdī ir bažas arī par savas aptiekas nākotni un tās darbiniekiem.


Dzintra Dzelzskalēja- Kalēja, Ilzenes pagasta padomes grāmatvede:
-Kopš šā gada novembra Ilzenes pašvaldība ir PVN maksātājs – pirms tam nebijām. Kļuvām par PVN maksātāju saistībā ar ūdenssaimniecības projektu, ko īstenosim, jo tā ir cerība atgūt daļu ūdenssaimniecībai izlietoto līdzekļu no valsts.

Sākam veidot pašvaldības nākamā gada budžetu – diemžēl salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu budžeta kopsumma būs mazāka. Valdība vēlas, lai pašvaldībās samazina štata vietas un darba algas, tādēļ ir liela neziņa par nākotni. Pārdot pašvaldības īpašumus, lai gūtu papildus līdzekļus, arī nevaram, jo neviens nepirks par tādu cenu, kā mēs vēlamies. Naudas būs maz, bet pašvaldībā veicamo darbu – daudz.

Vietējās ziņas