Valsts kontrole pārbauda atkritumu apsaimniekotājus, aicina sabiedrību iesaistīties 7

Augstākā revīzijas iestāde uzsākusi revīziju „Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanas atbilstība plānotajiem mērķiem un tiesību aktu prasībām”. Šīs pārbaudes mērķis ir pārliecināties, vai pašvaldības ir nodrošinājušas, ka atkritumu apsaimniekošanas maksā ir iekļautas tikai pamatotas izmaksas, kā arī – vai pašvaldības un Valsts vides dienests nodrošina, ka tiek ievērotas vides aizsardzības prasības (t.sk. dalīta atkritumu savākšana).

Valsts kontroles darbu veicinātu iedzīvotāju sniegta informācija par šādiem jautājumiem:


1) Vai Jūsu saņemtajā rēķinā maksa par atkritumu apsaimniekošanu ir norādīta kubikmetros vai kā maksa par vienu iedzīvotāju (vai cits variants)? Lūdzu, norādiet piemēroto maksu, kā arī gadu un mēnesi, par kuru maksa piemērota. Lūdzu, norādiet, vai Jūs dzīvojat daudzdzīvokļu namā vai privātmājā.

2) Vai rēķinā norādītā atkritumu apsaimniekošanas maksa atbilst pašvaldības apstiprinātajai maksai par atkritumu apsaimniekošanu?

3) Vai esat apmierināts ar atkritumu izvešanas biežumu? Ja nē, tad kādēļ?

4) Vai Jums ir tikušas piemērotas līgumā par atkritumu apsaimniekošanu noteiktās soda naudas? Ja, jā, vai soda naudas tiek piemērotas regulāri (katru mēnesi)?

5) Vai Jūsu pašvaldības teritorijā ir nodrošināta iespēja šķirot atkritumus (papīru, plastmasu, metālu un stiklu)? 

6) Vai Jūs veicat atkritumu šķirošanu (papīrs, plastmasa, metāls un stikls)? Ja nē, lūdz, norādiet iemeslu, kāpēc to nedarāt.

7) Vai Jūsu pašvaldības teritorijā ir nodrošināta iespēja nodot atsevišķi bioloģiski noārdāmos (piemēram, virtuves, dārza u.tml. atlikumi) atkritumus?

8) Vai Jūs veicat bioloģiski noārdāmo atkritumu (piemēram, virtuves, dārza u.tml. atlikumu) atsevišķu nodošanu? Ja nē, lūdzu, norādiet iemeslu, kāpēc to nedarāt.

9) Vai ir kādas citas būtiskas nepilnības sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomā, ar kurām esat saskāries?

Atbildes vēlams sniegt par situāciju laika posmā no 2012.gada. Atbildot uz jautājumiem, lūdzu, norādiet konkrētu pašvaldību, kurā dzīvojat.


Rakstiet: [email protected] 


Papildus vēršam uzmanību, ka iegūtā informācija ir konfidenciāla un netiks izpausta citām personām, kā arī tiks izmantota tikai apkopotā veidā, nenorādot iedzīvotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīves vietu.

Valsts kontrole pateicas par iedzīvotāju atsaucību! 


Komentāri 7

?

Mums, diemžēl nekādus kubikmetrus neuzrāda, iedzīvotāju skaitu arī...kaut kāds mistisks cipars un viss..
Šķirošana, lielajās mājās tur jau laikam ir paredzēts stiklam, plastmasai, bioloģiskā????
Tas ir ļoooti nepareizi ka uz dzīvokli rēķina, jo blakus dzīvo 5 cilvēki un turpat blakus tantuks kurš mēnesī reiz iemet kādu mazu nieciņu...

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 16:31

Huhu

Kā tu zini cik tas tantuks izmet??? Tad vajag ieviest uzskaites sistēmu, cik kurš dzīvoklis izmet un viss štokos. Tavs piedāvātais variants ir tikpat aplams cik rēķināt uz dzīvokļiem.

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 22:51

?

Tantuks labi ja var komunālos. - un musoru izvešanu tai skaitā , samaksāt, kur tad vēl zāles...
Ēšanai sanāk mazliet maizei un mazliet piens , biezpiens, ko tad tai musorā mest???

pirms 6 gadiem, 2014.07.09 12:14

aina

komentārs ? iebildei - arī piens un biezpiens ir iepakojumos., arī kartupeļiem , bietēm, burkāniem ir mizas un pastkastēs reklāmu bukleti... Daudzdzīvokļu mājā dzīvojošiem tantukiem ir, ko atkritumos mest!

pirms 6 gadiem, 2014.07.09 13:30

??

Nuja, tantuks izdzer tikpat piena, tikpat kartupeļu kā dzīvoklī kur 5 cilvēki... Lai tik maksā, pensija tak milzu liela, nekas ka entie dzērājzeļļi pielā'dē pilnu konteineru ar plastmasenēm, un nemaksā VISPĀR komunālos...
Neviens viņiem neko nevar padarīt, vai arī negrib neko padarīt. BET tantuks, savā apzinīgumā, maksā par citiem musoru izvešanu , lai nu kas paliek pārtikai vai ne..
Tad tas ir tas taisnīgums?

pirms 6 gadiem, 2014.07.09 15:51

ddd

Latvijā rēķinus maksā tikai vai nu garīgi slimie, vai garīgi pareizie!
Jāņem piemērs no mūsu izcilākajiem sabiedrības pārstāvjiem! Tie , vai nu nemaksā nemaz vai maksā minimāli!
Tantukam nevajadzētu maksāt vispār par atkritumu izvešanu! Atkritumi ir visas sabiedrības , cilvēces problēma, jāpriecājas ,ka tie tiek vispār savākti konteineros! Vajag - tautai - privatizēt šo ļoti ienesīgo biznesu. Tad atkritumu izvešana Latvijā būs par velti un neradīsies vairs diskusijas par ***em. Varēsim risināt aktuālākas problēmas!

pirms 6 gadiem, 2014.07.09 17:41

nu laid

muļķis vai esi?

pirms 6 gadiem, 2014.07.10 15:56

Vietējās ziņas