Valsts parāds slimnīcām gada pirmajā ceturksnī sasniedz jau 11,8 miljonus latu 2

Valsts parāds slimnīcām par to sniegtajiem pakalpojumiem gada pirmajā ceturksnī sasniedzis jau gandrīz 11,8 miljonus latu.

Veselības norēķinu centra apkopotie dati par slimnīcu tēriņiem liecina, ka slimnīcām piešķirtais finansējums gada pirmajos trīs mēnešos ir pārtērēts jau par 54,7% un piešķirto 24,06 miljonu vietā iztērēti jau 33,3 miljoni.

Vislielākais līdzekļu pārtēriņš veidojies Alūksnes slimnīcā, kas tai pieejamo ceturkšņa finansējumu pārsniegusi par 417,8%. Slimnīcā gada pirmajos trīs mēnešos ārstēts piecas reizes vairāk pacientu, nekā plānots, kopumā ārstniecības pakalpojumus sniedzot 720 pacientiem. Saskaņā ar Veselības ministrijas aplēsēm slimnīcai gadā bija jāapkalpo 548 pacienti.

Liels pārtēriņš izveidojies arī Krāslavas slimnīcā, kur gada pirmajos trīs mēnešos pakalpojumi sniegti par 73,5 tūkstošiem latu, pieejamo finansējumu pārsniedzot par 390%. Gada pirmajā ceturksnī šeit ārstēti 506 pacienti, jau pirmajos trīs mēnešos par 65 pacientiem pārsniedzot visam gadam noteikto pacientu kvotu - 441 pacients.

Savukārt Tukuma slimnīca gada pirmajos trīs mēnešos pieejamo finansējumu pārtērējusi par 239%, 1272 pacientu ārstēšanai izlietojot 227,5 tūkstošus latu. Arī šajā slimnīcā ārstēto pacientu skaits teju četras reizes pārsniedzis plānoto.

Jau vēstīts, ka gada pirmajos divos mēnešos slimnīcu līdzekļu pārtēriņš par iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem sasniedza astoņus miljonus latu.

Komentāri 2

anne

nez kā notiek tā saucamā slimnieku plānošana, nerunājot par plānotu operāciju. vai cilvēkiem vajadzētu savau saslimšanu saskaņot ar ministriju vai slimnīcu, lai tie var sastādīt slimošanas grafiku?

pirms 10 gadiem, 2010.04.20 12:47

kode

Tad šitiem kundziņiem, kuri ved mūsu valsti un sabiedrību uz bezizeju, vajadzētu, ieguļoties slimnīcās, just uz savas ādas līdzekļu trūkumu. Bet jājūt ir mums, kaut viņi mūsu ārstēšanas naudu savās kabatās sabāzuši! Viņiem viss, ap***ajai tautai - nekas!

pirms 10 gadiem, 2010.04.20 09:55

Vietējās ziņas