Valsts robežu šķērso retāk 4

Pededzes robežkontroles punktā no rīta rindā gaida vairāk nekā 50 automašīnas. Pededzieši, kuri negrib ilgi gaidīt Latvijas – Krievijas robežas šķērsošanu, nolemj griezties atpakaļ un braukt citā laikā. Jā, pēcpusdienā vairs ir tikai dažas mašīnas, toties vairāk ir to, kas atgriežas no Krievijas Latvijā. Tiesa, kājāmgājējus gandrīz neredz šķērsojam robežu.

Pārkāpumu skaits nepalielinās
“Kopš spēkā ir grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”, kas ierobežo ar šo nodokli neapliekamo tabakas izstrādājumu daudzumu (līdz 40 cigaretēm līdzšinējo 200 cigarešu vietā) ievešanu valstī un robežu var šķērsot tikai vienu reizi dienā, tiek novērots, ka samazinās regulāro šķērsotāju, sevišķi gājēju, skaits gan no Pededzes pagasta, gan no attālākiem Latvijas novadiem. Taču automašīnu skaits nav būtiski sarucis,” atzīst Valsts Robežsardzes Viļakas pārvaldes vecākā inspektore Daina Korņejeva.
Protams, ejot kājām ar somu, ir niecīgas iespējas paslēpt vairāk cigarešu, nekā atļauts, un cerēt, ka robežsargi tās neatradīs. Lielāka iespēja ir cigaretes paslēpt mašīnā. D.Korņejeva norāda, ka šādu pārkāpumu skaits nav palielinājies, turklāt biežāk atļautās ievedamās tabakas izstrādājumu daudzuma pārsniegšana ir konstatēta citu valstu piederīgajiem.

Izdevīgi ievest un pārdot benzīnu
Pededzieši, kuriem ir Krievijas vīza, atzīst, ka ir vērts iepirkties Krievijā kaut vai tikai pašu vajadzībām. Turklāt neviens nenoliedz, ka benzīnu pārdot joprojām ir izdevīgi. To apliecināja autobuss ar Igaunijas numuru. Tam ir pietiekami liela benzīna bāka, lai no tās daļu varētu pārdot. “Krievijas pusē benzīnu var nopirkt apmēram par 40 santīmiem. To pārdodot kaut par 50 santīmiem litrā, peļņa ir 10 santīmi no katra litra. Ja vēl ir kāda slēpta bāka...” rēķina pededziete, kura nevēlējās minēt savu vārdu. Tas nozīmē, ka atmaksājas gaidīt rindā un šķērsot robežu kaut reizi dienā. Pierobežā, kur bezdarba līmenis ir vēl augstāks nekā citur Alūksnes novadā, dažam tā ir vienīgā iespēja nopelnīt iztiku. “Cilvēki izmanto cenu starpību un cenšas uzturēt savas ģimenes. Nekāds vieglais “darbs” tas nav, it sevišķi Krievijas pusē, jo jebkurš brauciens var beigties ar arestu vai daudzām pārbaudēm kaut vai uz aizdomu pamata. Tomēr cilvēki to dara, jo neredz citu iespēju,” secina pededziete.

Izņemtas cigaretes 6700 latu vērtībā

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore Kristīne Pētersone informē par zīmīgu gadījumu, kāds varētu būt arī Pededzes pierobežā.

Kriminālizmeklēšanas dienesta amatpersonas, kas naktī no 4. uz 5.janvāri kopā ar Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas robežsargiem apsekoja pierobežas joslu, konstatēja trīs personu pēdas robežas virzienā un atpakaļ. Tika apsekota arī valsts robežai piegulošā teritorija un apmēram 300 metrus no valsts robežas uz diviem automašīnu motoru pārsegiem, iepakotas melnos plastikāta maisos, atrada 14 kastes ar cigaretēm. Apmēram 1200 metrus tālāk uz meža ceļa tika aizturētas trīs personas, kuras cigaretes bija pārvietojušas pāri valsts robežai. Tika izņemtas 140 000 cigaretes “More” ar Krievijas Federācijas akcīzes markām apmēram 6700 latu vērtībā. Pret aizturētajiem vīriešiem uzsākts kriminālprocess.

Komentāri 4

kate

Rinda ir samazinajusies uz policistu rekina kuriem nelauj braukt valmieras priksnieks.Zel bet tagad viniem jaiztiek tikai no niecigas algas un kukuliem,nekadu blakus ienakumu.

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 12:23

A95

Rindas drīzāk palielinās. Caur Igauņu muitu vispār trakums. Par arestu viennozīmīgi,ja pārvadā narkotikas,nereģistrētus ieročus u.c.

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 21:22

gjk

kāpēc brauciens Krievijā var beigties ar arestu? ja es neko nelikumīgu nedaru, tiaki ieleju benzīnu

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 14:54

Vietējās ziņas