Valsts zemes dienestu Alūksnē tomēr reorganizēs 6

Valsts zemes dienests (VZD), īstenojot pilotprojektu, Vidzemes reģionālās nodaļas Alūksnes biroju un Dobeles biroju Zemgalē pārveidos par klientu apkalpošanas centriem – tā minēts Alūksnes rajona padomes saņemtajā atbildes vēstulē no Tieslietu ministrijas par valsts pakalpojumu pieejamību Alūksnes rajonā.

Tas nozīmē, ka VZD Alūksnes biroja darbs tomēr tiks mainīts, lai arī ar pašvaldību un biroja darbinieku pūlēm iepriekš tika panākts, ka reformas īstenošanu uz laiku atliks.

Samazina štata vietas

Vēstulē Tieslietu ministrija informē, ka VZD neparedz likvidēt kādu no esošajiem 27 klientu apkalpošanas centriem..

Bet ņemot vērā valdības uzstādījumus par nepieciešamību samazināt izdevumus un štata vietas valsts pārvaldē, šobrīd izvērtē risinājumus, lai ietaupītu resursus un efektīvāk organizētu VZD centrālā aparāta un reģionālo nodaļu darbu. VZD šogad jau esot veicis štatu optimizēšanu centrālajā aparātā, nodrošinot racionālāku finansējuma izmantošanu – šobrīd šie pasākumi tiek turpināti reģionālajās struktūrvienībās.

Darbs neattaisno izmaksas

VZD ir apkopojis visu biroju uzturēšanas izmaksas un secinājis, ka ir biroji, kuri nesedz sava darba uzturēšanai nepieciešamos izdevumus. Ievērojot iepriekš minēto, VZD īstenos pilotprojektu, kura laikā divu reģionālo nodaļu biroji – Alūksnes birojs un Dobeles birojs – tiks pārveidoti par Klientu apkalpošanas centriem. Tajos nodrošinās konsultāciju sniegšanu, pakalpojumu pieņemšanu un izsniegšanu, taču pasūtījumu izpildes procesu nodrošinās Gulbenes birojā un Jelgavas birojā.

VZD sola optimizāciju veikt tā, lai nepasliktinās un nesamazinās klientiem sniedzamo pakalpojumu klāsts un kvalitāte.

Ir atbilstošas telpas

Konkrēti datumi, kad tas notiks, vēstulē netiek minēti. Alūksnes rajona padomes izpilddirektore Gunta Ļuļe norāda, ka rajona padome “nesēdēs, rokas klēpī salikuši”.

“Šī ir pirmā vēstule, kas apstiprina, ka VZD Alūksnē tomēr gaida nepatīkamas pārmaiņas. Ja situācija ir šāda, mēs gribam redzēt aprēķinus, pamatojumu un gribam zināt, kādēļ šāds lēmums pieņemts – kur tad ir labāk un lētāk? Algas darbiniekiem tāpat ir jāmaksā. Ja kaimiņu rajonā arī jāmaksā algas darbiniekiem, tad varbūt algu apmēru tomēr var ieekonomēt uz tā rajona rēķina? Telpas Alūksnē ir renovētas tieši VZD vajadzībām – varbūt tieši citu rajonu iedzīvotāji var braukt pēc šā pakalpojumu uz Alūksni, kur ir labiekārtotas telpas,” pauž G.Ļuļe.

Vārdi nesakrīt ar darbiem

Katra reize, kad valsts samazina pakalpojumu pieejamību Alūksnes rajona iedzīvotājiem, ir ļoti sāpīga. “Ja no Alūksnes aizvedīs VZD arhīvu, pārcels darbā speciālistus, tad lauku cilvēkam, kas uz Alūksnes biroju atbrauks ar iesniegumu, būs daudz neērtību. Šeit uz vietas nebūs dokumentu un darbinieks nespēs pilnvērtīgi iedziļināties katrā jautājumā. Tas nozīmē, ka lauku cilvēkam būs jābrauc vēlreiz un vēlreiz,” saka G.Ļuļe.

Viņa atzīst, ka rajona padome turpinās cīnīties un nosūtīs vēl vairākas vēstules atbildīgajām institūcijām. “Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs mūs vēstulē ir informējis, ka teritoriālās reformas laikā valsts institūcijās nekādas reformas nenotiks. Dzīvē vērojam pretējo. Manuprāt, pašlaik valstī ir iesākts pārāk daudz reformu, un tas viss skar mūsu iedzīvotājus,” saka G.Ļuļe.

Komentāri 6

Es

Hi-hi-hī! Ļuļe meģina ielekt aizgājušā vilcienā...Gunta, ej un balso vēlreiz par ZZS, var jau par oranžajiem kretīniem aŗī, par šļoseru ar nav slikta doma, un ja nav vispār ne par ko, tad par vecajiem čekistiem un kangariem no TB var mēģināt...Muļķu zeme uz priekšu...nāk ziema un lāstekas varēsiet sūkāt, idiņi...

Ja būtu gudrāki tie pašvaldību vadoņi, sēdinātu tautu busos, izdalītu $ūdudakšas un vestu uz Rīgu izmēzt to Jekabkūti no cūkām.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 23:54

Vietējais

Vispār izskatās tā, ka raksta Ārprāts. Vienlaikus rodas iespaids, ka cītīgi tiek īsināti sabiedrībai nepieciešamie valsts pārvaldē strādājošie, kas veic servisa funkcijas, bet neviens tā īsti nedomā aiztikt represīvās iestādes, kas nodarbojas ar cilvēku čakarēšanu, vai kantorus, par kuru darbošanās jēgu vispār nav nekādas skaidrības.

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 11:20

Ārprāts!

Tas ir ārprāts! Lai nokārtotu zemes lietas, būs jābrauc uz kaimiņu rajonu! Pareizi - vajag no daļas šeit strādājošo atbrīvoties, lai Rīgas jampampiņiem centrālajās pārvaldēs var pielikt pie algām (kā stāstīja TV) un taupības režīms nosimulēts un lauku rajonu un sīkāko gariņu rēķina. Un ,mēs tikai zobus sakoduši, taupīsim, bet viņi tur - nezaudēs ne nieka no sava komforta.

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 02:08

:D

Rajons un cīnīties ?? Zirgam jāsmejas... Sākt darbības, kad viss jau izlemts tā pastulbi, ja ziņas par gaidāmo jau bija vismaz pusgadu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.30 16:15

zzz

Izskatas ka rajons beidzot sacis cinities,bet vai nav par velu?Kapec viss tiek atdots Gulbenei?Kapec man jadzenas pakal katram papiritim uz Gulbeni vai Madonu,vai vel talak?Ja Aluksne ir novada centrs,tad ari visi pakalpojumi man jasanem ir seit uz vietas.Cik ilgi lai paciesam so netaisnibu?Un pareizi saka,ka sis telpas tika speciali renovetas sai iestadei.

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 15:41

jaaaaaaaa

aluksnei zvezdec... paliks tikai caurums

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 10:01

Vietējās ziņas