Var vienoties par saskaņoto paziņojumu 3

Pededzes pagasta centrā 5.janvārī notika traktora un vieglās automašīnas sadursme. Tajā cietušo nav, bet bojāti transporta līdzekļi.

Vidzemes reģionālās Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Vladimirs Dorožkins stāsta, ka par šo ceļu satiksmes negadījumu sastādīts saskaņotais paziņojums. Sadursmes iemesls, visticamāk, bijusi drošas braukšanas distances neievērošana, tāpēc vieglā automašīna iebrauca traktora piekabē.

Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma uzsver, ka šādos gadījumos var iztikt bez policijas izsaukšanas, ja sadursmē cietušie savā starpā var vienoties. Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka gadījumos, kad nav cietušo un nav bojāti trešajām personām piederoši transporta līdzekļi, kā arī var vienoties par vainīgo transporta līdzekļa vadītāju, var sastādīt saskaņoto paziņojumu. To negadījuma dalībnieki iesniedz apdrošināšanas aģentūrai, kas sedz radušos zaudējumus. Saskaņotais paziņojums ir veidlapu komplekts, kurā tiek aprakstīti negadījuma apstākļi, kuriem piekrīt abu transporta līdzekļu vadītāji, apliecinot to ar saviem parakstiem. Ja Pededzē saskaņoto paziņojumu sastādītu paši transporta līdzekļu vadītāji, tad vairākas stundas nebūtu traucēta transporta kustība uz ceļa. Negadījumā neiesaistītie braucēji zaudēja laiku un tērēja līdzekļus, meklējot apkārtceļu.

Komentāri 3

Anita

Toties ilgi jāgaida apdrošināšanas firmas, jo mašīnas jāuzrāda abiem īpašniekiem. Nevari ne remontēt. Es gaidiju 20 dienas, un tad ar lielu lūkšanos.

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 11:39

vietējais

It kā jau taisnība. Dzirdēts vienīgi, ka apdrošinātāji reizēm mīl paziņojumos meklēt neprecizitātes vai nepilnības, lai nevienam neko nemaksātu.

pirms 11 gadiem, 2010.01.09 11:58

Beard

Labs papiiriic. Iesaku tureet bardachokaa. Naacaas saliidzinaat pazinjojums/CP izsaukshana - laika ekonomija pazinjojuma labaa.

pirms 11 gadiem, 2010.01.09 11:21

Vietējās ziņas