Varēs apturēt deputāta pilnvaras 10

Saeima veikusi grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas dod iespēju apturēt pašvaldības deputāta pilnvaras uz laiku, ja trīs mēnešus pēc kārtas deputāts nebūs piedalījies domes sēdēs kriminālprocesa gaitā piemērotā piespiedu līdzekļa vai arī veselības stāvokļa dēļ.

Pilnvaras varēs apturēt pašvaldības dome, pieņemot attiecīgu lēmumu. Savukārt, ja pašvaldības dome nevirzīs jautājumu par attiecīgā deputāta pilnvaru apturēšanu, tad to varēs pieprasīt tā kandidātu saraksta iesniedzējs, no kura deputāts ievēlēts domē. Izmaiņas likumā nosaka, ka attiecīgā deputāta pilnvaru apturēšanas laikā viņa vietā stāsies nākamais kandidāts no tā paša saraksta, no kura bija ievēlēts aizvietotais deputāts. Gadījumā, kad aizvietotajam deputātam vairs nebūs iepriekšminēto šķēršļu, viņš varēs atsākt pildīt savus pienākumus.   

Likums grozīts, ņemot vērā, ka deputātu ilgstoša prombūtne apgrūtina ar pašvaldību funkciju izpildi saistītu lēmumu pieņemšanu domē un tas rada kaitējumu sabiedrības interesēm. Arī Alūksnes novada domes deputāte Valda Zeltiņa nav piedalījusies pēdējās domes sēdēs, jo atrodas uz slimības lapas kopš brīža, kad vairs nav pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja. Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins norāda, ka domes darbu tas vairs netraucē, jo slimības lapa ir noslēgta, turklāt V.Zeltiņas prombūtne nesasniedza trīs mēnešus.

“Izmaiņas likumā vērtēju pozitīvi, jo ļaunprātīgas rīcības gadījumos dome varēs apturēt deputāta pilnvaras. Uzskatu, ka tā nav nopietna attieksme – ja cilvēki balsojuši par deputātu, ievēlot domē, bet viņš pusgadu “slimo” un nepilda deputāta pienākumus. Šādos gadījumos ir jāļauj strādāt tiem, kas grib un var,” saka A.Fomins.

Komentāri 10

sveiks

Nu kāds tiem mūsu ākstiem sakars ar partijām.Gribēja amatos un gāja tajās kur ņēma.nau ko te murgot par politiku,te ir tikai intreses.Citam patīk ka pafotografē un uzraksta avīzēs,citam lielākas.citi tie bijušie pagastu vadītāji nāca jo citur nau kur iet.Normālos darbos par slinku,savu saimniecību nav jo par stulbu.Bet jūs partijas politika.

pirms 11 gadiem, 2010.05.21 19:41

Alūksnes domi nevar vis patīrīt, jo šeit pie varas ir Vienotība un tie valstī skaitās labie un godīgie! Bez tam ar Vienotību tagad kopā būšot arī TB/LNNK - tātad arī Melders ir pareizajā pusē un skaitās labais. Tā ka nāksies vien ņemt par labu visus brīnumus, kas te vēl notiks!

pirms 11 gadiem, 2010.05.21 17:18

mis

Alūksnes domē vajadzētu patīrīt, kā Jūrmalu un vienreiz padzīt munkevicu brigādi!

pirms 11 gadiem, 2010.05.21 10:17

vīķe

Valdu Fomina vietā!!!!! Valda ir ar mieru! Valda var visu! Valda var da'jebko!

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 22:35

Davaj nevajaga apvainot prostitūtas. Prostitūtas vēl salīdzinoši ir cienījami cilvēki...

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 21:43

Fomins skaidri un konkrēti zināju uz ko iet, par to viņš tika informēts, bet TP vajag amatus, kaut uz dienu, bet amatu. Vēl tagad atceros kā 2009.gada 6.jūlija rītā, Alūksnē ieradās V.A.Krauklis ar apsveikumu: "Urā, es jūs apsveicu, ieņēmāt Alūksni"! Tā lūk, tāda ir dzīve!!!

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 20:20

Bet ar Valdu gan ir cirks par visu rubli. Attīstības nodalā ar darbu galā netika, bet tā kā palīdzēja Adleram ar savu balsojumu tikt amatā, tad tagad esot pārcelta par kultūras darbnieci nodaļā, piemeklēts amats. Bet šodien sēdē Melders esot bijis varen dusmīgs par to, ka tauta šito afēru esot uzzinājusi. Un laikam jau Fominam arī amatā dienas ir skaitītas, it kā viņš negribot piekrist dažām afērām, laikam tepat portālā par Gudro O. rakstītā arī ir viena starp tām.

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 18:28

baigais gudrītis tas Aivars, nez kā viņam tik ātri tā lauztā kāja sadzija!? Bet labi, ka sadzija, lai viņam veselība! bet vai bija lauzta?

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 14:46

Vietējās ziņas