Vecākiem jāgaida novada domes neizdarību dēļ 17

Alūksnes novada domes sēdē vakar netika pieņemts lēmums, kurā pagastā - Jaunannā vai Annā - rudenī atvērs pirmsskolas grupiņu. Tas nozīmē, ka mazo bērnu vecākiem pašvaldības neizdarību dēļ turpināsies neziņa, kad un kur viņiem būs iespēja bērniem ļaut apmeklēt pirmsskolas grupu.

Lai gan pagājušajā nedēļā finanšu komitejā, skatot šo jautājumu, deputāti uz domes sēdi virzīja abus variantus, kur grupiņu atvērt - Annā vai Jaunannā, uz vakardienas domes sēdi pat to pat nebija sagatavots lēmuma projekts, bet gan iekļauts šis jautājums tikai informatīvajā daļā. Domes sēdes darba kārtību plāno domes priekšsēdētājs Aivars Fomins, bet viņš klātesošajiem nevarēja paskaidrot, kādēļ šis jautājums nav iekļauts darba kārtībā, tas vēl esot jānoskaidro.  

Jaunannas, Annas un Kalncempju pagastu pārvalžu vadītāja Vēsma Čugunova norādīja, ka pēc finanšu komitejas vēlreiz tika apzināti vecāki, kuriem ir pirmsskolas vecuma bērni, un aicināti uz tikšanos Annā - ieradās četri vecāki. Sarunā piedalījās arī Sandra Zeltiņa, Aivars Fomins, Aivars Sausais un Modra Liepiņa.

"Šobrīd saņemti 12 vecāku iesniegumi, kuri būtu gatavi laist savus bērnus grupiņā, ja tā būtu Annā: 3 piecgadnieki, 3 četrgadnieki, 4 trīsgadnieki un 2 divgadnieki, ieskaitot Kalncempju pagastā dzīvojošo bērnu," sacīja V.Čugunova.

Viņa aprēķinājusi - tukšas Annas skolas ēkas uzturēšanai gadā vajadzētu 3374 latus, ja tur izvietotu pirmsskolas grupu - vismaz 18 333 latus gadā. Pašlaik budžetā Annas skolas ēkas uzturēšanai ir atlikuši 5300 latu, bet līdz gada beigām papildus vēl vajadzēšot 2893 latus. Deputāts Ainārs Melders interesējās, kādēļ Annā tiek tērēta nauda, lai apkurinātu sporta halli, ja to tikpat kā neizmanto.

"Es šajās tāmēs saskatu vismaz 6000 latu ekonomiju - esmu gatavs pierādīt katru savu ciparu. Atbalstu Annas skolas ēkas atdzīvināšanu, lai radītu tur vietu, kur vecākiem atstāt mazos bērnus. Arī Zeltiņu skolas ēka ir jāatdzīvina," pārliecināts A.Melders.

Pēc diskusijām vienojās, ka jautājumu par pirmsskolas grupas atvēršanu Jaunannā vai Annā atkārtoti virzīs izskatīšanai kultūras, izglītības un sporta komitejai.

Komentāri 17

ieteikums

nemūžam neuzņemtos Jaunannas direktores vietā tādu klapatu - bērnudārza grupu.
Tas viss - ēdināšana, kontroles.... direktorei būs jādara par baltu velti, jo skolu direktoriem par pirmskolas grupu vadīšanu nepiemaksā NEKO.Un laimīgi dzīvo tās skoliņas un nebēdā, kur tādu grupu nav, saņemot to pašu atalgojumu.
Tā kā Č...kundze lai padomā, vai viņai to vajag, ja var dzīvot mierīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 08:16

Vismaz būs jautrība... īpaši to iestāžu darbiniekiem!

pirms 10 gadiem, 2010.08.29 13:45

nu nu..

Mūzikas skolai par direktrisi netika - vietnieka kundzene, - tagad jālikvidē un jāpārtaisa INFOtūrisma centrs un kultūras nams...nu tad kaut vienā robā varēs iefiltrēt ...Alūksnes vājprāc!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.28 21:21

Ilzei

Ne jau viņš pats tur ko virza, bīdītāja ir sieva, kurai pašai ir lielas ambīcijas! Pats viņš ir pilnīgs nulle, domē komandē Meldža, mājās Sanča!

pirms 10 gadiem, 2010.08.28 20:24

ILZE

tas, kurš uzrakstīja to komentāru par to ka Alūksnē tiek bremzēts progress ir pilnīgs idiots.
Lielākajai daļai Alūksniešu ir skaidrs, ka mūsu vietējais ŠLESAKOVS, SKRAIDA APD... PIERUNĀDAMS BALSOT DEPUTĀTUS, PAR ATLAIŠANU UN NODAĻAS LIVIDĒŠANUKAUT KĀDU PERSONISKU AMBĪCIJU PĒC, REDZIET VIŅĀM NEPATĪK MŪZIKAS SKOLAS DIREKTORE, TAGAD RINDĀ NĀK NĀKAMĀS DIVAS KURAS VARĒTU IZĒST.
TRAKTORISTS GATAVAIS,

pirms 10 gadiem, 2010.08.28 19:27

migla

Kā var pazemot tik ilgi skolu - Liepnu. Nu tad lai pasaka - jā, vai nē tai traktormācībai...
1. septembris jau klāt, bet mūsu novadā nevienai skolai nav skaidrs, kas sagaida." nezin" - cik tad tās naudiņas...
Kāpēc nepamācās no kaimiņiem?
Tiešām - likvidēt tās liekās štata vienības, kas līferē un cenšas visiem izdabāt - skolotājiem un vecākiem sola vienu, bet politiķiem - ko citu.

pirms 10 gadiem, 2010.08.28 19:08

Es jūtu te daži sāk ironizēt par godājamiem deputātiem no Vienotības - Tēvzemes - Saskaņas centra bloka... Nekas, pēc vēlēšanām ne tādas nodaļas vien likvidēsim! Visu pa tīro noīsināsim, samazināsim un likvidēsim!

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 22:31

Mums nevajag nodaļu un nevajag arī kultūru! Gluži labi var iztikt, tā ka lai veicas abiem reforamatoriem!
Un protams, ka Melderam ir nopelns pie tā ka Brūklenājs dabūja brunčiem naudu, jo astoņi deputāti balso tā kā Melders liek. Ja teica, ka par brunčiem ir jābalso, tad nobalsoja. piemēram, Liepnai traktormācībai Melders teica, ka nevajag un vairākums nobalsoja pret

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 22:24

Lielā daļā novadu tādu kultūras nodaļu nemaz nav. Paskatieties paši.

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 22:17

zina

Eh, kā melders nodarbojas ar pirmsvēlēšanu aģitāciju ! Mazo skolu aizstāvis atradies ! Kur bija, kad skolas likvidēja ?
Pat "Brūklenāja " pensoionāriem iestāstījis, ka šis pats izkārtojis un naudu dabūjis jauno kora tērpu šūšanai !
Vai tik viņam pārāk iigi jau nešķiet , ka nodokļu maksātāju nauda ir viņa paša nauda ?

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 22:10

Ivo Tu maldies, viņi domā par novada vienādu attīstību kopumā.
To taču nenoliegsi, ka viņi un vēl daži deputāti mūsu domē gluži labi var iztikt bez tādas kultūras nodaļas, tautas nama un tica. Arī viņu lielais šefs tur augšā Rīgā un SVF saka, ka viss ir jāsamazina.

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 09:59

Anna

piekrītu Ivo, sevis slavināšana un neizdarīto darbu novelšana uz citu pleciem šim padodas, štrunts par visu, ka tik algas dienā ieskaita naudu kontā un tad vismaz un mēnesi prāts mierīgs!

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 09:28

Ivo

Ko tad vainot citus ka pašiem smadzeņu nav? Galva tik viena doma. No rita-ko nozagt.Vakara-ka aiznest. Pratiņa tik vien pietiek ka kados pasakumos pasniegt ziedu pušķi un paslavet sevi!

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 09:04

Patiesībā tas ir skumji, ka Dzintaram un laikam jau arī Ainaram neizdodas veikt reformas Alūksnes novadā.
Tas ir tādēļ, ka vecie stagnāti, bremzes, PLL ielikteņi, kā arī iedzīvotāju absolūtais vairākums - visu šo iepriekš minēto līdzskrējēji bremzē jebkādas pozitīvas pārmaiņas.
Tā nesen bija ar Mūzikas skolu, kur viņiem neļāva nomainīt vadītāju ar progresīvāku sievieti, kam ir pieredze partiju darbā, tagad viņi vēlētos likvidēt šo no dzīves atpalikušo, nepareizi orientēto nodaļu, tautas namu un tūrisma centru. Taču ir stagnāti, kas to neļauj, bremzē, iespējams, tagad rīkos piketus.
Progress Alūksnē tiek bremzēts, ....un vispār priekš kam tāda kultūra?

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 08:27

Labi, ka bija tādi deputāti, kuri neatbalstīja šādu lēmumu - likvidēt nodaļu kā tādu tikai tamdēļ, ka cilvēki no tās būtu jāatlaiž...kuri traucē dažiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.26 22:16

Tur jau iemesls tas, ka pozīcijai - Adkeram un vēl kaut kam neizdevās dabūt cauru lēmumu par domes Kultūras un sporta nodaļas, Alūksnes tautas nama kā iestādes un Tūrisma infocentra likvidēšanu.
Tādēļ tika nobloķēti daži citi vajadzīgi lēmumi.

pirms 10 gadiem, 2010.08.26 19:05

līmenis

Kad runa ir par cilvēka atstādināšanu no amata nepamatotu iemeslu dēļ vai kādas tautai svarīgas iestādes/ nodaļas likvidēšanu, tad lēmums jāpieņem steidzamā kārtā - bez diskusijām un ierunām pret šo lēmumprojektu vienpersoniskajiem virzītājiem. Savukārt, kad steidzamā kārtā jāpieņem vienkāršajiem cilvēkiem nozīmīgs lēmums, tad jautājumu met atpakaļ otrreizējai caurskatīšanai uz komiteju un pat lēmumprojektu uz sēdi neprotas sagatavot..

pirms 10 gadiem, 2010.08.26 18:17

Vietējās ziņas